Osmanbey Koleji Minikleri Afrika'da 43 Hastaya Işık Oldu

Osmanbey Koleji Minikleri Afrika'da 43 Hastaya Işık Oldu

Osmanbey Koleji Minikleri Afrika'da 43 Hastaya Işık Oldu
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel

Afyonkarahisar Osmanbey Koleji öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri 8 bin 500 lirayı Afrika'ya göndererek 43 hastanın katarakt ameliyatıyla sağlığına kavuşmasına vesile oldu.Afyonkarahisar Kimse Yok mu Derneği, Osmanbey...

Afyonkarahisar Osmanbey Koleji öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri 8 bin 500 lirayı Afrika’ya göndererek 43 hastanın katarakt ameliyatıyla sağlığına kavuşmasına vesile oldu.

Afyonkarahisar Kimse Yok Mu Derneği, Osmanbey Koleji’nin minik öğrencilerinin yapmış olduğu katarakt projesine yardımlarından dolayı öğrencilere teşekkür belgesi ve plaket verdi. Dernek Şube Müdürü Mustafa Çobanoğlu, 43 hastanın ışığa kavuşmasını sağlayan minik öğrencilerin büyük bir kapmaya ya da imza attıklarını söyledi. Çobanoğlu, öğrencilere derneğin faaliyetlerini ve gönüllülük hizmetlerini anlattı.

Çobanoğlu, "Güneş ışınlarının dik geldiği Afrika’da yetersiz beslenme ve kum fırtınalarının da etkisiyle insanların gözünde ciddi hastalıklar oluşuyor. Afrika’da, 300 binden fazla çocuk ‘ışıktan’ mahrum yaşamaktadır. Oysa katarakt çok düşük maliyetli bir ameliyatla kolayca tedavi edilebilmektedir.” diye konuştu. Kimse Yok Mu Kadın Kolları Başkanı Ayfer Kocaaslan da minik öğrencilerin büyüklere örnek olacak bu güzel davranışlarından dolayı teşekkür etti. Kocaaslan, öğrencisinden, velisine, öğretmeninden, müdürüne kadar tüm kolej çalışanların katarakt projesine yardımlarından dolayı teşekkür ederek emeği geçenlere teşekkür belgesi ve plaket verdi.

Osmanbey Koleji Müdürü Ertan Parmak da Kimse Yok Mu Derneği’nin düzenlediği katarakt kampanyasının tüm öğrencilere anlatarak 43 hastanın gözlerinin ışığa kavuşması için makbuz mukabilindeki bağışlarını dernek yetkililerine ulaştırdıklarını anlattı. Parmak, “Onlar da hastaların tedavisini yaptırarak makbuz ve hastaların belgelerini bize ulaştırdılar. Biz de böyle hayırlı bir iş yapmaktan son derece memnunuz. Kimse Yok Mu Derneği’nin bundan sonraki kampanyalarında da destek olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi

Yardımda bulunan öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür belgesi ve plaketleri verildi.

Osmanbey Koleji Minikleri Afrika'da 43 Hastaya Işık Oldu

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title