Osmaniye'deki Orman Yangını

Osmaniye'deki Orman Yangını

Osmaniye'nin Kayalı Köyünde Çıkan ve Şiddetli Rüzgarın da Etkisi ile Kısa Sürede Büyüyen Orman Yangını, Henüz Kontrol Altına Alınmadı. Yangının Tehdit Ettiği Kükürtlük Yaylası Boşaltıldı.

Osmaniye'deki Orman Yangını

Osmaniye'nin Kayalı köyünde çıkan ve şiddetli rüzgarın da etkisi ile kısa sürede büyüyen orman yangını, henüz kontrol altına alınmadı. Yangının tehdit ettiği Kükürtlük Yaylası boşaltıldı.

Alınan bilgiye göre, saat 17.00 sıralarında Kayalık köyünün yakınında üç ayrı yerde birden çıkan orman yangınında sabotaj ihtimali üzerinde duruluyor. Yangın mahalline gelen Vali Zübeyir Kemelek, Belediye Başkanı Davut Çuhadar ve İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Ekemen yetkililerden bilgi aldı. Vali Kemelek, orman yangınının halen devam ettiğini belirterek, "Yangına müdahale çalışmaları sürüyor. Çevre il ve ilçelerden de takviye ekipler geldi. Çok sayıda orman yangın müdahale ekipleri, iş makinaları,

arazözler ve itfaiye ekipleri ile yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Ancak şiddetli rüzgar ve arazinin sarp olması müdahaleyi zorlaştırıyor. Bu arada yangının tehdit ettiği ve yaklaşık 130 kişinin yaşadığı Kükürtlük Yaylası boşaltıldı" dedi. Kemelek, şu ana kadar yaklaşık 100 hektarlık çam ormanının yandığını bildirdi.

Diğer yandan, jandarma da Kayalık köyünden Kükürtlük Yaylası'na giden yolu kapattı ve yaylaya gidişi durdurdu. Havanın kararması nedeniyle havadan helikopterle müdahale edilemeyen yangını kontrol altına alma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

(ACK-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA