Osmaniye'de 'Şehitleri Anma ve Teröre Hayır' Mitingi

Osmaniye'de 'Şehitleri Anma ve Teröre Hayır' Mitingi

Osmaniye'de 'Şehitleri Anma ve Teröre Hayır' Mitingi Düzenlendi. Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tarafından Düzenlenen Mitinge, Osmaniye'deki Sivil Toplum Kuruluşları da Destek Verdi.

Osmaniye'de 'Şehitleri Anma ve Teröre Hayır' Mitingi

Osmaniye'de 'Şehitleri Anma ve Teröre Hayır' mitingi düzenlendi. Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından düzenlenen mitinge, Osmaniye'deki sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

Devlet Bahçeli Bulvarı'nda düzenlenen mitinge Osmaniye ve ilçelerindeki şehit dernekleri, Harp Malulü ve Gaziler dernekleri, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Atatürkçü Düşünce Derneği, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti, Aktif Gazeteciler Cemiyeti, sendikalar ve diğer sivil toplum kuruluşları da katıldı. Açılış konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İsmail Gümüş hocanın okuduğu Kur'an-ı Kerim'in ardından konuşma yapan

Osmaniye Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Durmuş Öksüz, en çok şehit veren illerin başında gelen Osmaniye'de şehitleri rahmetle anmak ve terörü lanetlemek için bu mitingin düzenlendiğini belirterek, mitinge destek verenlere teşekkür etti.

Mitingde bir konuşma yapan gazi eşi Yasemin Tıraş, "Şehitlerimizi andığımız şu günlerde şunu unutmamalıyız ki; şehit kanları ile yoğrulmuş bu vatan topraklarında kendi ayak seslerimizden ve gücümüzden korkar hale getiriliyoruz. Vatan toprakları için şehit verdiğimiz binlerce Mehmetçik'imizin kemiklerini daha ne kadar sızlatacağız? Daha ne kadar gencimizin şehit olmasını seyredeceğiz? Ben ve benim gibiler bu vatan için can vermeye ve can almaya hazırız. Bizler bu vatan için adı 'Mehmet', soyadı 'Şehit'

olan evlatlar yetiştirmeye devam edeceğiz. Ancak lanet olsun terör sana. Unutma ki hesabın görülecek. Şehitlerimizin katili ve vatanımızı bölmeye çalışan hain terör, lanet olsun sana. Bizde sana verilecek bir avuç toprak bile yok. Döktüğün kanın, akıttığın yaşın hesabı mutlaka sorulacak. Dünya var oldukça bu vatan bizim olacaktır. Ve diyorum ki; 'kalk yiğidim kalk, düşmek yakışmaz sana. İntikamın alınacak söz veriyorum sana'" diye konuştu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mustafa Coşkun ve Düziçi Şehit Aileleri Derneği Başkanı İsmet Topal da konuşmalarında terörü lanetlediler. Bir şehit yakını da konuşmasında vatan için 3 oğlunu feda etmeye hazır olduğunu söyledi. Düzenlenen miting, PKK ve terör aleyhinde atılan sloganlarla sona erdi. Mitinge katılan şehit yakınları şehitlerinin resimlerini taşırken, miting alanında sadece Türk bayrağı ve tertip komitesinin hazırladığı pankartlar taşındı.

(ACK-OK-OK-Y)