Osman Paşa, Kitap Yazmaya Devam Edecek

Osman Paşa, Kitap Yazmaya Devam Edecek

Terör Konusunda Yazdığı Kitaplar ve Verdiği Röportajlarla Tanınan Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, "Bugüne Kadar Kitap Yazmak İçin Neden Beklediniz?" Sorusuna "3 Yılda 7 Kitap Yazdım. Annem 82, Babam 96 Yaşında. Daha Çok Yazarım" Diye Cevap Verdi.

Osman Paşa, Kitap Yazmaya Devam Edecek

Terör konusunda yazdığı kitaplar ve verdiği röportajlarla tanınan Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, "Bugüne kadar kitap yazmak için neden beklediniz?" sorusuna "3 yılda 7 kitap yazdım. Annem 82, babam 96 yaşında. Daha çok yazarım" diye cevap verdi.

TÜYAP'daki kitap fuarında okuyucuları ile buluşan Osman Pamukoğlu, ayaküstü yaptığı konuşmasında, "Unutulanların Dışında Bir Şey Yok" isimli kitabı ile, o dönemlerde terörün bitirildiğini düşünen ve bunu böyle ifade edenlerin yanıldığını ortaya koymayı amaçladığını belirterek, "O kitapta, PKK ile mücadele konusunda hem yaptıklarımızı, hem de yapamadıklarımızı ortaya koydum. Terörle mücadele konusunda gerçek sonuç yönetimlerle alınmaz, halkla alınır. Diğer kitaplarımda da bu ve benzer konulara dikkat

çekerken, gelecekte neler olabileceğini anlatmaya çalışıyorum" dedi.

İlgi ile izlenen konuşmasının ardından, okuyucularının sorularını cevaplandıran Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Avrupa ve ABD'nin bugün teröre destek verdiğine dikkat çekti. Pamukoğlu, "Mevcut durumun gelecek nesillere aktarılması lazım. Tarihçilere bilgi ve belgeler vermek lazım. Bu amaçla kitap yazıyorum. 3 yılda 7 kitap yazdım. Annemin 82, babamın da 96 yaşında olduğunu düşünürseniz daha çok kitap yazarım. Yaşadığımız son olayda, terör örgütünün kaçırdığı askerler konusunda ABD 'Derhal teslim

edeceksiniz' demiş olsaydı, onlar hiç itiraz edemezlerdi. Güneydoğu'da askerlerimiz zor şartlar altında görev yapıyor ama asıl azap çeken halkımız oluyor. Şehitlerin ardından atılan sloganlar hiçbir şeyi değiştirmiyor. Her gün yeni şehitler vermeye devam ediyoruz. Ben sözden çok eylemi severim. Bunun için terör örgütünün anladığı dil ile karşılık vermek gerekiyor" diye konuştu.

(OU-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA