Ortadoğu Dörtlüsü'nün Washıngton Toplantısı

Ortadoğu Dörtlüsü'nün Washıngton Toplantısı

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile İsrail Başbakanı Ehud Olmert Arasında Bu Ay Yapılacak Zirvenin Ardından, Ortadoğu Dörtlüsü'nün de Biraraya Gelmesini İstedi.

Ortadoğu Dörtlüsü'nün Washıngton Toplantısı
02.02.2007 22:20 | Son Güncelleme: 02.02.2007 22:20

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile İsrail Başbakanı Ehud Olmert arasında bu ay yapılacak zirvenin ardından, Ortadoğu Dörtlüsü'nün de biraraya gelmesini istedi.

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın çabaları ile bu ay içinde İsrail Başbakanı Olmert ve Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında bir zirve yapılacağının açıklanması sonrası Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Ortadoğu Dörtlüsü'nün de bu görüşmeden sonra yeniden biraraya gelmesi gerektiğini söyledi. Bugün ABD'nin başkenti Washington'da 3'lü olarak görüşen dörtlünün toplantısında; Hamas'ın tanınmadığı, ekonomik ve diplomatik yaptırımların devam edeceği vurgulandı.

AB, BM, ABD ve Rusya'dan oluşan Ortadoğu Dörtlüsü, Filistin'de Hamas'ın iktidara gelmesinin ardından, İsrail'in tanınmaması ve silah bırakılmayacağı açıklamalarının ardından Filistin ile diplomatik ilişkileri kesmiş, ekonomik yardımları da dondurma kararı almıştı.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title