Haberler » Spor » Ortahisar Belediyesinden Sporculara Destek - Spor

Ortahisar Belediyesinden Sporculara Destek

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, sportif faaliyetleri artırmak ve sporun değişik branşlarına hevesli gençlerin yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için pek çok etkinliğe imza attıklarını bildirdi.

Ortahisar Belediyesinden Sporculara Destek

Belediye Başkanı , sportif faaliyetleri artırmak ve sporun değişik branşlarına hevesli gençlerin yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için pek çok etkinliğe imza attıklarını bildirdi.

Genç, yaptığı yazılı açıklamada, amatör kulüpleri başta olmak üzere futbol, boks, güreş, atletizm gibi bütün spor dallarına desteklerinin devam ettiğini belirtti. Araç gereç yardımı, spor salonu ve antrenör desteği sağlayarak yetenekli gençlerin spora kazandırılmasına öncülük ettiklerini vurgulayan Genç, şöyle devam etti:

"Ortahisar, 'un spor kenti kimliğine uygun olarak elinden gelen bütün çabaları sarf ediyor. Güreşçilerimize, bayan futbol takımımıza, amatör spor kulüplerine, bireysel sporcularımıza destek olmaya gayret ediyoruz. Diğer yandan atletizm ve yüzme gibi spor dallarından sporcularımızı da yardımcı oluyoruz. Sportif faaliyetleri artırmak ve sporun değişik branşlarına hevesli gençlerin yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için pek çok etkinliğe imza attık."

Genç, şehirlerin gelişmişlik düzeylerinin spora ve kültürel faaliyetlere verdikleri destekle ve bu faaliyetlerin yoğunluklarıyla eşdeğer görüldüğüne dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Trabzon, uluslararası arenada pek çok ödül almış başarılı sporcuların yetiştiği bir şehir. Futboldaki başarılarımızın yanında, diğer spor dallarıyla da şehrimizin adını duyurmalıyız. Belediye olarak, sivil toplum örgütlerimizle birlikte değişik branşlarda kabiliyetli gençlerimizi, bu branşlara kazandırmak için elimizden gelen bütün gayretleri sergiliyoruz. Okullarımıza ve amatör spor kulüplerine spor araç ve gereçlerinin sağlanmasında yardımcı oluyoruz." Sporculardan ve antrenörlerden gelen hiçbir talebi geri çevirmediklerini ifade eden Genç, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

"İlimizden ve Ortahisarımızdan ne kadar çok başarılı sporcu çıkarsa bizim için hem tanıtım anlamında hem de turizm anlamında bir zenginliktir. Boksta Cemal Kamacı ve Selçuk Aydın gibi pek çok ödül kazanmış sporcularımız bu şehirden çıktı. Yine milli güreşçimiz Selçuk Çebi gibi dünya şampiyonluğunu kazanmış çok sayıda sporcumuz var. Bütün bu veriler gösteriyor ki şehrimiz potansiyel olarak her branşta başarılı olabilecek gençlere sahip. Bize bu konuda düşen görev, yetenekli çocuklarımızı keşfedip, yeteneklerini ortaya çıkaracak bir yapılanmayı hayata geçirmektir."

Genç, AK Parti iktidarıyla birlikte şehre ve ilçeye çok ciddi spor alanları kazandırıldığını belirtti.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler