Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu'ndan Yabancılara Toprak Satışına Tepki

Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu'ndan Yabancılara Toprak Satışına Tepki

Eskişehir Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Acar, Aralarında Arazi, Arsa, Bina ve Dairelerin Olduğu Toplam 1 Milyon 814 Bin 834 Dönümlük Alanın 71 Ülkeden 78 Bin 248 Yabancıya Satıldığını İleri Sürdü.

Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu'ndan Yabancılara Toprak Satışına Tepki

Eskişehir Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Acar, aralarında arazi, arsa, bina ve dairelerin olduğu toplam 1 milyon 814 bin 834 dönümlük alanın 71 ülkeden 78 bin 248 yabancıya satıldığını ileri sürdü.

Acar, yaptığı açıklamada, ülke gündeminin insanları hayretler içinde bıraktığını belirterek, "Hele bunca olup bitene kayıtsız kalınması, bizi daha çok üzüyor. İçimizdeki ve dışımızdaki düşmanlar, milletimizi ve devletimizi yok etmek için her türlü oyunu oynuyorlar. Ne acıdır ki, oyuncuların çoğu Türkiyeli, sahne ise Türkiye. Laik bir devlet olan Türkiye, kimseye dini bir sıfat vermediği halde, Fener Rum Patriği Avrupa Parlamentosu'nda 'ekümenlik' sıfatıyla konuşmaya davet ediliyor. Aynı oyuncular, geçen günlerde dini kıyafetlerle sokağa çıkılamayacağının düzenlendiği anayasanın 2. maddesindeki laiklik ilkesine aykırı olarak denizden haç çıkarma töreni düzenlediler" dedi.

Tüm bu olanlara toplumsal tepki gösterilmemesini eleştiren Şükrü Acar, "Türk sermayesiyle kurulmuş olan bankaları, şirketleri, fabrikaları birer birer sattık. Bize ait ne varsa elden gidiyor. Bunlar yetmedi, şimdi de madenleri ve savaşla ve kanla alınmış vatan topraklarını 71 ülkeden 78 bin yabancıya satmaya başladık. Türkiye Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası'nın kayıtlarına göre, yabancıya satışı yapılan arazi, arsa, bina ve dairelerin toplam alanı 1 milyon 814 bin 834 dönüm. TBMM'den geçirilen bir yasa ile yabancı şirketlerin Doğu Anadolu Bölgesi'ne denk gelecek kadar alanın maden arama ve işletme ruhsatını ele geçirdiği belirtiliyor. Şahsi menfaatlerin ülke menfaatlerinin önüne geçmesi asla kabul edilemez. Her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarının bedeli, para kadar ucuz olamaz. Değerlerin ancak değerliler için bir anlamı olduğu asla unutulmamalıdır" diye konuştu.

(OÖ-MŞ-SN-SN-Y)