Osmaniye'de Zehirlenen Öğrenci Sayısı 178'e Yükseldi

Osmaniye'de Zehirlenen Öğrenci Sayısı 178'e Yükseldi

Osmaniye Merkez ve Hasanbeyli İlçesinde Yedikleri Yemekten Dolayı Zehirlenen Öğrencilerin Sayısının 178'e Ulaştığı Bildirildi.

Osmaniye'de Zehirlenen Öğrenci Sayısı 178'e Yükseldi

Osmaniye merkez ve Hasanbeyli ilçesinde yedikleri yemekten dolayı zehirlenen öğrencilerin sayısının 178'e ulaştığı bildirildi.

Dün öğlen saatlerinde Hasanbeyli ilçesi Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi 20 çocuğun mide bulantısı, kusma, ishal, ateş, karın ağrısı ve baş dönmesi şikâyetiyle devlet hastanesine başvurmasının ardından, gece geç saatlere kadar 178 öğrenci daha hastaneye kaldırıldı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Osmaniye'deki Dede Korkut, Vali İsmail Fırat, 80'nci Yıl, merkeze bağlı Tehçi, Dervişiye köy okulları ile Hasanbeyli ilçesinde taşımalı eğitim gören Çulhalı, Yanıkkışla, Karayiğit, Sarayova, Çolaklı, Kalecik köylerinden yaklaşık 178 öğrenci aynı şikâyetlerle hastanelere başvurdu.

İl Sağlık Müdürü Doktor Mehmet Cingöz, hastaların tedavileri için yeterli kapasiteye sahip olduklarını ve öğrencilerin hayati tehlikelerinin olmadığını söyledi.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Ali Said Çalışkan ve ilgili okul müdürleri de Devlet Hastanesi'ne gelerek hasta öğrencilerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Okullarda öğrencilere, öğle yemeği olarak verilen gıdaların birer örneklerinin ve okullardaki suların incelemeye alındığı bildirildi.

(CİHAN)