Orta Asya Haberleri

Orta Asya haber, Orta Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orta Asya - 23.09.2021
PKK, petrol sahalarını korumak için FETÖ sanığından radar sistemi istemiş
FETÖ'nün Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı'nın kendisi için "FETÖ üyesi olduğunu biliyorum.
Orta Asya - 23.09.2021
KGAÖ-ŞİÖ zirveleri ve bölge güvenliği
Hint-Pasifik bölgesinde suların ısındığı bu dönemde Orta Asya ülkelerinden Tacikistan, 16-17 Eylül tarihlerinde başta Rusya ve Çin olmak üzere büyük güçlerin başını çektiği örgütlerin zirvelerine ev sahipliği yaptı.
Orta Asya - 22.09.2021
ABD ve Rusya genelkurmay başkanları Finlandiya'da bir araya geldi
Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sergey Ryabkov, temmuz ayında Moskova yönetiminin, ABD'yi Afganistan'a komşu ülkelere asker konuşlandırmasının "kabul edilmeyeceği" konusunda uyardığını açıklamıştı. Ryabkov, benzer bir uyarının Orta Asya ülkelerine de yapıldığını söylemişti.
Orta Asya - 21.09.2021
Afgan dosyasının anahtar arabulucusu Katar'ın yeni imtihanı: Doha artan sorumluluklarının altından kalkabilecek mi?
Bölgesel etkiler Taliban'ın elde ettiği başarının Orta Asya'da Katar'ın da desteklediği bir "Sünni eksen" oluşturmak için politik olarak değerlendirilmesi de imkan dışı değil.
Orta Asya - 21.09.2021
HABERLER | H.B.B.
Tarih: 21 Eylül 2021, 11: 06Medeniyetler Bahçesi temasıyla 10 Aralık'ta kapılarını açmak için gün sayan EXPO 2021 Hatay alanları, muhteşem bir konsere daha ev sahipliği yaptı. Karagandi Tattimbet Akademik Çalgıları Orkestrası ve ses sanatçılarının verdiği konser, Hatay Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla EXPO alanındaki amfi tiyatroda yapıldı. Kazakistan'ın bağımsızlığının 30. yıl dönümüne ithafen düzenlenen konsere HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş ile birlikte Kazakistan'ın İstanbul Başkonsolosu Alim Bayel, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, HBB idarecileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı. SAVAŞ: RABBİM BİZLERE MİLLİ MARŞLARIMIZI YENİDEN YAZDIRACAK ORTAM HAZIRLAMASINKonserin en büyük amacının 30 yıl önce esaretten kurtulan Türk cumhuriyetlerinin bağımsızlığını kutlamak olduğunu söyleyen Savaş, "Özgürlüğün ne demek olduğunu hem Hatay halkı hem de Türk milleti çok iyi bilir. Rabbim bizlere milli marşlarımızı yeniden yazdıracak ortam hazırlamasın. Orta Asya'dan gelip kendi türkülerini bizimle paylaşan sanatçılarımıza çok teşekkür ederim.
Orta Asya - 21.09.2021
Kazakistan, Afganistan'a buğday ve un ihraç etmeyi sürdürecek
Kazakistan Tarım Bakanı Yerbol Karaşökeyev, Kazak buğday ve ununun Orta Asya, İran ve Afganistan gibi geleneksel pazarlara ihracatının devam edeceğini bildirdi.
Orta Asya - 18.09.2021
Milli Savunma Bakanı Akar'dan Gaziler Günü mesajı Açıklaması
Ecdadın, Orta Asya'dan Anadolu'ya uzanan yolculuğunda en büyük fedakarlıkları göze alarak, hayatını hiçe sayarak bu toprakları vatan kıldığına dikkati çeken Akar, bir hilal uğruna güneş gibi batan, kanıyla al bayrağa rengini veren, milli varlığın güvencesi, birlik, bütünlük ve kardeşliğin temel taşı olan şehit ve gazilerden alınan ilhamla faaliyetlerini icra ettiklerini belirtti.
Orta Asya - 16.09.2021
Son dakika haberleri! Ağır silahlı ve tehlikeli: Akıncı SİHA envanterde
Akıncı ve Türk insansız hava yeteneklerinin geleceği Türk askeri literatüründe, "Akıncı" terimi, düşman hatlarının gerisinde gayrinizami harp yürütmek, düşman topraklarda keşif yapmak ve ilerleyen ordulara öncülük etmek gibi özel görevleri yerine getiren, muharip kabiliyeti yüksek, hızlı hafif süvari birliklerini tarif etmiştir. Tıpkı Türk süvari geleneği gibi tarihi kökleri Orta Asya steplerine uzanan Türk Akıncı birlikleri, Osmanlıların fetihlerinde de önemli roller oynadılar.
Orta Asya - 16.09.2021
AB'nin stratejik öngörüsünde Türkiye vazgeçilmez partner
AB'nin jeo-stratejik önceliklerinde Türkiye'nin konumu Türkiye'nin AB açısından yerini izah eden üçüncü atıf ise Birliğin jeo-stratejik önceliklerinde kendini gösteriyor. Bir diğer ifadeyle AB, stratejik koalisyonlarını, belirli bölge ve ülkelerle iş birliklerini yeniden canlandırmak ve geliştirmek niyetinde olduğunu ortaya koyarken Türkiye'nin de adını anıyor. Ayrıca rapor Rusya ile ilişkilerin önemine de dikkat çekerek, AB ile Rusya arasında ilkeli iş birliğinin artırılmasını öngörüyor. Türkiye, AB için gerek tek başına (doğrudan) gerekse transatlantik ilişkilerin güçlendirilmesi, Batı Balkanların AB'ye entegrasyonu, Afrika ile stratejik ortaklık, Hint-Pasifik bağlantısı ve Orta Asya coğrafyasındaki istikrar nedeniyle de (dolaylı olarak) önem taşıyor.
Orta Asya - 16.09.2021
GÜNDEM / 16 Eylül 2021
(Kabil/Ankara) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirilen FETÖ'nün sözde Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı, Ankara 23.
Orta Asya - 15.09.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Eylül 2021
(Kabil/Ankara) GÜNCEL 1- MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirilen FETÖ'nün sözde Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı, Ankara 23.
Orta Asya - 15.09.2021
"Eğitimle Sağlıklı Gelecek" projesine katılan öğrenciler sağlık konusunda daha bilinçli
Öğrenciler sağlık konusunda daha çok bilinçlendi Açıklamada görüşlerine yer verilen Roche Diagnostik Türkiye Genel Müdürü, Türkiye & Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Yönetim Merkezi Başkanı Burçak Çelik, projeyle ilgili "Roche Diagnostik Türkiye olarak, insanların yaşamlarını iyileştirme misyonuyla çalışırken, bir yandan da kurumsal becerilerimizi toplumsal faydaya dönüştürecek farklı çalışmaları ve projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz.
Orta Asya - 15.09.2021
Rusya, Afganistan'da Taliban yönetimi ile Orta Asya'dan gelebilecek risklere karşı temasta
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Orta Asya'daki ülkelerden Rusya'ya gelebilecek riskleri ortadan kaldırmak için Afganistan'daki Taliban yönetimi ile temasları sürdürdüklerini bildirdi.
Orta Asya - 14.09.2021
İpsizcambaz.com alanında Orta Asya ve Türkiye'deki en iyi 60 firmadan biri seçildi
ipsizcambaz.com, BestStartup.Asia tarafından "Elektronik Ticaret ve Tüketim Malları Startup"ları kategorisinde Orta Asya-Türkiye bölgesinde ilk 60 içerisinde yer almayı başardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Orta Asya Haberleri | Orta Asya Haber - Haberler - Sayfa 4 - Orta Asya haberleri, son dakika orta asya haber ve gelişmeleri burada. Bakan Karaismailoğlu Ağrı'da temaslarda bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 22:01:27. #1.14#

title