Oryantiring Haberleri

Oryantiring haber, Oryantiring son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oryantiring - 14.09.2021
Oryantiring Federasyonu Başkanı Akyüz, başkanlığa yeniden aday olmayacak
Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, yapılacak seçimlerde aday olmayacağını duyurdu.
Oryantiring - 12.09.2021
Spor tutkunlarının en doğal buluşması
Türkiye'nin en büyük etkinliklerinden biri olan Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri'nde, dağcılık, bisiklet, paramotor, kano, rafting, mağaracılık, motor sporları, yelken, off road, dalış, izcilik, kayak ve snowboard, kamp-karavan, hava sporları, bocce, kanyon, atletizm, model uçak gibi bir çok branş hem tanıtıldı hem de katılımcılara yerinde deneme fırsatları sunuldu. Ayrıca çocuklar için survivor parkuru, mini golf gibi birbirinden eğlenceli faaliyetler de 2 gün boyunca etkinlik alanında yer aldı. Spor tırmanış, labirent oryantiring, zamana karşı bisiklet ve yavaş gitme yarışlarının da yapıldığı etkinlikte, katılımcılar heyecanlı anlar yaşadı.
Oryantiring - 12.09.2021
Bu sporun 100 yaşında sporcusu bile var
Dünyada oldukça yaygın bir spor olarak yapılan ve her yaştan insanın rahatlıkla içerisinde yer alabileceği oryantiring sporunda, Gençler Oryantiring Dünya Şampiyonası, Türkiye'de ilk defa gerçekleştirildi.
Oryantiring - 11.09.2021
Oryantiring Şampiyonasında madalyalar sahiplerini buldu
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi destekleriyle düzenlenen Gençler Dünya Oryantiring Şampiyonasında uzun mesafe yarışları tamamlanırken madalyalar sahiplerini buldu.
Oryantiring - 09.09.2021
2021 Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası Kocaeli'de devam ediyor
Kocaeli'de 30 ülkeden 300 sporcunun katılımıyla düzenlenen Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası'nda uzun mesafe koşusu yapıldı.
Oryantiring - 14.01.2011
Oryantiring Türkiye Şampiyonası 29-30 Ocak'ta Mersin'de Yapılacak
Oryantiring Türkiye Şampiyonası, 29-30 Ocak'ta Mersin'de Yapılacak
Oryantiring - 07.01.2011
Manavgat, Oryantiring Yarışlarına Üçüncü Defa Ev Sahipliği Yapacak
Antalya'nın Manavgat İlçesi 2011 Yılında Üçüncü Defa Oryantiring (Koşarak Yön Bulma) Yarışlarına Ev Sahipliği Yapacak.
Oryantiring - 30.12.2010
Gaziantep'in 'Kurtuluş Kupası' Ödüllerini Bakan Atalay Verdi
Tarihte Antep savunması olarak anılan ve gösterilen kahramanlıklarla şehrin kurtuluşunda büyük rol oynayan isimler adına spor organizasyonu düzenlendi. 5 branşta toplam 1334 sporcunun katılımıyla düzenlenen organizasyonda dereceye girenlere ödülleri bir törenle takdim edildi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehrin 89'uncu kurtuluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Özdemir Bey anısına Satranç, Şahinbey anısına Kros, Şehitkamil anısına Batminton, Karayılan anısına Oryantiring ve Dokurcum Şehitleri anısına futbol dallarında başarılı olan 78 sporcuya, ödüllerini düzenlediği törenle verdi.
Oryantiring - 29.12.2010
Kurtuluş Kupası Ödülleri Sahiplerini Buldu
Kurtuluş Kupası'nda yapılan müsabakaların tanıtım filminin gösteriminden sonra ödül törenine geçildi. 25 Aralık kurtuluş etkinlikleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvası, oryantiring müsabakası, kros müsabakası, badminton turnuvası ve futsal turnuvasında dereceye giren örgencilere ödülleri Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin tarafından verildi.
Oryantiring - 24.12.2010
Turistik Belde Yarışmaya Hazırlanıyor
Nevşehir'in Ürgüp İlçesine Bağlı Mustafapaşa Beldesinde 25-27 Mart 2011 Tarihleri Arasında Düzenlenecek Uluslararası Oryantiring Yarışması İçin Hazırlıklar Devam Ediyor.
Oryantiring - 22.12.2010
Gaziantepliler Düşman İşgalinden Kurtuluşu 10 Gün Boyunca Kutlayacak
Gaziantepliler, 25 Aralık Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümünü 10 gün boyunca yapılacak bir dizi etkinlikle kutlayacak. Şehit Şahinbey Abidesi'ndeki Kırkayak Parkı'nda başlayacak törenin ardından şehit mezarlıkları ziyaret edilerek şehitler anılacak. Şahinbey Anıtı'ndaki törene Şahinbey Kaymakamı, Garnizon Komutanlığı temsilcisi, Şahinbey Belediye Başkanı, resmi kurum ve kuruluşların temsilcileri ile görevli okulların öğrenci grupları katılacak. Okullar bayrak, flama ve 1 idareci 1 öğretmen ile törenlere iştirak edecek. Törenin ardından Büyükşehir Belediyesi'nce tahsis edilen otobüslerle topluca Şahinbey'in mezarı ziyaret edilecek. Şahinbey Mezarı'ndaki törene köy sakinlerini tören alanına götürmek üzere İl Özel İdaresi'nce araç tahsis edilecek. Mezarlıktaki programın ardından Şahinbey Müftüsü tarafından şehitlere dua okunacak. Gaziantep savunmasına öncülük eden kahramanların yakınlarına plaket verilecek. 25 Aralık 2010 Cumartesi Demokrasi Meydanı'ndaki tören saat 09.00'da başlayacak. Türk ordusunun şehre girişini temsilen bir askeri birlik Başkarakol'dan yürüyüşe geçecek. Askeri Birliğin yürüyüşüne Garnizon Komutanlığı bandosu eşlik edecek. Tören sonrası kurumlarca düzenlenen etkinlikler yapılacak. Kurtuluş yıl dönümü nedeniyle yapılacak bazı etkinlikler şöyle: 1.Özdemir Bey Anısına Satranç Turnuvası 11- 12 Aralık 2010 Yer: Şato Restoran (Masal Park içi) 2. Karayılan Anısına Oryantiring Müsabakası 16 Aralık 2010 Yer: Kültür Yolu Projesi – Kale Çevresi 3.
Oryantiring - 17.12.2010
Oryantiring Müsabakası Sona Erdi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 89.Yıl Dönümünde, 25 Aralık Kurtuluş Etkinlikleri Kapsamında "Oryantiring Müsabakası" Düzenledi.
Oryantiring - 17.12.2010
Oryantiring Müsabakası Sona Erdi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 89
Oryantiring - 15.12.2010
Gaziantep'te Oryantiring Müsabakası Yapılacak
Gaziantep'te 'Oryantiring' Müsabakası Düzenleneceği Bildirildi
Oryantiring - 15.12.2010
Oryantiring Müsabakası Düzenleniyor
Gaziantep'in Düşman Işgalinden Kurtuluşu'nun 89.Yıl Dönümünde, 25 Aralık Kurtuluş Etkinlikleri Kapsamında "Oryantiring Müsabakası" Düzenliyor.
Oryantiring - 08.12.2010
ODTÜ, Sporda da Adından Söz Ettiriyor
Prof. Dr. Ahmet Acar, 28 dal arasında Amerikan futbolu, buz hokeyi, dağ bisikleti, kayak, kriket, oryantiring, ragbi, serbest dalış ve sutopunun da yeraldığını söyledi.
Oryantiring - 07.12.2010
25 Aralık Kurtuluş Etkinlikleri
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşu'nun 89.yıl dönümünde, '25 aralık kurtuluş etkinlikleri' kapsamında "satranç turnuvası", "oryantiring müsabakası", "kros müsabakası", "badminton turnuvası" ve "futbol turnuvası" düzenliyor.
Oryantiring - 07.12.2010
Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Kutlanacak
'25 Aralık Kurtuluş Etkinlikleri' Kapsamında Satranç Turnuvası, Oryantiring Müsabakası, Kros Müsabakası,badminton Turnuvası ve Futbol Turnuvası Düzenliyor.
Oryantiring - 07.12.2010
25 Aralık Kurtuluş Etkinlikleri
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep'in düşman işgalinden Kurtuluşu'nun 89.yıl dönümünde '25 Aralık Kurtuluş Etkinlikleri' düzenliyor. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kurtuluş etkinlikleri kapsamında, Satranç Turnuvası, Oryantiring Müsabakası, Kros Müsabakası, Badminton Turnuvası ve Futbol Turnuvası yapılacak.
Oryantiring - 23.11.2010
Gençleri Avm'lerden Çekmenin Yolu Spor
Çankaya Üniversitesi'nin spor politikasını, 'Öğrencilere sporu sevdirmek, spor yapmaya yönlendirmek için gerekli çalışmaları yapmak ve gençlere iyi bir eğitimle birlikte sporu doğru öğreterek milli takımlar düzeyinde sporcu yetiştirmek' olarak özetleyen Prof. Dr. Güvenç, şöyle devam etti: 'Kulüpsel bazda basketbol, masa tenisi, cimnastik, satranç ve yüzmede hem ülkemizin hem de üniversitemizin altyapısı için sporcu yetiştiriyoruz. Bunların dışında yüzme, bilardo, tenis, oryantiring, binicilik, pilates, voleybol, dart ve futsal branşlarında faaliyetlerimiz var.
Oryantiring - 10.11.2010
Edirne'den Kısa Kısa -Pet Şişeler Engelli Arabasına Dönüşüyor
- EDOSK'LU ORYANTİRİNG SPORCULARI ULUSLARARASI ORYANTİRİNG YARIŞLARINA KATILDI Edirneli Oryantiring sporcuları, İstanbul Oryantiring Kulübünce bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Oryantiring yarışlarına katıldı.
Oryantiring - 05.11.2010
Görme ve Bedensel Engelliler Arasında Oryantiring Yarışı Yapıldı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bedensel ve Görme Engellilere Yönelik Oryantiring Yarışması Düzenledi.
Oryantiring - 05.11.2010
Engellilerin Oryantiring Heyecanı
Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Tarafından Bedensel ve Görme Engellilere Yönelik Oryantiring Yarışması Düzenledi
Oryantiring - 03.11.2010
Oryantiring -7. Uluslararası İstanbul 5 Gün Yarışları Başladı
Türkiye Oryantiring Federasyonunun Faaliyet Programında Yer Alan ve İstanbul Oryantiring Kulübünün Katkılarıyla Düzenlenen 7
Oryantiring - 01.11.2010
Manavgat, Kışın Doğa Sporları İçin Cazip Hale Getirilecek
Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Mehmet Genç, Antalya'nın Manavgat İlçesinin Coğrafi ve İklim Yapısının Yılın 12 Ayı Doğa Sporları Yapımına Elverişli Olduğunu Söyledi.
Oryantiring - 31.10.2010
Turizmciler, 2011 Tanıtımlarına Wtm Londra Fuarı'yla Başlayacak
Antalya bölgesinde turizm sezonunun sonuna yaklaşılırken, turizmcileri yurtiçi ve yurtdışı tanıtım fuarı heyacanı sardı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2011 yılında, dünya turizm pazarında önem taşıyan Almanya, Rusya, Hollanda, Moskova, Ukrayna, İngiltere ve İskandinav ülkeleri başta olmak üzere 66 ülkede 153 fuara katılarak tanıtım ve pazarlama yapmayı hedefliyor. Side destinasyonundaki turizmciler ilk yurtdışı fuarına her yıl olduğu gibi 7-10 Kasım tarihlerinde yapılacak olan WTM Londra Dünya Turizm Fuarı'yla başlayacak. Turizmciler, başlıca WTM Londra Fuarı'ndan sonra sırasıyla 11-16 Ocak 2011 yılında yapılacak Hollanda Utrecht, 19-23 Ocak İspanya Madrid Fitur, 17-20 Şubat İtalya BIT Milano, 9-13 Mart ITB Berlin Turizm Borsası, 16-19 Mart MITT Moskova Turizm fuarlarına katılarak bölgeyi tanıtacağı ifade edildi. Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği(Side-TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, 2011'de başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 35 turizm fuarına katılacaklarını söyledi. Side destinasyonuna gelen turist yoğunluğunu başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa ülke vatandaşları oluşturduğunu belirten Barut, WTM Londra, MITT Moskova, Utrecht ve ITB Berlin Turizm Borsası Fuar'larının başta ülke ve destinasyon için önemli fuarlar olduğunu kaydetti. Barut, "Katıldığımız yurdışı fuarlarında Side'nin bir dünya markası olduğu turizmcilere kabul ettirdik. Side aynı zamanda ülkemizinde yurtdışına açılan ilk turizm penceresi. Geçmiş yıllarda katıldığımız fuarlarda Side'ye gösterilen ilgi bizi çok memnun etmişti. 2011'de de aynı ilgiyi göreceğimize inanıyorum. Geçen yıl bölgemize 3 milyon turist gelmişti. Bu sezon sonunda bu rakamın 3 milyon 500 bin olmasını tahmin ediyoruz. Bölgemize gelen İngiliz ve İskandinav turistler de de geçmiş yıllara göre yüzde 15'lik artış var. Bizim için Orta Avrupa ülkeleri yanı sıra İngiltere, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu(BDT) ve İskandinav ülkeleri çok önemli pazar." diye konuştu. Bölgeye gelen turistlerde Avrupa, İskandinav ülke Rusya ve BDT yanı sıra Arap turistlere de önem verdiklerini belirten Barut, geçen yıl Suriye'de katıldıkları Uluslararası Şam Faurı'na bu yılda katılacaklarını ifade etti. Barut, bölgeye gelen Arap turist sayısının az olduğunu ve önümüzdeki yıllarda artmasını beklediklerini kaydetti. Barut sözlerini şöyle sürdürdü: "Bölgemize Avrupalı turistler yanı sıra Arap turistlerde ilgi gösteriyor. Arap turistler bölgeye yeni yeni geliyor. Arap turizmi bölge destinasyonu için emekleme devresinde. Önümüzdeki yıllarda gözle görünür artış olacağına inanıyorum. " diye konuştu. Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği(TİSOYAB) Başkan Yardımcısı Ali Keleş, bölgede kasım ayı sonuna doğru turizm sezonunun sona ereceğini belirtti. Bölge destinasyonunda kışın otellerin açık olması için başta Almanya olmak üzere Avrupalı bisiklet, yaşlı, doğa sporları tutkunları ve oryantiring (koşarak yön bulma) sporcularını çekmek gerektiğini belirten Keleş, tanıtımlarda Titreyengöl, Sorgun Çamlığı ve Side Antik Kent'i ön planda tutacaklarını kaydetti.
Oryantiring - 07.10.2010
Oryantiring Federasyonundan Öğrencilere Proje
Milli Eğitim Bakanlığının (meb), Oryantiring Branşını Ek Ders Programına Alması Oryantiring Federasyonunu Yeni Projelere Yönlendirdi
Oryantiring - 04.10.2010
Ankara Polisi, Beynam Ormanlarında Oryantiringle Stress Attı
Türkiye Oryantiring Federasyonu, Bala Belediye Başkanlığı ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğünün Bala Beynam Ormanlarında Ortaklaşa Düzenlediği 'Güzellikler Hepimiz İçin' Piknik ve Oryantiring Müsabakalarına Ankara Emniyet Müdürlüğünde Görevli Müdür, Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürleri, Aileleriyle Birlikte Katıldı
Oryantiring - 03.10.2010
Sinanköy'de Oryantiring Heyecanı
Edirne'nin Lalapaşa İlçesine Bağlı Sinanköy'de Oryantiring Yarışları Yapıldı
Oryantiring - 02.09.2010
Ders Dışı Eğitim Çalışmaları Genelgesi
Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Kararın "Ders dışı eğitim çalışmaları" başlıklı 17. maddesinde şu hükme yer verilmiştir. "( 1) Ders dışı izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlarla ilgili dallar ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBiTAK) koordinesinde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak yürütülen bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları kapsamında fiilen çalışma yaptıran öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azamî 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir. Ancak, bir ders yılında bu kapsamda ödenecek toplam ek ders saati sayısı, okulun bir ders yılındaki toplam ders saati sayısının %5 'ini geçemez. Bu etkinliklerde görev alacak öğretmenlerde aranacak nitelikler, her bir etkinlik için aranılacak en az öğrenci sayısı ile benzeri diğer hususlar Bakanlıkça belirlenir. Etkinlik programları okul müdürlüklerince hazırlanır ve millî eğitim müdürlüklerince onaylanır. ( 2) Vekâleten atananlar dâhil yöneticilere, bu madde kapsamında ek ders görevi verilmez." Bu hükümle, öğrencilerin boş zamanlarının değerlendirilmesinde ders dışında yapılacak eğitim çalışmaları; izcilik, beden eğitimi ve spor çalışmaları, halk oyunları ve güzel sanatlar ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBiTAK) koordinesinde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak yürütülen bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları olarak belirlenmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce "Ders Dışı Eğitim Çalışmalarına Dair Esaslar" konulu 2010/49 sayılı genelgeyle, Bu etkinliklerin yürütülmesinde görev alacak öğretmenler ve her bir etkinliğe katılacak en az öğrenci sayısı ile benzeri diğer hususlar belirlenmiştir. Eski genelgede yer almayan; Oryantiring, Model Uçak, Model Roket, R/C Model Uçak ve Bilim Olimpiyatları ve Proje Çalışmaları etkinlik olarak eklenmiştir.
Oryantiring - 29.08.2010
Milli Takıma 'Ev Hanımı' Antrenör
Ev Hanımı Nuran Yiğit, 3 Yıl Başladığı Oryantiring Sporunda, Milli Takım Antrenörlüğüne Kadar Yükseldi.
Oryantiring - 26.08.2010
Ambargoyu Oryantiring ile Delecek
Sporda Uluslararası Alanda Ambargoyla Karşılaşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Balkan Oryantiring Şampiyonası'na İlk Kez Gözlemci Sıfatıyla Katılacak.
Oryantiring - 23.07.2010
Oryantiring Milli Takımı İzmir'de Kampa Girdi
Balkan Şampiyonası'na Hazırlanan Oryantiring Milli Takımı İzmir'de Kampa Girdi
Oryantiring - 18.07.2010
Elazığ'da 2'İnci Uluslararası Hazar Spor Şenlikleri Yapıldı
Elazığ'ın Sivrice İlçesi'den 2'nci Uluslararası Hazar Spor Şenlikleri Dün Hazar Gölü Kıyısında Yapıldı. Plaj Voleybolu ve Hentbolu, Oryantiring ve Kros Yarışları Yapıldı. Bay ve Bayan Kategorilerinde Yapılan Yarışmalara, 7 Ülkeden 15'i Yabancı Olmak Üzere Toplam 73 Yerli ve Yabancı Sporcu Katıldı. Yarışlar Sonunda Dereceye Girenleri Ödülleri Düzenlenen Törenle Verildi.
Oryantiring - 18.07.2010
Kaymakam Türkoğlu: Manavgat'ı Doğa Sporlarında Cazibe Merkezi Haline Getireceğiz
Antalya'nın Manavgat ilçesi Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, turizm şehrinin doğa güzelliklerini dünya gündemine taşıyarak bölgeyi doğa sporlarında cazibe merkezi yapacaklarını söyledi. Bölgenin iklim ve coğrafi yapısının her türlü doğa sporları yapımına elverişli olduğunu belirten Hacı İbrahim Türkoğlu, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI)'nin verilerine göre dağ bisikletinde dünyanın en güzel parkur alanlarından birinin Manavgat'ta olduğunu dile getirdi. Bölgede doğa yürüyüşü, bisiklet, rafting, Nordic Walking ve oryantiring (koşarak yön bulma) sporunu cazip hale getirmek istediklerini ifade eden Türkoğlu, "Bu yıl 4.
Oryantiring - 18.07.2010
Oryantiring Milli Takımı Bergama'da Kamp Yapacak
Türkiye Oryantiring Milli Takımı'nın 10 Günlük Kamp İçin Yarın İzmir'in Bergama İlçesine Geleceği Bildirildi
Oryantiring - 05.07.2010
'Otellerin Kışın Kapanmaması İçin Sağlık Turizmi Ön Planda Tutulmalı'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Manavgat'ta deniz, kum ve güneş turizminin yanı sıra sağlık turizmini de ön planda tutacaklarını söyledi. Birinci Manavgat Buluşması için turizm şehrine gelen Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Kaymakam Hacı İbrahim Türkoğlu'nu ziyaret etti. Mehmet Günal, Kaymakam Türkoğlu ile ilçeye yapılması planlanan tıp, diş hekimliği, ormancılık ve denizcilik fakülteleriyle ilgili fikir alış verişinde bulundu. Manavgat'ta turizmin yılın 12 ayına yayılması için sağlık turizmine önem verilmesi gerektiğini belirten Günal, bölgenin sağlık turizminde cazip alan olması için geniş çaplı bir fizibilite çalışması içinde olduklarını ifade etti. Günal, "Manavgat'ta çok sayıda kaliteli ve nitelikli otelin bulunması sağlık turizminin de bölgede yaygınlaşmasına öncü olabilir. Bu konuda turizmciler ve sağlık sektörü çalışanları buluşturularak çalışma yapması gerekir. Bölgede bir hastaneye tedavi amaçlı gelen turist, tedavisi bittikten sonra otelde tatilini yapar. Böylece yılın 12 ayı otellerimiz açık kalmış olur. Afyonkarahisar'da kaplıca turizmi yaygın. Bölgemiz içinde sağlıkla gelen su sporları ve farklı tedavi yöntemlerini cazip kılabiliriz." diye konuştu. Günal, Sağlık Bakanlığı'nda sağlık turizmi koordinatörlüğüne Manavgatlı bir doktorun getirilmesinin bölge için büyük bir şans olduğunu kaydetti. Günal, siyaseti bıraktığında bölgede sağlık turizminin yaygınlaşması için Manavgat ile Alanya arasında bir noktaya özel bir hastane yapmayı düşündüğünü ifade etti. Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, bölgenin coğrafi yapısının yılın 12 ayı turizm yapmaya elverişli olduğunu söyledi. Bölgenin sağlık turizminin yanı sıra doğa sporları turizmine de elverişli olduğunun altını çizen Türkoğlu, dünyanın sayılı dağ bisikleti ve oryantiring(yön bulma) parkur alanlarının Manavgat'ta olduğunu kaydetti.
123
title