Advertisement

Osmaniye'de TOKİ Kurası

Osmaniye'de TOKİ Kurası
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Düziçi ilçesinde TOKİ'nin yaptırdığı 165 konut için kura çekildi

Düziçi ilçesinde TOKİ'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile yaptırdığı 165 konutun sahibi kurayla belirlendi.

Kaymakam Mustafa Koç, Düziçi Anadolu Öğretmen Lisesi Çok Programlı Salonu'ndaki kurada, güçlü bir aile için herkesin topluma ve millete karşı sorumluluğu bulunduğunu vurguladı.

Koç, "Hepimizin hedefi, vatandaşı olmakla gurur duyacağımız güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti. Sosyal devlet olmanın gereği olarak devletimiz mevcut kurumları aracılığıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çatısı altında toplandı. Kura sonunda konut sahibi olan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Selim Coşkun ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yaklaşık 2,5 yıl önce kurulduğunu hatırlatarak, "Bakanlık olarak hizmetlerimizdeki temel ilke, 'İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın'. Esasında medeniyetimizin, devletimizin var oluş ilkesi ve modern devletlerin de ilkesi, sosyal devlet olma özelliğidir. Özellikle son 10 yılda ülkemize baktığımız zaman sosyal devlet olma yolunda, sosyal politika alanında çok önemli gelişmeler katettiğimizi görüyoruz. Örneğin 2000'li yılların başında yaklaşık 3 milyar lira olan sosyal politika harcamaları son 11 yılda 7-8 kat artmıştır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından başvuruda bulunan 15 engelli vatandaşa 2+1 daireler kurasız verildi. Daha sonra başvurusu kabul edilen 167 kişiye kalan 150 konutun kura çekimi yapıldı.

Kura çekimine Düziçi Belediye Başkan Vekili Mustafa İyi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, AK Parti Osmaniye İl Başkanı Emir Hasan Arslantaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Taman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sarı, Düziçi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Galip Mart ve vatandaşlar katıldı. - Osmaniye

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title