Osmaniye'de Girişimcilik Kursu Başladı
Haberler » Yerel » Haber

Osmaniye'de Girişimcilik Kursu Başladı

(DOĞAKA) ile Küçük Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Hizmet Merkez Müdürlükleri tarafından hazırlanan uygulamalı girişimcilik kursu başladı.(OTSO) toplantı salonunda düzenlenen kursun açılış dersinde, girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, istihdamın arttırılması ve KOSGEB tarafından verilen kredilerden Osmaniye'nin de azami ölçüde faydalanması amacıyla girişimcilik eğitimleri düzenlediğini söyledi.

Osmaniye'de Girişimcilik Kursu Başladı

Osmaniye'de Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı

(DOĞAKA) ile Küçük Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Hizmet Merkez Müdürlükleri tarafından hazırlanan uygulamalı girişimcilik kursu başladı.

Osmaniye Valisi ve DOĞAKA Başkanı Celalettin Cerrah, Ticaret ve Sanayi Odası

(OTSO) toplantı salonunda düzenlenen kursun açılış dersinde, girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, istihdamın arttırılması ve KOSGEB tarafından verilen kredilerden Osmaniye'nin de azami ölçüde faydalanması amacıyla girişimcilik eğitimleri düzenlediğini söyledi.

Osmaniyelilerde girişimcilik ruhunun olduğunu belirten Cerrah, kursiyerlerin amacının sadece sertifika almak olmaması gerektiğini ifade etti.

Katılımcıların en azından yüzde yirmisinin kendi işyerini kurmasını ümit ettiğini kaydeden Cerrah, "Artık sanayi toplumu haline gelmek üzereyiz. Kendi işyerimizi kurarken iyi plan ve proje yapmalıyız. Çukurova insanı zaten doğuştan girişimcilik ruhuna sahip" dedi.

DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti de en önemli amaçlarının Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye'yi tarımda, taşımacılıkta, ticarette, turizmde ve teknolojide Türkiye ve Ortadoğu'nun lider bölgesi yapmak olduğunu söyledi.

KOSGEB Osmaniye Merkez Müdürü Danyal Peker ise, yaptığı konuşmada girişimciliğin bir ülkenin kalkınmasındaki en önemli etkenlerden birisi olduğunu ve bu sebeple de kurumlarının uygulamalı girişimciliği ve bunun sonucunda da işyeri kuran insanlara destek verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından girişimcilik eğitimine başlayan Uzman Özgür Eyiol, eğitimin içeriği hakkında bilgi vererek amaçlarının girişimciler için en az hata ile iş planı hazırlamak olduğunu ifade etti.

Kursta 60 kişinin eğitim alacağı ve kurs sonunda hazırlayacakları projelerin kabul edilmesi halinde 27 bin lira hibe desteği verileceği bildirildi.

- OSMANİYE