Oscar Töreninde Sunucunun Irkçılık Mesajı Geceye Damga Vurdu

Oscar Töreninde Sunucunun Irkçılık Mesajı Geceye Damga Vurdu

Oscar Töreninde Sunucunun Irkçılık Mesajı Geceye Damga Vurdu
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Kültür Sanat

Tüm dünyanın merakla beklediği sinema endüstrisinin en önemli ve en prestijli etkinliği olan Oscar ödülleri dün akşam düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Tüm dünyanın merakla beklediği sinema endüstrisinin en önemli ve en prestijli etkinliği olan Oscar ödülleri dün akşam düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Törene damga vuran sahne ise gecenin sunucusu Chris Rock'ın konuşmasında kullandığı ırkçılık göndermeleri oldu.

ABD'nin Los Angeles eyaletindeki Dolby Tiyatrosu'nda gerçekleşen gecenin sunuculuğunu üstlenen Chris Rock, konuşmasında Oscar ödüllerini "Beyaz insanların ödül töreni olarak da bildiğiniz tören başladı" ifadesiyle eleştirdi. Rock, "Eğer sunucuları da aday gösteriyor olsalardı ben bu işi bile alamazdım" diye konuştu.

"Bu 88'inci Oscar töreni siyah adayın olmadığı en az 82 tören vardı" diyen Rock'ın bu ifadeleri soğuk duş etkisi yaparken bazı esprileri ise salondakileri güldürdü.

Akademi Ödülleri'nin tüm adaylarının beyaz olması ırkçılık tartışmalarına neden olmuştu. Oscar'da ırkçılık yapıldığı eleştirilerine destek veren birçok ünlü Hollywood yıldızı da 88'inci Oscar Ödül Töreni'ni boykot edeceğini açıklamıştı.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title