Oruç Haberleri

Oruç haber, Oruç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oruç - 01.07.2021
"Kabotaj Bayramı'nı sadece denizciler olarak değil, ulusça kutlamayız"
Açıklamasında Kabotaj Bayramı'nın diğer milli bayramlar gibi ulusça kutlanması gerektiğini savunan Karagöz, "19 Nisan 1926 da imza altına alınan 815 sayılı yasa ile kazandığımız Kabotaj Hakkı bütün ulusumuzu ilgilendiren çok çok önemli bir bayramdır. Ancak bizler bunu yeteri kadar anlayıp anlatamadık sanırım. Bu gün Akdeniz'de Oruç Reis ve Barbaros, Karadeniz'de Kanuni ve Yavuz gaz arıyor, petrol arıyor ise Ege 'de Marmara'da ve dolayısıyla Mavi Vatan'da bayrağımızı özgürce dalgalandırılabiliyorsak işte bunu 1926'da imzalanan kabotaj hakkını elde ettiğimiz bu antlaşmaya bağlamalıyız.
Oruç - 29.06.2021
Türk okçuluğu Tokyo'da ilk peşinde
Furkan Oruç, Yakup Yıldız ve Evren Çağıran'dan oluşan Makaralı Yay Erkek Milli Takımı'nın da Avrupa şampiyonu olduğunu hatırlatan Topaloğlu, şunları kaydetti: "Makaralı takımlarımız her zaman dünyadaki yerini koruyor, ilk sıralarda yer alıyor.
Oruç - 28.06.2021
AVIS 2021 Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın ilk etabı İzmir'de yapıldı
Kategori 1'de Citroen Saxo VTS ile Bursa'dan Taner Oruç sezona zaferle başladı.
Oruç - 25.06.2021
Sakarya'da "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması"nda il birincilerine ödülleri verildi
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarışmada edebi eser dalında ilkokullar arasında birinciliği Bahçelievler Gazi İlkokulu öğrencisi Melike Oruç, ortaokullar arasında Sabihahanım Ortaokulu öğrencisi Yağmur Sıla Dedeoğlu, liseler arasında Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Selime Nur Say kazandı.
Oruç - 15.06.2021
Elektrik Kesintsi
Hatay'ın Antakya İlçesi Serinyol Mahallesi, Hatay, Aşık Veysel, Kerim, Madımak, Mezarlık, Nergiz, Akçay, Yıldırım, Hatay (Yeşilova), Uysal (Yeşilova), Çapar, Menekşe, Özgür, Korkut, Neşe, Okçu, Onur, Sağlık, Selim, Seçkin, Sönmez, Diyar, Umut, Utku Acun, Zübeyde, Çetin, Çilek, İnal, İnce, Şht. Yüzbş. Ferit Güneş, Alkan, Aslan, Baltacı, Barış, Bilgin, Demirbilek, Hamit Doğru, Derviş, Elif, Emir, Özgürlük, Fidan, İlker, Ata, Ali Kamil Kaplan, Fırat, Huzur, Vural, Buket, Yücedağ, Sencari, Hadduroğlu, Hatay (Atatürk), Behice, Kaçal, Yağmur, Kubilay, Malik Akbaş, Oruç, Seyran, Toma Ulusu, Uysal, Uğur Mumcu, Çamlık, İrfan, İlhan Çetinkaya, Cumhuriyet, Eylem, Yeşil, Atatürk, Karaçay, Muhtar, Kelek, Yöndem, Bulut, Adalı, Cevahir, Serkan, Lale Sokak, Şişli, Bahar, Bayırlı, Zeytin, Zeybek, Selvi, Çelik, Akasya, Nar, Havuz, Gürsoy, Papatya, Çınar, Meşe, Ziyaret, Özgün, Yaren, Sultan, Şimşek, 1018 Ve, 1020 Sokağa 9: 00-15: 00 saatleri arasında 3.
Oruç - 12.06.2021
"Başkan Zeydan Karalar, "Bunu Yapanlar İnsan Değil, Şiddetle Kınıyorum."
Ali Hocalı Mahallesi'ndeki 15 Temmuz Şehitleri Ahmet ve Mehmet Oruç Kardeşler Mezarlığı'ndaki 79 mezarlıkla birlikte tahrip edilen Şehit Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin kabirleri onarıldı.
Oruç - 11.06.2021
Samsun Sağlık Müdürü Oruç, Kovid-19'la mücadelede iki ilçede mavi renge ulaşıldığını açıkladı
Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında iki ilçede mavi renge ulaşıldığını bildirdi.
title