Ortahisar Belediyesinden İhtiyaç Sahiplerine Yardım
Haberler » Güncel » Ortahisar Belediyesinden İhtiyaç Sahiplerine Yardım - Haber

Ortahisar Belediyesinden İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Ortahisar Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi 103 aileye yardım ulaştırıldı.

Ortahisar Belediyesinden İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi 103 aileye yardım ulaştırıldı.

Belediye Başkanı , yaptığı yazılı açıklamada, sosyal belediyecilik anlayışı gereği savaş ve diğer sebepler dolayısıyla , ve Suriye'den Trabzon'a gelen mülteciler ile ihtiyaç sahibi ailelere periyodik olarak giysi ve yiyecek yardımında bulunduklarını belirtti.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan giysi mağazasına hayırseverler tarafından bağışlanan giysilerin, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldığını anlatan Genç, şunları kaydetti:

"Dinimizin ve medeniyetimizin gereği olarak, tarih boyunca din ve inanç ayrımı gözetmeden fakirin fukaranın yardımına koşan bir milletiz. Yardıma muhtaç ailelere ve insanlara imkanlarımız ölçüsünde her türlü yardımda bulunmayı kendimize görev addediyoruz. Belediyemizin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi 103 aileye çeşitli yardımlar yaptık. Mültecilerin ve ihtiyaç sahibi ailelerin soğuk kış aylarında mağduriyet yaşamaması için günlük yaşamlarını idame ettirebilecekleri şekilde yardımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz."

Genç, Kaymaklı Gençlik Eğitim Merkezinde hizmet veren giysi mağazasına 3 bin 246 kişinin, 16 bin 399 parça giysi yardımında bulunduğunu anımsatarak, yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını vurguladı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler