Osman Kavala Haberleri

Osman Kavala haber, Osman Kavala son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Kavala - 01.10.2020
MHP Grup Başkanvekili Akçay'dan CHP'ye tepki Açıklaması
Akçay, şunları kaydetti: "Kılıçdaroğlu, 'Anayasanın ve TBMM'nin askıya alınmasının vebali Anayasa Mahkemesi üyelerindedir.' diyerek, 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılması için canını ortaya koyan sivillerin yargılanmaması için çıkartılan KHK'yı iptal etmeyen AYM'yi hedef göstermiştir. Kılıçdaroğlu, 'Çete mensubu üyelerin adlarını okuyorum... Bunlar YSK'de görev yapan çete mensubu sözde hakimlerdir. O yedi hakim YSK'deki çetenin organlarıdır.' diyerek, YSK üyelerine hakaret etmiş, isimlerini teker teker okuyup yuhalatarak hedef göstermiştir. Kılıçdaroğlu, 'Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu, af edersiniz yüksek değil artık, hakimler savcılar alçak kurulu diyebiliriz. Bu kararı verenler hakim değil sarayın köleleridir.' diyerek FETÖ tutuklusu Osman Kavala aleyhine karar veren HSK'ye hakaret etmiştir.
Osman Kavala - 29.09.2020
Son dakika haber... OSMAN KAVALA HAKKINDA İKİNCİ İDDİANAME HAZIRLANDI
Son dakika haberine göre GEZİ Parkı eylemlerine ilişkin yargılandığı davada beraatine ve tahliyesine karar verilen ancak başka bir soruşturma kapsamında "Askeri ve siyasal casusluk" suçundan halen tutuklu bulunan iş adamı Osman Kavala hakkında ikinci iddianame hazırlandı.
Osman Kavala - 29.09.2020
Son dakika gündem: Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun görüşülmesi ertelendi
Gelen son dakika haberlerine göre Anayasa Mahkemesi Birinci Bölümü, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada tahliyesine ve beraatine karar verildikten sonra başka suçtan tutuklanan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun görüşülmesini erteledi.
Osman Kavala - 08.09.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi öncesinde konuştu: (3)
Kamu sigorta şirketlerinin de Türkiye Varlık Fonuna devredildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Varlık Fonu paralel Hazine. Niye parelel Hazine? Öbür Hazine'yi Sayıştay denetliyor. Ama Varlık Fonunu Sayıştay denetleyemiyor. Denetimsiz, milyarlar burada ama denetlenmeyecek. Burayla ilgili hiçbir bilgi, hiç kimseye verilmeyecek. Tam bir çiftlik. Erdoğan ailesi ve yakınlarının, damadının ve beslemelerinin çiftliği... İstedikleri gibi kullanıyorlar, istedikleri gibi yiyorlar, istedikleri gibi harcıyorlar." İstanbul'da yarın Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç'ın hakim karşısına çıkacağını hatırlatan Kılıçdaroğlu, tutuklu Müyesser Yıldız hakkındaki iddianamenin de henüz hazırlanmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu, Osman Kavala'nın ve Selahattin Demirtaş'ın da tutuklu olmasını eleştirdi.
Osman Kavala - 12.08.2020
Batuhan Yaşar, Abdullah Gül ile Kemal Kılıçdaroğlu yakınlaşmasını yazdı
'Osman Kavala serbest bırakılsın' söylemi mesela çok dikkat çekiciydi.
Osman Kavala - 28.07.2020
Bahçeli: "Kılıçdaroğlu'nun bugünkü grup konuşması hezeyanname bildirisi, skandal belgesi, zillet ve hezimet beyannamesidir"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasına ile ilgili düşüncelerini "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugünkü grup konuşması hezeyanname bildirisi, skandal belgesi, zillet ve hezimet beyannamesidir. Kılıçdaroğlu işledikleri suçları açıkça tevsik ve tescil edilmiş suçlulara sahip çıkmış, bir kez daha hukukun üstünlüğüne kesif bir şekilde cephe almıştır. Kılıçdaroğlu'nun terörist Demirtaş'ı masum gösterme çabası tam bir garabet halidir" sözleriyle ifade etti. Bahçeli sözlerine "Osman Kavala'nın suçsuzluğunu iddia etmesi akıl tutulması, ahlak yoksunluğudur" ifadeleriyle devam etti.
Osman Kavala - 28.07.2020
flaş
Osman Kavala'nın suçsuzluğunu iddia etmesi akıl tutulması, ahlak yoksunluğudur.
Osman Kavala - 28.07.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Osman Kavala'nın tutukluluğuna ilişkin "Aynı dosyadan yeni bir suç uyduruyorsanız, siz Osman Kavala'dan intikam alıyorsunuz. Yargı değil artık olay bir intikama dönüşmüştür.
Osman Kavala - 28.07.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Silivri Cezaevi'ni ziyaret ettiğini belirten Çakırözer, Osman Kavala davasını anımsattı.
Osman Kavala - 28.07.2020
DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu Açıklaması
Kavala'nın tutukluluğu Osman Kavala'nın da 1000 gündür tutuklu yargılandığına dikkati çeken Yeneroğlu, Kavala'nın suç oluşturan bir eyleminin iddianamede zikredilmediği halde tutuklu bulunmasının da hiçbir hukuk ölçüsüyle açıklanamayacağını ifade etti.
Osman Kavala - 28.07.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündemi değerlendirdi Açıklaması
Rusya'nın Ermenistan'la askeri tatbikat yaptığına işaret eden Kalın, şunları kaydetti: "Şimdi bizim de Azerbaycan'da bir tatbikatımız olacak. Çünkü bizim zaten geçmişe dönük onlarla bir askeri güvenlik ve iş birliği anlaşmamız var. Azerbaycan'a tehdit nereden gelirse gelsin, Ermenistan'dan, Rusya'dan, Türkiye sonuna kadar Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edecektir ama bu, diplomasi kapılarını kapattığımız anlamına gelmez. Tam tersine dün Cumhurbaşkanımızın yaptığı telefon görüşmesinin sebebi, özü de budur aslında. Ben görüşmede çok iyi noktaya geldiklerini söyleyebilirim. 'Birlikte çalışalım, gerilimi düşürecek adımları birlikte atalım, ikimiz de iki tarafa gerekli telkinlerde bulunalım ve müzakereleri derhal başlatalım.' diye mutabık kalındı. İnşallah önümüzdeki günlerde bunun neticelerini de alırız diye düşünüyorum." Kalın, Osman Kavala'nın tutukluluğuna yönelik AB ve ABD'den yapılan açıklamalara ilişkin de, "Bu bir hukuki süreç tabii.
Osman Kavala - 28.07.2020
Türkiye'den, ABD Dışişleri Bakanlığının Osman Kavala hakkındaki açıklamasına tepki Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığının, Osman Kavala'nın tutukluluğunun sonlandırılması çağrısı yapan açıklamasının, hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmadığını bildirdi.
Osman Kavala - 28.07.2020
Dışişleri Sözcüsü Aksoy'dan Osman Kavala açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Osman Kavala'nın tutukluluğunun sonlandırılması çağrısı yapan açıklaması hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmamaktadır" dedi.
Osman Kavala - 28.07.2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'dan 'Osman Kavala' açıklaması
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Osman Kavala'nın tutukluluğunun sonlandırılmasına ilişkin yaptığı açıklama ile ilgili, "Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri hakkında emir veremez" dedi.
Osman Kavala - 28.07.2020
Dışişleri Bakanlığı: "ABD Dışişleri Bakanlığının Osman Kavala'nın tutukluluğunun sonlandırılması...
Dışişleri Bakanlığı: "ABD Dışişleri Bakanlığının Osman Kavala'nın tutukluluğunun sonlandırılması çağrısı yapan açıklaması hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmamaktadır.
Osman Kavala - 25.07.2020
Son dakika haberi! Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda konuştu: (1)
Demokrasinin sadece kağıt üzerinde kalan bir sözcük haline geldiğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Öyle bir noktadayız ki saray ne diyorsa yargı onu yapıyor. Egemen güçler ne diyorsa saray da onu yapıyor. Örneğin saray talimat veriyor; 'Osman Kavala içerde kalacak', yargı gereğini yapıyor.
Osman Kavala - 23.07.2020
HDP'li Gergerlioğlu: "Sosyal medyalarımızı artık bir göz takip etmeye çalışacak"
Gergerlioğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Osman Kavala'nın bir sivil toplum aktivisti olduğunu söyleyerek, "Kavala bu haksız hukuksuz tutukluluktan kurtulsun diye haykırıyoruz.
Osman Kavala - 09.07.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, devletin yasama, yürütme ve yargı organlarından oluştuğuna işaret ederek "Ancak Türkiye'de yargı, yargı olmaktan çıkarak vasfını yitirmiştir. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala örnekleri ortada.
Osman Kavala - 07.07.2020
Son dakika haberi: Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Hülya Kılınç, Müyesser Yıldız ve Osman Kavala'nın mahkeme kararlarına rağmen tutuklu olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, olayın, bir yargılama olayından tümüyle çıktığını belirtti.
Osman Kavala - 26.06.2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
MHP'nin iktidarın küçük ortağı olarak bir şeyler beklediğini, bunlar için de yoluna devam ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Onları bir anlamda esir almış vaziyette. Tabanına oynuyor, 'Acaba o tabandan oy alabilir miyim?' diye ama son veriler şunu gösteriyor; o tabandan bırakın oy almayı, hem AK Parti'nin hem MHP'nin oylarında düşüş var. Çünkü ikisi birbirine destek veriyorlar. İşsizlik artışı varsa MHP'nin de rolü var. O da koalisyon ortağı aslında. Dışarıda gibi görünmekle beraber fiilen koalisyon içinde yer alıyor. Olaya böyle bakıyorum. Kendileri kalkıp da CHP'ye eleştiri getiriyorlar, getirebilirler. Mümtazer Türköne dosyasını bilmiyorum, bir haksızlık varsa ben ayrım yapmam. Bir haksızlık varsa, bir kişi eğer haksız yere hapisteyse onun çıkması lazım, onun yeniden yargılanması lazım. Selahattin Bey ya da Osman Kavala, bunlar belki hayatlarında CHP'ye hiç oy vermediler.
Osman Kavala - 23.06.2020
FLAŞ
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtaz'er Türköne'nin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yegane merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtaz'er Türköne'nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır. Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala'nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak'ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz'er Türköne'nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir.
Osman Kavala - 08.06.2020
Adalet Bakanı Gül, gündemi değerlendirdi: (2)
Adalet Bakanı Gül, infaz düzenlemesiyle ilgili değerlendirmelerinin sorulması üzerine şunları kaydetti: "Bu parlamentonun takdiriyle oluşturuldu. Oturduğunuzda herkesin, her partinin farklı önerileri olabiliyor, sosyal hadiselerde de 2 kere 2 dört etmiyor bazen ama çok önemli değişiklikler oldu. Bu İkinci Yargı Paketi'ydi. Yargı Reformu'nda da yer alan konu. Çocuklar, kadınlar, hamileler, yaşlılarla ilgili çok pozitif düzenlemeler, birtakım insani yeni haklar geldi cezaevleriyle ilgili. Bakın cezaevinde olan bir kişi düşüncesi ne olursa olsun düşman değil suçludur. Cezasını mahkemeler vermiştir. Ayrıca farklı bir ayrımcılığa ya da ayrıcalığa ya da kötü muameleye tabi tutulamaz. Bizim ilkemiz, yaklaşımımız budur." Osman Kavala ile ilgili bir soru üzerine Gül, yürüyen bir davayla ilgili yorum yapmasının doğru olmadığını, yargı mensuplarının verdiği kararlara güvendiğini, karar yanlışsa da üst mercinin bunun denetimini yapacağını söyledi.
Osman Kavala - 12.05.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: "Osman Kavala derhal serbest bırakılmalıdır"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, yargılandığı dava kapsamında tutuklu bulunan Osman Kavala'nın bir an önce serbest bırakılması gerektiğini savundu.
Osman Kavala - 14.04.2020
Yükseköğretimde yeni düzenlemeler getiren teklif, TBMM Genel Kurulunda
Cizre, Kulp, Diyarbakır'da çukur olaylarının yaşandığını anımsatan Aydın, "Bizim devletimiz de resmi olarak bir mücadele kararı aldı. Şimdi, bu mücadeleye kara çalıp, iftiraya matuf bir şekilde, bir soykırım, kıyım gibi, işkence, zulüm gibi mesnetsiz birtakım kavramlarla ifade etmenin akademisyenlikle hiçbir alakası yok. Bir hafta boyunca ceza muhakemeleriyle ilgili bir kanun görüştük. Osman Kavala isminin geçtiği kadar, 8 Nisan 2020'de Diyarbakır Kulp ilçemizde katledilen 5 kardeşimiz için verilen bir tane önerge hatırlıyor musunuz? ya da o barış akademisyenleri denilen, güya bizden daha özgürlükçü, daha insan hakları savunucusu kişiler tarafından bir cümle kurulduğuna tanıklık ettiniz mi?" diye sordu.
Osman Kavala - 10.04.2020
Osman Kavala'nın avukatları, müvekkillerinin tahliye edilmesini istedi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında "devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme" suçundan tutuklu bulunan Osman Kavala'nın avukatları, müvekkillerinin tahliye edilmesi için İstanbul sulh...
Osman Kavala - 09.04.2020
GEZİ DAVASI SAVCISI BERAAT KARARINI İSTİNAFA TAŞIDI
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHAGezi davasında aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu 9 sanığa verilen beraat kararına karşı İstanbul Cumhuriyet Savcısı Edip Şahiner, istinaf başvurusunda bulundu.
Osman Kavala - 28.03.2020
MHP'li Büyükataman: "Ceza indirimi teklifiiz, toplumun büyük beklentisine cevap vermektedir"
MHP'nin ceza indirimi teklifinin kader mahkumlarını kapsadığını vurgulayan Büyükataman, "Ömrünü terör örgütü üyelerine genel af çıkarmaya adayan Şirine'nin derdi 4 gün önce yazdığı üzere FETÖ'nün ve Kandil'in hizmetkarları 'Selahattin Demirtaş, Ahmet Altan, Osman Kavala ve benzer durumda olanların' yani vatan hainlerinin ceza indiriminden faydalanamayacak olmasıdır.
Osman Kavala - 24.03.2020
HDP Grup Başkanvekili Beştaş'tan koronavirüs değerlendirmesi Açıklaması
İnfaz düzenlemesini de içeren 3. Yargı Paketi'yle ilgili siyasi partilerle görüşmelerin yapıldığını anımsatan Beştaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dünyanın her yerinde ve evrensel hukuk ilkelerinde af ya da bu tarz infaz indirimleri, değişiklikleri devlete karşı işlenen suçlarda gündeme gelir. Devlet kendisine karşı işlenen suçlarda affedebilir ama birimizin çocuğuna, eşine, kardeşine, malına, mülküne, ırzına yönelik bir fiilde normalde devletin affetme yetkisi yoktur. Bizde işler tam tersi işliyor. Son bilgi notunda kişilere karşı işlenen suçlar var ancak terör suçları diye nitelendirilen ama aslında ezici çoğunluğu siyasi suç olanlar kapsam dışına çıkarılıyor. Siyasi hükümlüleri, tutukluları bu kapsam dışına çıkarmak toplum vicdanını derin bir şekilde yaralayacaktır." Bugün, taslağa ilişkin kendileriyle de görüşüleceğini dile getiren Beştaş, "Bu taslağa göre çete üyeleri çıkacak ama toplantı ve gösteri hakkını kullananan gençler çıkamayacak. Katiller çıkacak ama gazeteciler çıkamayacak. Kadın katilleri çıkacak ama Selahattin Demirtaş, Gültan Kışanak, Figen Yüksekdağ, İdris Baluken çıkamayacak. Hırsızlar çıkacak ama Osman Kavala çıkamayacak.
Osman Kavala - 21.03.2020
20 Mart 2020 Haberleri
20 Mart 2020 Manşet Haberleri.
Osman Kavala - 20.03.2020
OSMAN KAVALA'YA ANAYASA'YI İHLAL SUÇLAMASINDAN TAHLİYE
CASUSLUK SUÇLAMASINDAN İSE TUTUKLUĞU DEVAM EDECEKHaber Özden ATİK İstanbul, DHA15 Temmuz darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme suçundan tutuklanan Osman Kavala'nın tutukluluk süresi dikkate alınarak tahliyesine karar verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Osman Kavala Haberleri | Osman Kavala Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Osman Kavala haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Kavala kimdir, hayatı ve biyografisi. Son Dakika | Osman Kavala, 18 Aralık'ta hakim karşısına çıkacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.6.2021 10:38:23. #1.15#

title