Osman Pamukoğlu: CHP'nin Oylarını 3-4 Puan Arttırırım

Osman Pamukoğlu: CHP'nin Oylarını 3-4 Puan Arttırırım

Hak ve Eşitlik Partisi eski genel başkanı emekli tümgeneral Osman Pamukoğlu, CHP'den aday olması durumunda partinin oylarını 3-4 puan arttıracağını savundu.

Osman Pamukoğlu: CHP'nin Oylarını 3-4 Puan Arttırırım

HABERLER.com/ Olgun Kızıltepe Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) eski Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, 1 Kasım seçimlerinde CHP'den milletvekili adayı olacağı söylentilerine açıklık getirdi.

"CHP'DEN RESMİ TEKLİF YOK"

Haberler.com'a değerlendirmelerde bulunan Pamukoğlu, CHP'den kendisine gelen herhangi bir resmi teklif olmadığını belirterek, "Hakkımda 'CHP'ye katılacak' yönünde çıkan haberler benim bile tahmin edemeyeceğim bir heyecan yarattı. CHP tarafından şahsıma iletilen herhangi bir resmi teklif yok. Partinin içinden beni isteyenler var. Gençler arasında heyecan yaratan bir ekibiz" dedi.

"PARTİNİN OYLARINI 3-4 PUAN ARTTIRIRIM"

CHP'ye katılması halinde 1 Kasım seçimlerinde partinin oylarını önemli ölçüde artıracağını savunan Pamukoğlu, "CHP'nin oylarını 3-4 puan arttıracağımı düşünüyorum. 1 Kasım seçimlerinde de 7 Haziran seçimlerine benzer bir tablonun ortaya çıkacağı kanaatindeyim" şeklinde konuştu.

HEPAR SEÇİMLERE KATILMAYACAK

Emine Ülker Tarhan liderliğindeki Anadolu Partisi'nden sonra HEPAR'da Hak ve Eşitlik Partisi de (HEPAR) 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlere katılmıyor. Haberi bizzat HEPAR Genel Başkanı Recep Bakırcı verdi. Onursal başkanları Osman Pamukoğlu ile birlikte Antalya'daki ' Türkiye ve Terör' konulu konferansa katılan Bakırcı; 1 Kasım'daki seçim sonuçlarında 7 Haziran'dan farklı bir tablo çıkmasını tahmin etmedikleri için seçimlere girmeyi düşünmediklerini duyurdu.