Oryantiring Haberleri

Oryantiring haber, Oryantiring son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oryantiring - 27.07.2009
Göreme'de Oryantiring Sporu Geliştirilecek
Harita Yardımıyla Yön Bulmayı ve Zamana Karşı Yapılan Bir Spor Olan Oryantiring'in Ülke Genelinde En Yaygın Bir Şekilde Yapılabileceği Merkezlerin Başında Nevşehir Kapadokya Bölgesi'nin Geldiği Belirtildi.
Oryantiring - 24.06.2009
Oyantiring Sporcuları Ahlatlıbel'de Buluştu
Oryantiring Sporuna Gönül Veren Ankaralılar, Ankara Oryantiring İl Dalı Temsilciliğinin Ahlatlıbel'de Düzenlediği Yarışmada Buluştu.
Oryantiring - 03.05.2009
Oryantiring Yarışmaları'nda Minik Öğrenciler Fenalaştı...
Erzincan'da Yapılan Oryantiring (Koşarak, Yürüyerek Hedef Bulma) Yarışmalarına Katılan Minik Öğrenciler Fenalaştı.
Oryantiring - 22.04.2009
İzci Öğrenciler Uzan Ailesinin Eski Çiftliğinde Kamp Yaptı
Sakarya İzcileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Uzan ailesinin Pamukova ilçesinde bulunan eski çiftliğinde "Milli Egemenlik Kampı" yaptı. Çiftlik, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulduktan sonra Çevre ve Orman Bakanlığı'na, ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'na devredildi. Çiftlik, izci kampına dönüştürülmesinin ardından izci öğrenciler çiftlikte kamp yapıyor. Bakacak Spor ve İzcilik Eğitim Tesisi adı verilen çiftlikteki izci kampına Sakarya'nın farklı okullarından 72 izci öğrenci ve 15 lider öğretmen katıldı. Milli Egemenlik Kampı'nda, izciler hem 23 Nisan coşkusunu hem de bahar sevincini bir arada yaşadı. Kamp boyunca izcilikle ilgili istasyon çalışmalarında; oryantiring, doğa yürüyüşü, çevre incelemesi, gece yürüyüşü, sportif faaliyetler ve eğlendirici yarışmalar gerçekleştirildi.
Oryantiring - 06.03.2009
Oryantiring ile Hedefe Koştular
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Oryantiring Çalışma Grubu Tarafından Gerçekleştirilen Yarışma Renkli Anlara Sahne Oldu.
Oryantiring - 09.02.2009
Özerk Spor Federasyonları Seçim Süreci Devam Ediyor
Özerk spor federasyonları başkanlık seçimlerinde, şu ana kadar 54 federasyondan 44'ü seçime gitti. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı 54 özerk federasyondan, 33'ü eski başkanla yola devam etme kararı alırken, 11'inde ise yeni başkanlar koltuğa oturdu. Badminton, Kick Boks, Masa Tenisi, Boks, Halk Oyunları, Okçuluk, Halter, Üniversite Sporları, Atletizm, Satranç, Görme Engelliler, Binicilik, Voleybol, Sutopu, Dağcılık, Basketbol, Jimnastik, Sualtı, Tekvando, Hentbol, Bisiklet, Atıcılık ve Avcılık, Bilardo, Kano, Otomobil Sporları, İşitme Engelliler, Golf, Bocce Bowling ve Dart, Yüzme, Eskrim, Geleneksel Spor Dalları, Yelken ve Zihinsel Engelliler federasyonları eski başkanlarına yeniden görev verdi. Modern Pentatlon, Kürek, Beyzbol Softbol Korumalı Futbol ve Ragbi, Tenis, Bedensel Engelliler, Judo, Herkes İçin Spor, Briç, Buz Hokeyi, Oryantiring ve Motosiklet federasyonlarında ise başkanlık koltuğundaki isimler değişti.
Oryantiring - 07.02.2009
Türkiye Orientiring Şampiyonası Seçmelerine 580 Sporcu Katıldı
Türkiye Orientiring Federasyonu(TOF) 1. Kademe Mustafa Karakaş Türkiye Şampiyonası seçmeleri Antalya'nın Manavgat ilçesinde başladı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü(GSGM), TOF, Manavgat Belediyesi, Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat Turizm Altyapı Birliği(MATAB) ve Çolaklı Belediyesi'nin Titreyengöl ve Sorgun Çamlığı'nda organize ettiği Türkiye seçmelerine 28 takımdan 580 sporcu katıldı. Manavgat'ta 2 gün sürecek olan Orientiring (koşarak ve yürüyerek hedef bulma) seçmelerine 21 kategoride 580 sporcunun katılmasından mutluluk duyduklarını belirten TOF Başkanı Mehmet Genç, hedeflerinin İskandinav(Norveç, İsveç, Finlandiya, Danimarka ve İzlanda) ülkelerinde yaygın olan spor dalını yurt genelinde yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. 4 türü bulunan orientiring doğa sporunun her türlü arazide yapılabileceğini belirten Genç, dünyada Uluslararası Oryantiring Federasyonu(IOF) 61 ülkenin üye olduğunu söyledi.
Oryantiring - 12.01.2009
Emniyet, Yetiştirdiği Sporcuları Dergisine Taşıyor
Antalya Emniyet Müdürlüğü, 15 ayrı spor dalında yaptığı çalışmaları yine kendi çabası ile hazırladığı dergi ile duyurmaya başlıyor. İlk sayısı Ocak ayının sonuna doğru çıkacak 'Polis Gücü' dergisi tamamen spor üzerine olacak. Emniyet'in sadece suçlar oluştuktan sonra görev yapmadığını bildiren Polis Spor Gücü Derneği Başkanı ve Çevik Kuvvet Şube Müdürü Erol Demir, "Bu dergi ile çocukların dikkatini daha çok çekip, profesyonel liglere hazırlayacağımız gençlerin sayısını arttıracağız." dedi. Antalya Emniyet Müdürlüğü bilinen rutin görevlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini de sürdürüyor. Müdürlük bünyesinde hizmet veren Emniyet Gücü Derneği'nin verdiği eğitimlerdeki branş sayısı 15'e yükseldi. Futbol, basketbol, yüzme, karate, aikido, izcilik, satranç, ritmik jimnastik, oryantiring, boks, bowling, atletizm, tenis, binicilik ve atıcılık branşlarında toplam 725 kişiye spor yaptırılıyor.
Oryantiring - 22.08.2008
Oryantring Milli Takımı, Kütahya'da Kamp Yapıyor
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Oryantring Milli Takımı Balkan Şampiyonasına hazırlanıyor Oryantring Milli Takımı Romanya'da yapılacak Balkan Şampiyonası için Tavşanlı'da çalışmalarına başladı Oryantiring Milli takımı 135 kişilik ekibi ile, Romanya'da 01-07 Eylül 2008 tarihlerinde yapılacak Balkan Şampiyonası öncesi Tavşanlı' da 10 günlük kampa girdi.
Oryantiring - 25.07.2008
Macera Yarışmasında İngiliz 2 Sporcu Kayboldu
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde düzenlenen Uluslararası Macera Yarışması sırasında 2 İngiliz sporcu kayboldu. Gümüşhane Valiliği, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Oryantiring Federasyonu ile Kürtün Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ve Team Touareg Türk (TTT) tarafın organize edilen macera yarışlarının ikinci gününde, katılımcılar, Gümüştüğ Köyüne bağlı Abdalmusa Tepesine çıktılar.
Oryantiring - 24.07.2008
Macera Tutkunları Kürtün'de Buluştu
Gümüşhane Valiliği, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Kürtün Kaymakamlığı Tarafından Desteklenen "1. Kürtün Uluslar Arası Oryantiring ve Macera Yarışları" Başladı.
Oryantiring - 28.06.2008
Kütahya'nın Tavşanlı İlçesindeki Endüstri Meslek Lisesi Türkiye Oryantiring Şampiyonu Oldu
Tavşanlı Endüstri Meslek Lisesi Gsk Kulubü, 2. Uluslararası Oryantiring Yarışması'nda Takım Halinde Türkiye Şampiyonu Oldular.
Oryantiring - 25.06.2008
Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sona Ermesine Rağmen Rumen Oyuncular Niksar'dan Ayrılamadı
Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sona Ermesine Rağmen Rumen Oyuncular Niksar'da Kalmayı Tercih Ettiler.
Oryantiring - 25.06.2008
Özel Harekat Polisinden Oryantiring Takımı
Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü Personelinden Oluşan Oryantiring Takımı Kuruldu.
Oryantiring - 22.06.2008
Türkiye Oryantırıng Şampiyonası Sona Erdi
Tokat'ın Niksar İlçesinde Yapılan Uluslararası 2. Niksar Cup ve Türkiye Oryantiring Şampiyonası'na Sona Erdi.
Oryantiring - 22.06.2008
Uluslararası Oryantiring Şampiyonası
Tokat'ın Niksar İlçesinde Yapılan Uluslararası 2. Niksar Cup ve Türkiye Oryantiring Şampiyonası Renkli Görüntülere Sahne Oldu. Avrupa Yakası Dizisinin "Burhan Altıntop" Tiplemesi ile Tanınan Tiyatro Sanatçısı Engin Günaydın Şampiyonada İlgi Odağı Oldu.
Oryantiring - 21.06.2008
Niksar'da Oryantiring Coşkusu
Tokat'ın Niksar İlçesinde Başlayan 'Uluslararası 2. Niksar Cup ve Türkiye Oryantiring Şampiyonası'na Katılmak Üzere İlçeye Gelen Sporcular, Yarışma Öncesi Oyun Havaları Eşliğinde Eğlenerek Stres Attı.
Oryantiring - 18.06.2008
Uluslararası 2. Cup ve Türkiye Oryantiring Şampiyonası Niksar'da Yapılacak
Tokat'ın Niksar İlçesi Çamiçi Yaylası'nda Yapılacak Olan Uluslararası 2. Niksar Cup ve Türkiye Oryantiring Şampiyonası'na Yurt İçi ve Dışından Yüzlerce Sporcunun Katılması Bekleniyor.
Oryantiring - 22.05.2008
'Meleğin Sırları' Filminin Yapımcısı Kenan Demir, Memleketi Tokat'ta
Hollywood'da İlk Kez Türk-abd Ortaklığıyla Çekilen "Meleğin Sırları" Filminin Yapımcılarından Birisi Olan Kenan Demir, 'Çırak' Kitabını Yazmak İçin Geldiği Memleketi Tokat'ın Niksar İlçesinde Oryantiring Sporuna Destek Verdi.
Oryantiring - 03.05.2008
Kelkit Çayı'nda Rafting Heyecanı
Tokat'ın Reşadiye ilçesinden geçmekte olan Kelkit Çayı'nda rafting yapıldı. Reşadiye Kaymakamlığı tarafından birincisi düzenlenen ''Kelkit Çayı'nda Rafting Şenliği'' programında renkli görüntüler yaşandı. Artvin'in Yusufeli ilçesinden gelen Çoruh Rafting ekibinin azgın sularda mücadelesini yöre halkı ilgi ile izledi. Rafting öncesi yapılan törende konuşan Tokat Valisi Dr. Recai Akyel, ilçenin birçok tabiat ve kültürel güzelliği ile adeta turizm kenti olduğunu kaydetti. Amaçlarının Tokat'ı tüm ülkeye hatta dünyaya tanıtmak olduğunu belirten Vali Akyel, "Bugün burada ilkini başlaştığımız Rafting Şenliği, Niksar'da uluslararası oryantiring yarışmaları, Şenyurt'ta yamaç paraşütü, Almus'ta kürek yarışmaları ve merkezde Türk okçuluğunu ile ilgili birçok tanıtım organizasyonlarımız var" dedi.
Oryantiring - 29.04.2008
Niksar'da 'Uluslararası Çocuk Şenliği' Yapılacak
Tokat'ın Niksar ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda uluslararası boyutta 'Çocuk Şenliği' yapılacağı bildirildi. Niksar'la anılmaya başlayan oryantiring (pusula ile yön bulma) sporu ile ilçenin yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanı olması bekleniyor.
Oryantiring - 13.04.2008
Üniversiteler Arası Oryantırıng Müsabakaları Sona Erdi
Tokat'ın Niksar İlçesinde Yapılan Üniversitelerarası Oryantiring Müsabakaları, Ödül Töreniyle Sona Erdi.
Oryantiring - 13.04.2008
Üniversiteler Arası Oryantiring Müsabakaları Sona Erdi
Tokat'ın Niksar İlçesinde Yapılan Üniversitelerarası Oryantiring Müsabakaları, Ödül Töreniyle Sona Erdi.
Oryantiring - 13.04.2008
Üniversiteler Arası Oryantiring Yarışları
Tokat'ın Niksar İlçesinde 14 Üniversite ve Askeri Okul Takımlarının Katıldığı 'Oryantirinig Yarışları' Yaklaşık 200 Sporcunun Katılımıyla Yapıldı.
Oryantiring - 12.04.2008
Manavgat'ta Oryantiring Heyecanı
Oryantiring Federasyonu Başkanı Nevzat Varol, Manavgat'ın Konumu ve Fiziki Yapısı İtibariyle Ulusal ve Uluslararası Alanda Oryantiring Şampiyonalarına Ev Sahipliği Yapabileceğini, Bu Sayede Kış Aylarında Manavgat'a Akın Olacağını Söyledi.
Oryantiring - 10.04.2008
Üniversiteler Arası Oryantiring Yarışları Niksar'da Yapılacak
Tokat'ın Niksar İlçesinde, 26 Üniversite ve Askeri Okul Takımlarının Katılacağı Oryantiring Yarışları 13 Nisan Pazar Günü Yapılacak.
Oryantiring - 05.03.2008
Niksar Oryantiring Yarışları Dünya Sıralamasında Puanlamaya Alındı
Uluslararası Oryantiring Federasyonu'nun (Iof), 21-22 Haziran 2008 Tarihlerinde Niksar'da Gerçekleştirilecek "Uluslararası Niksar Cup" Yarışlarını, "Wre" (Dünya Sıralamasına Puan Veren Yarışma) Kategorisine Aldığı Bildirildi.
Oryantiring - 02.01.2008
2007 Yılında 1805 Madalya
Spor Federasyonlarının 2007 Yılı Madalya Dağılımları Belli Oldu. Buna Göre Türk Sporcusu, 2007 Yılında 44 Spor Dalında Toplam Bin 805 Madalya Kazandı.
Oryantiring - 29.10.2007
Niksar, İskandinav Ülkelerinden Gelen Oryantiring Kafilesine Ev Sahipliği Yaptı
Okat'ın Niksar İlçesi, İskandinav Ülkelerinden Gelen Oryantiring (Yön Bulma) Kafilesine Ev Sahipliği Yaptı.
Oryantiring - 29.07.2007
Niksar 1. Uluslararası Oryantiring Yarışmaları sona erdi
Sporcuların kendilerine verilen yarışma bölgesinin haritası yardımıyla, belirlenmiş hedeflere en kısa sürede ulaşmaları şeklinde yapılan bir spor dalı olan oryantiring yarışması, Niksar Çamiçi yaylasında yapılan ödül töreniyle sona erdi.
Oryantiring - 28.07.2007
1. Uluslararası Oryantiring Yarışları Başladı
Tokat'ın Niksar İlçesi'nde Düzenlenen 1. Uluslararası Oryantiring Yarışları Başladı.
Oryantiring - 27.07.2007
Uluslararası Oryantiring Yarışması Başlıyor
Tokat'ın Niksar İlçesi Uluslararası Oryantiring Yarışması'na Ev Sahipliği Yapacak.
Oryantiring - 27.07.2007
Ukrayna Büyükelçisi Olexandr Mischenko Tokat'ta
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Dr. Olexandr Mischenko, Niksar İlçesinde Yapılacak Olan '1. Uluslararası Oryantiring Yarışması'na Katılmak İçin Tokat'a Geldi.
Oryantiring - 11.07.2007
Tavşanlı'da Göbel kaplıcaları'na oryantiring sahası yapılıyor
Kütahya Tavşanlı belediyesi oryantring sahası yapımı için çalışmalara başladı. Türkiye'nin ilk defa 2002 yılında tanıştığı oryantiring sporu her geçen gün yayılarak devam ediyor.
Oryantiring - 27.05.2007
1. Türkiye Bayrak Oryantiring Şampiyonası
Türkiye'de İlk Kez Samsun'da Düzenlenen 1. Türkiye Bayrak Oryantiring Şampiyonası Sona Erdi.
Oryantiring - 27.05.2007
Oryantiring Şampiyonasında Kene Şoku
Türkiye'de İlk Defa Samsun'da Düzenlenen 1. Türkiye Bayrak Oryantiring Şampiyonası'nda Bir Sporcuyu Kene Isırdı.
Oryantiring - 15.05.2007
Cumhuriyet Üniversitesi Bayan Takımı, hedef bulma şampiyonasında Türkiye üçüncüsü oldu
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bayan takımı, üniversiteler arasında yapılan oryantiring (hedef bulma) yarışmasında Türkiye üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Oryantiring - 14.05.2007
Niksar'da Yapılacak '1. Uluslararası Oryantiring Yarışması'nın Tarihi Değişti
Tokat'ın Niksar İlçesinde Gerçekleştirilecek '1. Uluslararası Oryantiring Yarışması'nın, 22 Temmuz'da Yapılacak Erken Genel Seçimle Aynı Tarihe Denk Gelmesi Nedeniyle Yarışma Tarihinin Değiştirildiği Kaydedildi.
Oryantiring - 06.04.2007
Uluslararası Oryantiring Yarışması, 22 Temmuz'da Niksar İlçesinde Yapılacak
Uluslararası Oryantiring Yarışmaları, 22 Temmuz'da Tokat'ın Niksar İlçesi'nde Yapılacak.
Oryantiring - 18.02.2007
Antalya'da Oryantiring Yarışmaları
Türkiye Oryantiring Federasyonu Tarafından Düzenlenen 1. Kademe Mustafa Karataş Oryantiring Yarışması Antalya'da Başladı. Harita ve Pusula Yardımıyla Arazide Hedef Bulma Yöntemiyle Yapılan Yarışmanın İlk Etabında 11 Kategoride Toplam 389 Sporcu Zorlu Tabiat Şartları Karşısında Zamana Karşı Yarıştı.
Oryantiring - 31.01.2007
Balıkesir'de "Oryantırıng" Semineri
Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'nde, Doğa Sporu Olan Oryantiring'in Gelişimiyle İlgili İzci Liderlerine Seminer Verildi.
Oryantiring - 04.09.2006
9 Federasyon Daha Özerk Oldu
ANKARA - (SPOR) - Merkez Danışma Kurulu Ankara`da toplandı. Toplantıda federasyonların özerklikleri ve ayrılan branşlar ele alındı. Merkez Danışma Kurulu`nun aldığı karara göre Güreş, Yüzme, Atıcılık ve Avcılık, Dans Sporları, Hentbol, Okul Sporları, Oryantiring, Karate ve Herkes İçin Spor Federasyonları özerk oldu.
Oryantiring - 27.07.2006
İzmir: Karşıyaka Belediyespor Oryantiring Takımı'nda Milli Gurur
Oryantiring Yıldız Milli Takımı'nın tamamı Karşıyaka Belediyespor'dan seçildi. "Koşarak hedef bulma" sporu olan "Oryantiring" dalında Karşıyakalı atletler, milli heyecan yaşayacak.
Oryantiring - 02.07.2006
Tokat: Türkiye Oryantiring Şampiyonası
Tokat'ın Niksar İlçesi'nde yapılan Türkiye Oryantiring Şampiyonası, madalya ve kupa töreni ile sona erdi.
Oryantiring - 27.06.2006
Tokat: Niksar'da Oryantiring Türkiye Şampiyonası Yapılacak
Tokat'ın Niksar İlçesi'nde, İzcilik Federasyonu'nun 2006 yılı faaliyet programında yer alan Oryantiring Türkiye Şampiyonası'nın 01-02 Temmuz 2006 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Oryantiring Haberleri | Oryantiring Haber - Haberler - Sayfa 2 - Oryantiring haberleri, son dakika oryantiring haber ve gelişmeleri burada. Osmaniye'de Oryantiring Çalışmaları Devam Ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 06:48:38. #1.14#

title