Osmaniye'de 176 Kilo Esrar Maddesi Ele Geçirildi

Osmaniye'de 176 Kilo Esrar Maddesi Ele Geçirildi

Osmaniye'de Narkotik Ekiplerinin Yaptığı Operasyonda 176 Kilo Esrar Maddesi Ele Geçirildi. Olayla İlgili Yakalanan 5 Şüpheli Emniyetteki Sorgularının Ardından Adli Makamlara Sevk Edildi.

Osmaniye'de 176 Kilo Esrar Maddesi Ele Geçirildi

Osmaniye'de narkotik ekiplerinin yaptığı operasyonda 176 kilo esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili yakalanan 5 şüpheli emniyetteki sorgularının ardından adli makamlara sevk edildi.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, doğu illerinden temin edilen uyuşturucu maddelerin lüks arabalar ile Osmaniye'ye getirildiği, bu lüks araçların kolluk güçlerince yakalanmasının önüne geçmek için öncü araç kullanıldığı, daha sonrasında kente intikal ettirilen uyuşturucu maddelerin batı illerine pazarlandığı bilgisine ulaştı.

Elde edinilen bilgiler doğrultusunda polis, otoban yolu ile D-400 karayolu üzerinde lüks araçlara yönelik denetimlere başladı. Yapılan denetimler esnasında durdurulan 36 yaşındaki Mihdi Arslanhan idaresindeki 01 GM 705 Plakalı otomobil ile 30 yaşındaki Mahmut Sarı yönetimindeki 01 UU 380 Plakalı araç sürücüleri ve yolcularının tedirgin davranışları dikkat çekti. Bunun üzerine şahıslar, detaylı inceleme yapmak amacıyla Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Yapılan incelemede, yakalanan şahısların uyuşturucu madde naklini gerçekleştirecek araca öncülük yaptıkları tespit edildi. Daha sonrasında uyuşturucu madde naklini gerçekleştiren araç ile şahısların yakalanmasına yönelik yapılan operasyonda, uyuşturucu madde naklinde kullanılan iki araç ile birlikte, Abdullah Köksalan (32), Mahmut Konaşçı (24) ve Mesut Orbay (37) yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan araçlarda ve şüpheli şahısların gösterdikleri yerlerde yapılan aramada, yol kenarlarına atılmış toplam 135 ayrı paket halinde 175 kilo 445 gram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirildi.

Olayla ilgili yakalanan 5 şüpheli şahıs T.C.K 188 "Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Nakletmek" suçundan adli makamlara sevk edildi.

Osmaniye İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, "İstihbarat, kaçakçılık ve özel harekat ekiplerinin gerçekleştirdiği esrar operasyonunu gerçekleştirebilmek için arkadaşlarımız gece gündüz bir aydan bu yana çalışmaktadırlar. Bu anlamda yoğun çalışma ise bir hafta önce başladı. Geçtiğimiz akşamda iki ayrı araçta toplam beş şahıs Diyarbakır ilinden Mersin iline götürmek üzereyken kıskıvrak yakalandılar. Birkaç gün önce denemede esrar maddelerini geçiremeyeceğini anlayan kaçakçılar esrar maddesini dağlık bir araziye bıraktılar. Dün gece itibarıyla tekrar almaya çalıştıkları sırada beş şahıs arkadaşlarımızca yakalandılar. İnanıyorum ki bu operasyon sayesinde binlerce insanımız uyuşturucu maddeden etkilenmesini arkadaşlarımız engellemiş oldu. İnsanlık suçunun en büyük olanı uyuşturucu maddedir. Bu anlamda bütün vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz" diye konuştu.