Osmancık Kent Konseyi, Sivil Toplum Dernekleri ile Toplantı Yaptı

Osmancık Kent Konseyi, Sivil Toplum Dernekleri ile Toplantı Yaptı

Çorum'un Osmancık İlçesinde Kent Konseyi Toplanarak, İlçenin Meselelerini Masaya Yatırdı.

Osmancık Kent Konseyi, Sivil Toplum Dernekleri ile Toplantı Yaptı

Çorum'un Osmancık ilçesinde Kent Konseyi toplanarak, ilçenin meselelerini masaya yatırdı.

Osmancık Belediyesi Meclis toplantı salonunda, Belediye Başkanı E. Serdar Kurşun başkanlığında 9 sivil toplum derneğinin temsilcileri, konseyde ilçenin meseleleri ve ilçeye neler yapılması gerektiğini tartıştı. Kent Konseyi toplantısına Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mehmet Gökel, Akşemsettin Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ertuğrul Taş, Emekliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Aslan, Yardım Sevenler Derneği Başkanı Bahriye Çevik, Kızılay Derneği Başkanı Mustafa Boyacı, Üniversite Hazırlık Öğrenci Derneği Başkanı Mustafa Boyvat, Kardelen Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Lütfullah Bilgili, Melodi Yardımlaşma Derneği Başkanı Şehnaz Varışlı ve Sakatlar Derneği Başkanı Muzaffer Kara katıldı.

Toplantıda Osmancıklı kadınların iş ve becerilerini ön plana çıkarıp ev ekonomisine katkıda bulunabilmeleri için ilçede bir atölye açılarak, evlerde yapılan el becerilerin bir arada eğitimci aracılığı ile yapılarak pazarlanması, sergi açılması konuları tartışılarak bu konuda çalışma yapılması kabul edildi. Belediye Başkanı E. Serdar Kurşun, "Dernek üyeleri için Koyunbaba Türbesi'nin önünde bulunan belediyeye ait binayı sizlere tahsis etmek istiyoruz" diyerek, konsey toplantısına katılanlara müjde verdi.

Dernek yöneticilerinin belediyeden kendilerine yer verilmesi talepleri ve ilçede bulunan ilköğretim okullarında ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenmesi konusunda görüş birliğine varılarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 1001 Temel Eserler kitaplarının Osmancık Belediyesi tarafından hediye edileceği kaydedildi.

(İK-BÖ-MEF-Y)

Kaynak: İHA