Ortahisar Belediyesi, karla mücadele kapsamında kriz masası oluşturdu
Haberler » Güncel » Ortahisar Belediyesi, karla mücadele kapsamında kriz masası oluşturdu - Haber

Ortahisar Belediyesi, karla mücadele kapsamında kriz masası oluşturdu

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, karla mücadele kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan kriz masasında 300 personelin görev yapacağını bildirdi.

Ortahisar Belediyesi, karla mücadele kapsamında kriz masası oluşturdu

Belediye Başkanı , karla mücadele kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan kriz masasında 300 personelin görev yapacağını bildirdi.

Genç, yaptığı yazılı açıklamada, karla mücadele çalışmalarının Fen İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Selahattin Çebi tarafından koordine edileceğini ifade ederek, herhangi bir mağduriyete mahal vermeden 24 saat esasına dayalı olarak kar ve buzlanmayla mücadele edileceğini belirtti.

Kış mevsiminin beraberinde getirdiği her türlü iklim koşuluyla mücadele için hazır olduklarını vurgulayan Genç, şunları kaydetti:

"Bu sene kış mevsiminin etkilerini şehrimizde yeterince hissetmedik. Henüz ciddi bir kar yağışı ve buzlanmayla karşı karşıya kalmadık. Ama biz her ihtimale karşı tedbirlerimizi aldık. Her yıl olduğu gibi bu sene de Fen İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde kriz masası oluşturduk. Muhtemel kar yağışı ya da buzlanmalara karşı hazırlıklarımızı tamamladık. Bu konularla ilgili vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın her türlü talebini karşılamaya hazırız."

Genç, Meteoroloji Müdürlüğünün Trabzon'da kar yağışıyla ilgili bütün verilerini takip ettiğini aktararak, "Muhtemel kar yağışında ortaya çıkabilecek her türlü durumla mücadele için gerekli talimatları verdik. Karla mücadele kapsamında Destek Hizmetleri, Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan yaklaşık 300 personelimizi görevlendirdik ve bütün tedbirleri aldık." ifadesini kullandı.

Vatandaşların olası kar yağışı karşısında özellikle de ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için bütün tedbirleri aldıklarını kaydeden Genç, açıklamasını şöyle tamamladı:

"10 yıkama aracı, 2 kar bıçaklı tuz aracı, 5 kar bıçaklı küreme aracı, 4 kar bıçaklı ve solisyon, 5 tuz aracı, 3 kepçe, 9 Beko Loder (JCB), 6 greyderle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Trabzon Büyükşehir Belediyemizin birimleriyle gerekli koordinasyonu sağlayarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Karla mücadele konusunda oldukça deneyimliyiz. Araç ve ekipman sıkıntımız yok. Her türlü duruma müdahale için ekiplerimiz birbiriyle irtibat halinde olacak ve koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütecek. Vatandaşlarımız her türlü taleplerini ve isteklerini (0462) 372 0015-372 00 00 numaralı telefonu arayarak karla mücadele ekiplerimize kolaylıkla bildirebilecek. Ekiplerimiz, 24 saat esasına dayalı bir çalışma sistemiyle günün herhangi bir saatinde kendilerine iletilen talepleri çözüme kavuşturmak için hazır halde bekleyecek."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler