Osman Kavala Haberleri

Osman Kavala haber, Osman Kavala son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Kavala - 05.02.2021
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması
Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarda, gösterilere katılan ve destek veren akademisyenler arasında Osman Kavala'nın eşinin de yer aldığı belirtilerek, bu olayları nasıl yorumladığına ilişkin soru üzerine Erdoğan, "Şunu çok açık net söylemeliyim, sizler zaten tespit etmiş durumdasınız.
Osman Kavala - 01.02.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, canlı yayında gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Beraat ya da mahkumiyet kararı verilmeli" Dağ, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ın tutukluluk hallerine ilişkin soru üzerine de "Demirtaş ve Kavala ile ilgili davalarda benim kanaatimce yapılması gereken işlem, ortada bir tane değil birden fazla dava var, birden fazla davanın bir an önce kesin hükümle beraat ya da mahkumiyet noktasında bir hüküm altına alınması gerekir.
Osman Kavala - 01.02.2021
Gezi Parkı olaylarından yeniden yargılanacak 8 sanığa yurt dışına çıkış yasağı
İstinaf mahkemesinin, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bozduğu Gezi Parkı olaylarına ilişkin dava dosyasının geldiği İstanbul 30.
Osman Kavala - 01.02.2021
Gezi davasında 8 sanık için yurtdışı yasağı; İlk duruşma 21 Mayıs'ta yapılacak
İSTİNAF Mahkemesi'nin Gezi Olayları'na ilişkin Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanığın beraat etmesine ilişkin kararı bozmasının ardından İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, 8 sanık hakkında yurtdışına çıkış yasağı getirdi.
Osman Kavala - 26.01.2021
Son dakika politika: TİP Genel Başkanı Baş'tan, istinafın Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada beraat kararlarını bozmasına tepki Açıklaması
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi'nin, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bozduğunu anımsatan Baş, "Buradan açıkça ifade ediyoruz; Gezi biziz, Gezi Türkiye'dir.
Osman Kavala - 22.01.2021
Son dakika haberi: İstinaf, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada, Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bozdu
Son dakika haberleri: İstinaf, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada, Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bozdu.
Osman Kavala - 22.01.2021
Son dakika haber: İstinaf, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada verilen beraat kararlarını bozdu
Gelen son dakika haberine göre İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bozdu.
Osman Kavala - 02.01.2021
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Kılıçdaroğlu, ne görüşüldüğünü bilmediğini belirterek, şöyle devam etti: "Erdoğan istemese böyle bir görüşme zaten olmaz. Erdoğan'ın telkiniyle veya talebiyle yapılmış olabilir. Geçmişte yerel yönetimlerde de Erdoğan'ın telkini ve talebi olmasaydı yine bu görüşmeler olmazdı. O dönemde de buna benzer görüşmeler yapıldı. Erdoğan benim anladığım kadarıyla bir çıkış arıyor. Bu sorunun muhatabı aslında Sayın Bahçeli'dir. Sayın Bahçeli'ye sorulması lazım bu sorunun. Bahçeli'nin bilgisi dahilindedir büyük bir ihtimalle bu tür görüşmeler. Madem bunlar birlikte bir ittifak içindeler herhalde Sayın Bahçeli de bu konuda bir şeyler söyleme ihtiyacı duyacaktır." Yüksek mahkemelerin Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş kararları Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş kararlarına ilişkin,"Siyaset kurumu, kişileri yargıdan bağımsız olarak düşman olarak bellemişse ve bunları düşmanlaştırmışsa, yargıyı da öç alma kurumu haline dönüştürmüşse siyaset ya da siyasetçi, öç almak için yargıyı da kullanır hale gelmişse Türkiye'de buna benzer olaylar olur.
Osman Kavala - 29.12.2020
AYM, Kavala'nın kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edilmediğine karar verdi
Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Osman Kavala'nın kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edilmediğine karar verdi.
Osman Kavala - 29.12.2020
Son dakika haberleri | Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Osman Kavala'nın bireysel başvurusunda, kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edilmediğine karar verdi.
Son dakika haber: Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Osman Kavala'nın bireysel başvurusunda, kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edilmediğine karar verdi.
Osman Kavala - 23.12.2020
AYM Genel Kurulu, Kavala'nın bireysel başvurusunu 29 Aralık'ta görüşecek
Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada tahliyesi ve beraatine karar verildikten sonra başka suçtan tutuklanan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın bireysel başvurusunu 29 Aralık'ta görüşecek.
Osman Kavala - 18.12.2020
Son dakika! Osman Kavala ve Henri Jak Barkey'in darbe girişimi davası
Gelen son dakika haberlerine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açılan davada, firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile "Anayasa'yı ihlal" ve "siyasi veya askeri casusluk" suçlarından yargılanan sanık Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Osman Kavala - 18.12.2020
Osman Kavala'nın yargılandığı davada flaş gelişme
15 Temmuz darbe girişimi davasında hakim karşısına çıkan Osman Kavala'nın, tahliye talebi reddedilerek tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Osman Kavala - 18.12.2020
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada yargılanan Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada yargılanan Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Osman Kavala - 18.12.2020
Osman Kavala ve Henri Jak Barkey'in darbe girişimi davası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin haklarında "Anayasa'yı ihlal" ve "siyasal veya askeri casusluk" suçlarından dava açılan Osman Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Jak Barkey'in ilk duruşmasında sanık savunması ve tanık ifadeleri alındı.
Osman Kavala - 18.12.2020
Son Dakika | Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi
Edinilen son dakika gelişmesine göre FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan iş adamı Osman Kavala ve hakkında yakalama kararı bulunan CIA eski Danışmanı Henri Barkey'in yargılandığı davanın ilk duruşması sona erdi.
Osman Kavala - 17.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Aralık 2020
(Kiev) GÜNCEL 1- FETÖ davaları İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesinde, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Osman Kavala ve yakalama kararı bulunan eski CIA danışmanı Henri Barkey hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 20'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması yapılacak.
Osman Kavala - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (9)
29 EYLÜL "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etme" suçundan tutuklu bulunan Osman Kavala hakkında ikinci iddianame hazırlandı.
Osman Kavala - 15.12.2020
Osman Kavala'nın başvurusu, AYM Genel Kurulu'na sevk edildi
ANAYASA Mahkemesi (AYM) Birinci Bölümü, Osman Kavala'nın 'hak ihlali' ile ilgili bireysel başvuru dosyasını Genel Kurul'a sevk etti.
Osman Kavala - 10.12.2020
Son dakika haberi! AYM, Osman Kavala'nın bireysel başvurusunu 15 Aralık'ta görüşecek
Gelen son dakika haberlerine göre Anayasa Mahkemesi (AYM) Birinci Bölümü, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada tahliyesine ve beraatine karar verildikten sonra başka suçtan tutuklanan Anadolu Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın bireysel başvurusunu 15 Aralık'ta görüşecek.
Osman Kavala - 09.12.2020
Son dakika haberleri | TBMM Genel Kurulu'nda Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma bakanlıklarının 2021 yılı bütçeleri kabul edildi
Son dakika haberi... Meclis Genel Kurulunda, Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma bakanlıklarının bütçeleri kabul edildi.
Osman Kavala - 09.12.2020
Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma bakanlıklarının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda
Tanrıkulu, iktidarın yargıda güven vermediğini savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı orada durduğu; Selahattin Demirtaş, Osman Kavala, Anayasa Mahkemesi kararına rağmen, AİHM kararına rağmen cezaevinde kaldığı sürece yargı konusunda inandırıcı olamazsınız.
Osman Kavala - 27.11.2020
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
"Bunu bilerek mi söylüyorsunuz?" denmesi üzerine de Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Bilerek söylüyorum. Örnek vereyim, Trump, 'Papazı bırakmazsan başına gelenleri düşün' dedi. Erdoğan ne söyledi, 'Bu can bu tende kaldıkça yargı bağımsızdır, asla onu sana vermem' dedi. Trump'ın ikinci tweet sonra papazı serbest bıraktılar. Türk kökenli bir Alman gazeteci vardı, uzun süre hapisteydi. Merkel'den telefon geldi, bir gecede iddianamesi yazıldı, ertesi gün mahkemeye çıkarıldı tahliye edildi. Havaalanına götürüldü ve Almanya'ya gönderildi. Bu talimatla olmazsa, nasıl olur?" Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala davalarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Bu ülkede adaletsizliğin şahı var.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Osman Kavala Haberleri | Osman Kavala Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Osman Kavala haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Kavala kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarık Buğra kimdir? Tarık Buğra hayatı ve eserleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.6.2021 16:45:09. #1.16#

title