Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi 5. Atrax 2016 Fuarında Ödül Aldı - Haberler
Haberi Paylaş

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi 5. Atrax 2016 Fuarında Ödül Aldı

Bültenler - Haberler | Güncel
Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi 5. Atrax 2016 Fuarında Ödül Aldı

1-3 Aralık 2016 Tarihinde İstanbul Fuar Merkezinde ATRAX 2016, 5. Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve hizmetleri Fuarında ödüle layık görüldü.

Çevresel yeniliklere yenilerini ekleyip şehir sakinlerinin yaşam ve refah düzeylerini yükselterek, şehirlere değer katan iç ve dış turizm ile birlikte sosyal ve ekonomik ve kültürel yaşama da katkı sağlayan tema parklar, belediye parkları, çocuk oyun parkları, eğlence tesis yatırımlarına yönelik ürün ve hizmetler konuları olan ATRAX 2016 Fuarı birçok sektör kuruluşunu ve belediyeyi bir araya getirdi.

Osmaniye Belediyesi, fuarda stant açarak şehrin ve kent müzesinin tüm dünyaya tanıtımını yaptı.
Osmaniye'de köşkerlik mesleği ile ün yapan Tık Tık Necati lakaplı, Necati Kahraman'ın balmumundan yapılma mankeni fuarda görselleştirildi. Fuarda ilgi odağı olan Necati amcanın köşker görseli önünde ziyaretçiler fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Dönemin tanıkları, eskiyi hatırlatan köşker görseli önünde duygulu anlar yaşadı.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesinde yer alan 7 Ocak diorama görseli de ATRAX fuarında ilgi odağı oldu. Osmaniye'nin milli mücadele döneminde Fransız işgalini ve halkın verdiği destansı kurtuluşu anlatan diorama ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.

ATRAX 2016 Fuarı Crowne Plaza Otel'de gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi. Törende Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi'ne en iyi şehir müzesi ödülü verildi.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; "Geçtiğimiz yıl bize sunmuş oldukları ödülün yanı sıra bu yıl da kent müzemizle ilgili ikinci bir ödül sundular. Almış olduğumuz bu ödüller bizlerin hemşerilerimize sunmuş olduğu hizmetlerin daha da artarak devam etmesi noktasında güç, azim ve kararlılık veriyor. Ayrıca kent müzeleri şehrin tarihini kültürünü gelecek nesillere ve yaşayan nesillere aktarmak, anlatmak açısından büyük önem taşımaktadır. Bu eserler kentsel aidiyeti ve kentsel barışı sağlayarak o şehirde yaşayan insanların her şeyden önce birbirleriyle kardeşlik duyguları içerisinde yaşamasını sağlayan en önemli etken unsurlardan bir tanesidir. Bu projeyi gerçekleştirme noktasında profesyonel ekiplerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Çok güzel çalışmalar yapıp takdire şayan bir müze ortaya çıkarttılar." Dedi.

Osmaniye Belediyesi geçen yıl düzenlenen ATRAX 2015 fuarında Masal Park projesi ile en iyi proje ödülünü almıştı.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500