Osmaniye Hoşgörü Koleji'nin 27 Öğrencisi Fen, 3 Öğrencisi Sosyal Bilimler Lisesine Yerleşti
Haberler » Güncel » Haber

Osmaniye Hoşgörü Koleji'nin 27 Öğrencisi Fen, 3 Öğrencisi Sosyal Bilimler Lisesine Yerleşti

Seviye Belirleme Sınavı'nda (Sbs) 8. Sınıflarda Türkiye Birincisi Çıkaran Osmaniye Özel Hoşgörü Koleji, Yerleştirmede Önemli Bir Başarı Elde Etti. Sbs Yerleştirme Sonuçlarına Göre Yüzde 98 Başarı Yakalayan Hoşgörü Koleji, Sbs'de 8. Sınıf Öğrencileri Arasında Türkiye ve Osmaniye 1.'sini, Osmaniye 3.'sünü ve Osmaniye 5.

Osmaniye Hoşgörü Koleji'nin 27 Öğrencisi Fen, 3 Öğrencisi Sosyal Bilimler Lisesine Yerleşti

Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) 8. sınıflarda Türkiye birincisi çıkaran Osmaniye Özel Hoşgörü Koleji, yerleştirmede önemli bir başarı elde etti. SBS yerleştirme sonuçlarına göre yüzde 98 başarı yakalayan Hoşgörü Koleji, SBS'de 8. sınıf öğrencileri arasında Türkiye ve Osmaniye 1.'sini, Osmaniye 3.'sünü ve Osmaniye 5.'sini çıkararak eğitim öğretim faaliyetlerinde yine bir rekora imza attı.

Açıklanan sonuçlara göre, Özel Hoşgörü Koleji'nin ikisi Ankara Özel Samanyolu Fen Lisesi'nin burslu bölümü olmak üzere 27 öğrencisi Fen Lisesine, 3 öğrencisi Sosyal Bilimler Lisesine, 35 öğrencisi Anadolu Lisesine, 19 öğrencisi Anadolu Öğretmen Lisesine, 8 öğrencisi de diğer liselere yerleşmiş oldu.

Açıklanan SBS yerleştirme sonuçlarının ardından Özel Hoşgörü Koleji öğrencilerinin ortaya koydukları başarılı sonuçlar, öğrenci ailelerini olduğu kadar eğitim aldıkları okul öğretmenlerine de büyük bir mutluluk ve gurur yaşattı. Hoşgörü Eğitim Kurumları Özel Nuri Çomu İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Münir Cerrahoğlu, sonuçların kendileri için sürpriz olmadığını ifade etti.

Cerrahoğlu, "Başarıda tesadüfe yer olmadığını iyi biliyoruz. Öğrencilerimiz gerçekten zor ve yorucu bir süreçten geçerek bu başarıyı yakaladılar. Köklü bir başarı geleneğine sahip okulumuzda yoğun ve programlı bir çalışma yürüttük. Sunduğumuz zengin test bankaları ve her hafta uygulanan denemelerle öğrencilerimizin bire bir takipleri yapıldı. Öğrencilerimiz, SBS rehberlik ve motivasyon seminerleriyle sınava daha rahat hazırlandılar. Uygulanan programlar, sistemli ve düzenli kurslar ve etütler, disiplinli çalışma her öğrenci için tahsis ettiğimiz bir rehber öğretmen sayesinde bu sene de güzel bir başarıya daha imza atmış olduk. Bize bu başarı mutluluğunu yaşatan öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle ve çalışma sistemimizle gurur duyuyoruz." dedi.

(CİHAN)