Ortaklar Haberleri

Ortaklar haber, Ortaklar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ortaklar - 25.06.2020
AGİTPA Türk Grubu Başkanı Nabi Avcı, Bakü Parlamenterler Platformu toplantısına katıldı
Ülkeler ve halklar arasındaki potansiyel çatışmaların çözülmesinin önemli bir konu olduğunu belirten Avcı, "Ülkeler ve halklarımız arasında kural temelli ve adil, küresel ekonomik ve sosyal ilişkiler geliştirmek ve sürdürmek amacıyla geniş çapta kabul gören normlar oluşturmak, devamlılığını izlemek, bilgi ve veri alışverişi için ağlar kurmak, ortaklar arasındaki küresel kaynaklar, pazarlar ve etkilenme için potansiyel çatışmaları çözmek önemli.
Ortaklar - 23.06.2020
Hatay'da üretip yurt dışına "faydalı böcek" satıyorlar
"Biyoavcı" ve "Biyoarı" isimli iki türden yılda 70 milyon faydalı böcek üreten ortaklar, bunun 1 milyon 800 binini Belçika ile İsrail başta olmak üzere 7 ülkeye satıyorlar.
Ortaklar - 20.06.2020
Germencik'in en yaşlısı, 109 yaşında vefat etti
Ortaklar Mahallesi'nde çocuklarıyla yaşayan Saydak, yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı evinde hayatını kaybetti.
Ortaklar - 20.06.2020
AYDIN Bedensel engelli oğluna 21 yıldır gözü gibi bakıyor
'KAYBOLDU SANDIK TEK BAŞINA EVE GELMİŞ' Yıllarca pazarlarda giyim üzerine tezgah açarak satış yapan Ahmet Çalışkan, oğlunu 2 kez kaybettiklerini sandıklarını ifade ederek, "Bir bayram haftasında Ortaklar pazarına Yusuf'u da götürdüm.
Ortaklar - 20.06.2020
Faruk Güllü'ye FETÖ'den verilen hapis cezasının gerekçesi açıklandı
Sanığın şirket devirlerinde şaibeli işlemlere de rastlandığı bildirilen kararda, sanıgˆa ait Güllüogˆlu Grubu ile ticari ve finansal ilişki içerisinde bulundugˆu tespit edilen FETÖ silahlı terör örgütü ile iltisaklı kurum, kuruluş, vakıf ve derneklere, sanıgˆın gerek şahsi banka hesabından, şirket hesaplarından bagˆışların yapıldıgˆı ve bu işlemlerin çogˆunlukla ortaklar cari hesabı ile kapatıldıgˆının tespit edildiği bildirildi.
Ortaklar - 12.06.2020
GSK, 2021'de Covid-19 için 1 milyar doz pandemik aşı adjuvanı üretecek
Pandemik adjuvan teknolojisini, COVID-19 aşı adayları geliştiren ortakları için kullanılabilir hale getirme konusuna öncelik veren GSK, bugüne kadar Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin'deki bilimsel ortaklar da dahil olmak üzere, aşı geliştirmek için birçok iş birliğine imza attı.
Ortaklar - 10.06.2020
AB-Türkiye Dostluk Grubu kuruldu
Kaymakcı, Türkiye ile AB'nin önemli ortaklar olmasının yanı sıra ikili ilişkilerin temelinin Türkiye'nin AB'ye üyelik perspektifi çerçevesinde şekillendiğinin altını çizdi.
Ortaklar - 08.06.2020
Kara yollarında durum
Beyşehir-Isparta yolunun 25-44, Kahramanmaraş-Göksun-Kayseri yolunun 14-20, Kumluca-Antalya yolunun 30-34, Marmaris ayrımı-Ortaca yolunun 23-25 ve Ortaklar-Aydın yolunun 0-3.
Ortaklar - 07.06.2020
Groupe Renault tasarruf planını açıkladı
Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, konu hakkında şunları söyledi: "Öngörülen dönüşümü başarabilmek ve bu planı uygulayarak Grubumuzu değerine kavuşturmak için varlıklarımıza, değerlerimize ve şirketin yönetimine olan güvenim tam. Planlanan değişiklikler, uzun vadede şirketin sürdürülebilirliğinin ve gelişiminin sağlanmasında temel öneme sahip. Birlikte ve İttifak'ın ortaklarının desteği ile hedeflerimize ulaşacak ve Groupe Renault'yu gelecek yıllarda otomotiv sektörünün en büyük oyuncularından biri haline getireceğiz.
Ortaklar - 02.06.2020
AB, Rusya'nın G7'ye tekrar davet edilmesine karşı
Borrell, benzer düşünen ortaklar arasında iş birliğinin her zamankinden daha önemli olduğuna işaret ederek, "Toplantı başkanı, G7'nin formatını değiştirme yetkisine sahip değildir.
Ortaklar - 02.06.2020
Biden aynı hataları tekrar etmeye aday
Biden'ın dış politika sayfasında Türkiye'den doğrudan bahsettiği tek yer CUNY konuşması. Konuşmasına "2019 yılında benim görüşüme göre dış politika iç politika, iç politika da dış politikadır. Bunlar birbirleriyle derinden bağlantılıdır" diyerek başlayan Biden, sözlerinin devamında ABD'nin güvenliğinin "birbirleriyle çalışan, olabilecek en güçlü ortaklar ve ittifaklar ağına" sahip olmaya doğrudan bağlı olduğunu ifade ediyor.
Ortaklar - 29.05.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Türkiye'nin Kovid-19'la mücadelesini anlattı: (2)
Küresel güç mücadelesinin oluşturduğu kaotik ortamda şirketlerin ve terör örgütlerinin ulusal sınırları anlamsızlaştırdığını anlatan Oktay, "Ulusal gıda, kimyasal madde, otomobil vb. üreticileri küresel şirket imparatorluklarının parçası haline getirildi. Terör örgütleri bile meşru ortaklar olarak muamele gördü.
Ortaklar - 29.05.2020
Renault Grubu, dönüşüm plan taslağını açıkladı
Fransa'da yoğunlaşacak olan bu büyük bölgesel merkezler, grubun hızlı toparlanmasında ana rol oynayacak. Grubun Flins ve Guyancourt'daki faaliyetleri yeniden düzenlenecek. Renault Grubu, karlı ve sürdürülebilir bir büyüme sağlamak için yapmayı planladığı iş gücü düzenlemelerini, sosyal paydaşlar ve yerel kurumlarla örnek bir diyalog içinde gerçekleştirilmek için her türlü çabayı gösterecek. İş gücünü yeniden yapılandırma projesi, yeniden eğitim kurum içi görev değişiklikleri ve gönüllü ayrılma üzerine kurulu olacak. Üç yıla yayılacak proje kapsamında, Fransa'da 4 bin 600, dünyanın geri kalanında da 10 binden fazla pozisyon daha azaltılacak. "Sorumluluğumuzun farkındayız" Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, şunları kaydetti: "Öngörülen dönüşümü başarabilmek ve bu planı uygulayarak grubumuzu değerine kavuşturmak için varlıklarımıza, değerlerimize ve şirketin yönetimine olan güvenim tam. Planlanan değişiklikler, uzun vadede şirketin sürdürülebilirliğinin ve gelişiminin sağlanmasında temel öneme sahip. Birlikte ve İttifak'ın ortaklarının desteği ile hedeflerimize ulaşacak ve Renault Grubu'nu gelecek yıllarda otomotiv sektörünün en büyük oyuncularından biri haline getireceğiz.
Ortaklar - 29.05.2020
Alman turizm şirketi, Türk uçak bileti şirketine ortak oldu
3 Seas Capital Partners Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev ise dünya genelinde neredeyse tüm iş aktivitelerinin durmuş olduğu olağanüstü koşullarda gerçekleştirdikleri bu ortaklık anlaşmasının ayrı bir önem taşıdığını belirterek, "Sürekli irtibat ve işbirliği içine olduğumuz yabancı grupların Türkiye'ye olan inancı bu zor dönemde de devam ediyor. Bu işlem ülkemize ve şirketlerimize duyulan güvenin önemli bir göstergesi. Ayrıca, teknoloji odaklı, vizyonu kuvvetli ve dünya standartlarında iş yapan şirketlerimize ortam ve konjonktürden bağımsız olarak her zaman güçlü ortaklar bulabileceğimizi bir kez daha kanıtlamış olduk.
Ortaklar - 20.05.2020
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "Ciro konusunda sıkıntımız olmayacak"
Türkiye'nin projenin ortağı olduğuna dikkati çeken Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ortaklıkla ilgili tek taraflı yapılan hareketlerin hiçbir yasal temeli yok, mantıklı da değil. Bütün ortaklık yapısı ve ortaklar düşünüldüğünde, atılan bu adımın S400 ile ilişkilendirilmesi konusunda da bir temel yok.
Ortaklar - 15.05.2020
Kara yollarında durum
Ortaklar-Söke-Milas yolunun 51-54'üncü, Aksaray-Ortaköy yolunun 28-31'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Ortaklar - 13.05.2020
Otomobilin tamponundan 6 kilogram uyuşturucu çıktı
Ekipler, Ortaklar mevkisinde durumundan şüphelendikleri bir otomobili durdurdu.
Ortaklar - 12.05.2020
ANALİZ – ABD'nin Kovid-19 sonrası muhtemel ulusal güvenlik stratejileri
Hegemonun davranış değişikliği yerini nasıl bir stratejik eğilime bırakacak? ABD iç kamuoyunda bu bağlamda çeşitli tartışmalar süregelmekte. Özellikle akademik ve bürokratik çevrelerde bir meşguliyet oluşturan bu konu, ABD'nin Kovid-19 sonrası dönemde uygulayacağı muhtemel stratejilere dair önemli ipuçları taşıyor. Bu kapsamda, 2018'in Ocak ayında yayınlanan Ulusal Savunma Stratejisi Belgesi, ABD'nin ulusal sınırlarını savunmasına ve özellikle ulusal sınırlar dahilindeki tehditlere ve önemli ortaklarına yönelecek tehditlere karşı önleyici tedbirler alınmasına vurgu yapıyor.
Ortaklar - 10.05.2020
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger, YASED United'ın konuğu oldu
Pandemiye karşı 3,4 trilyon avro harekete geçirildi Açıklamada görüşlerine yer verilen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, "Kovid-19 pandemisi, insanların hayatlarını ve küresel ekonomiyi ciddi bir şekilde altüst etti. Dünyanın başlıca ekonomik merkezleri olan ABD, Çin, Avrupa Birliği ve çevrelerindeki tedarik zincirleri şiddetle etkilenmiş durumda. Bu durumun, söz konusu ülkelerin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ticaret ve yatırım ortakları için sonuçları oldu.
Ortaklar - 09.05.2020
Aydın'da asırlık çınarlara "Anneler Günü" ziyareti
Işık, Camikebir Mahallesinde yaşayan 105 yaşındaki Ayşe Karaduman, Ortaklar Mahallesindeki 109 yaşındaki Ayşe Saydak ve Dağyeni Mahallesindeki 104 yaşındaki Hediye Yıldız'ı (104) evlerinde ziyaret etti.
Ortaklar - 05.05.2020
Bakan Varank, ASO'nun "İşimiz, gücümüz üretim" başlıklı toplantısında konuştu Açıklaması
Sanayicilere sektörlerinde faaliyet gösteren küresel şirketlerle irtibata geçmeleri önerisinde bulunan Varank, "Onların tedarikçisi olmak için teklifte bulunun. Yeni ortaklar bulun, yeni piyasalara açılın.
Ortaklar - 04.05.2020
Kara yollarında durum
Ortaklar-Söke-Milas yolunun 51-54.
title