Oryantiring Federasyonundan Öğrencilere Proje - Haberler
Haberi Paylaş

Oryantiring Federasyonundan Öğrencilere Proje

AA - Haberler | Yerel
Oryantiring Federasyonundan Öğrencilere Proje

Milli Eğitim Bakanlığının (meb), Oryantiring Branşını Ek Ders Programına Alması Oryantiring Federasyonunu Yeni Projelere Yönlendirdi

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), oryantiring branşını ek ders programına alması Oryantiring Federasyonunu yeni projelere yönlendirdi.

Oryantiring Federasyonu Başkanı Mehmet Genç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığının 2010-2011 eğitim yılı için oryantiringi ek ders programına aldığını anımsattı.

Bakanlığın bu uygulamasının oryantiringin yaygınlaşmasına büyük katkı sağlayacağını belirten Genç, 'Yeni uygulamayla birlikte oryantiring temele inmiş olacak. Çocuklar okulda oryantiringe başlama imkanı bulacak. Bu çocuklar ileride bizim milli takımı oluşturabilir. Okullardaki eğitim bizim gelişimimize de büyük katkı sağlayacak. Zaten Avrupa ülkelerinin birçoğunda oryantiring ders olarak veriliyor' dedi.

Okuldaki öğrencilerin oryantiring sporu yapabilmesi için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün de desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Genç, 'Ek ders ile birlikte ihtiyaç duyulan okullara altyapı, harita çizimi, eğitim ve mazleme desteği vermemiz gerekiyor. Bunun karşılanabilmesi için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne proje hazırladık. GSGM'nin desteğiyle sporun yaygınlaşmasını sağlayacağız. Çünkü oryantiring kişilik gelişimi için çok önemli bir spor dalı. Ayrıca maliyeti düşük olma nedeniyle katılımcı sayısı sınırlanmaksızın okul bahçesi, park, üniversite yerleşkesi gibi alanlarda rahatlıkla yapılabilmektedir' diye konuştu.

(HD-ERD) - ANKARA

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500