Orta Afrika Haberleri

Orta Afrika haber, Orta Afrika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orta Afrika - 24.09.2021
ABD, Mali'yle ortaklığını sürdürmek istiyor
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da gibi ülkelerde faaliyetlerde bulunduğu belirtiliyor.
Orta Afrika - 19.09.2021
Mali hükümeti, Wagner ile anlaşacağı yönündeki iddiaları yalanlamadı
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Orta Afrika - 17.09.2021
Son dakika haberi... Mali'de Rus paralı askerlere destek gösterisi düzenlendi
Platformun sözcüsü Adama Ben Diarra, "Wagner eğer Suriye'yi, Orta Afrika Cumhuriyeti'ni kurtarmaya gittiyse o zaman Wagner'i Mali'yi kurtarmak için Bamako'ya bekliyoruz.
Orta Afrika - 16.09.2021
Fransa Dışişleri Bakanı: "Mali'de Rus paralı askerlerin varlığı, Avrupa'nın varlığıyla bağdaşmaz"
Rus paralı askerleri olan Wagner'i Suriye, Ukrayna, Orta Afrika Cumhuriyeti, Libya'dan tanıdıklarını ifade eden Fransa Dışişleri Bakanı, Mali'deki cuntaya da hizmetlerini teklif eden Wagner'in gaspla, insani hukukun ihlaliyle, bulundukları yerlerdeki ülkelerin istikrarsızlığını pekiştirmekle bilindiğini belirtti.
Orta Afrika - 15.09.2021
BM, Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki Gabonlu askerleri cinsel istismar iddiaları üzerine geri çekiyor
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler, Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki (OAC) barış gücü misyonunda görev yapan Gabonlu askerleri cinsel istismar iddiaları üzerine derhal geri çekeceğini açıkladı.
Orta Afrika - 14.09.2021
Fransa, Rus paralı askerlerin Mali'ye gönderileceği iddialarından endişeli
Wagner paralı askerleri, yerel orduları eğitmek, önemli isimleri korumak, isyancı veya terörist gruplarla mücadele etmek ve sıcak noktalarda altın, elmas ve uranyum madenlerini korumak amacıyla Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Libya ve Mozambik'te faaliyet gösteriyor.
Orta Afrika - 14.09.2021
Gine'de geliyorum diyen darbenin perde arkası
Alpha Conde'nin 2018'de oluşturduğu Özel Kuvvetler Birliklerinin (GFS) başına getirilen Mamady Doumbouya, bu görevinden önce Conde'nin isteğiyle Paris Harp Okulunda eğitim aldı. Fransız Yabancı Lejyonunda uzun yıllar görev yapan ve Fransız vatandaşı olan Doumbouya, 15 yıllık askeri kariyerinde Afganistan, Fildişi Sahili ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde çeşitli operasyonlara katıldı.
Orta Afrika - 09.09.2021
Son dakika haber! Rus paralı askerlerinin Orta Afrika Cumhuriyeti'nde 40 sivili öldürdüğü iddia edildi
Son dakika gündem haberi: Orta Afrika Cumhuriyeti'nin (OAC) kuzeybatısındaki Nana-Mambere şehrinde, Rus paralı asker gücü Wagner Grubu'nun düzenlediği operasyonda 40 sivili öldürdüğü iddia edildi.
Orta Afrika - 07.09.2021
Ruanda Dışişleri Bakanı Biruta, Bakan Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Biruta, şöyle devam etti: "Mevkidaşıma Ruanda'nın özellikle de Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki istikrarın korunmasında getirmiş olduğu katkıyı hatırlatmak istiyorum.
Orta Afrika - 06.09.2021
Son dakika haberi... Sao Tome'de başkanlık seçimini muhalif aday Carlos Vila Nova kazandı
Son dakika haberi: Orta Afrika'daki ada ülkesi Sao Tome ve Principe'te başkanlık seçimlerini muhalif aday Carlos Vila Nova kazandı.
Orta Afrika - 02.09.2021
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde silahlı grupla iş birliği yaptığı öne sürülen Fransız şirket protesto edildi
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (OAC) Fransa'nın Bangui Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup, silahlı örgütle anlaşma yaptığı iddia edilen Fransız içecek şirketi Castel Group'u protesto etti.
Orta Afrika - 02.09.2021
Çad'daki Abeşe Türkleri temiz suya kavuştu
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Orta Afrika ülkesi Çad'ın Abeşe şehrinde susuzluk ve kirli su problemlerinden etkilenen yaklaşık 1 milyon insana hayırseverlerin desteklerini ulaştırdı.
Orta Afrika - 31.08.2021
FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri'nde gruplar belirlendi
C Grubu: Fildişi Sahili, Gine, Orta Afrika Cumhuriyeti, Angola.
Orta Afrika - 24.08.2021
Facebook, Sahra Altı Afrika'daki 37 ülkede alışveriş özelliğini hayata geçiriyor
Boakye, alışveriş özelliğinin hayata geçirileceği ülkeler arasında Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Orta Afrika Cumhuriyeti, Gabon, Gambiya, Gana, Lesotho, Malavi, Mali, Namibya, Nijer, Ruanda, Senegal, Sierra Leone, Somali, Güney Sudan, Tanzanya, Togo, Uganda, ve Zimbabve gibi ülkelerin olduğu bilgisini paylaştı.
Orta Afrika - 20.08.2021
İklim aktivisti Greta Thunberg, "İngiltere'nin iklim lideri olduğu" iddialarının "yalan" olduğunu söyledi
Raporda, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Nijerya, Gine ve Gine Bissau'nun, en düşük karbondioksit salınımı yapan ülkeler arasında olmasına rağmen bu ülkelerde yaşayan gençler, "en fazla risk altında olan kişiler" şeklinde tanımlandı.
Orta Afrika - 20.08.2021
Sudanlı "Halve" öğrencileri, okullarını Nil Nehri'ndeki taşkınlardan korumak için mücadele ediyor
Abdullah, Sudan, Çad ve Orta Afrika ülkelerinden 150 öğrencinin eğitim aldığı "Halve" okulunun çökmesini önlemek için toprak dolu çuvallarla set yaptıklarını aktardı.
Orta Afrika - 18.08.2021
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Fransız şirketi Castel Grubu'nun silahlı gruplarla anlaşma yaptığı iddia edildi
YAOUNDE (AA) Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (OAC), Fransız içecek şirketi Castel Grubu'nun silahlı gruplara ülkedeki faaliyetlerini güvence altına almaları karşılığında yardım yaptığı iddia edildi.
Orta Afrika - 17.08.2021
Kamerun'da yerli topluluklar arasında çıkan çatışma nedeniyle 11 bin kişi Çad'a sığındı
Çatışmaları sonlandırmak için Cumhurbaşkanı Paul Biya'nın talimatıyla bölgeye giden Extreme-Nord Eyaleti Valisi Midjiyawa Bakary'nin taraflara çatışmaları sonlandırmaları için 50 milyon Orta Afrika CFA frangı (yaklaşık 800 bin lira) ödediği belirtildi.
Orta Afrika - 11.08.2021
Son dakika haberi | Wagner grubunun Libya'daki operasyonlarının yeni detayları ortaya çıktı
İlk kez 2014 yılında Ukrayna'nın doğusunda çıkan çatışmalarda Rus yanlısı ayrılıkçılara verdiği destekle adını duyuran Wagner grubunun, sonrasında Suriye, Mozambik, Sudan ve Orta Afrika Cumhuriyeti gibi ülkelerde faaliyet gösterdiği iddia edilmişti.
Orta Afrika - 29.07.2021
Malavi, Batı Sahra'da konsolosluk açtı
Şu ana kadar El-Uyun'da konsolosluk açan ülkeler şu şekilde: Fil Dişi Sahilleri, Gabon, Komorlar, Sao Tome ve Principe, Orta Afrika Cumhuriyeti, Burundi, Zambiya, Esvatini, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Ürdün ve Malavi.
Orta Afrika - 13.07.2021
Son dakika haberleri | Tunus BM barışı koruma misyonu çerçevesinde Orta Afrika Cumhuriyeti'ne askeri güç gönderecek
Son dakika haberine göre Tunus Meclisi, Birleşmiş Milletler (BM) barışı koruma misyonu bünyesinde Orta Afrika Cumhuriyeti'ne askeri güç gönderilmesine yönelik karar taslağını onayladı.
Orta Afrika - 30.06.2021
Rusya, Orta Afrika Cumhuriyeti'ne 600 asker gönderecek
Rusya'nın, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (OAC) bulunan askerlerine ek olarak 600 asker daha göndereceği belirtildi.
Orta Afrika - 28.06.2021
DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu, terör örgütüyle küresel mücadele kararlılığını teyit etti
Bakanların 2 yıl aradan sonra yüz yüze bir araya geldiği toplantının ortak bildirisinde, DEAŞ'ın kapsamlı, koordineli ve çok yönlü bir çabayla kalıcı biçimde yenilmesinin hedeflendiği, bunun için Orta Afrika Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Moritanya ve Yemen'in de Koalisyon'a katıldığı duyuruldu.
Orta Afrika - 28.06.2021
Kremlin, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Rus askerlerinin cinayet ve soygunlara katıldığı bilgisini kabul etmedi
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde konuşlanan Rus askerlerinin sivillerin katledilmesi dahil birden fazla suça karıştığına yönelik bilgilerin doğru olmadığını savundu.
Orta Afrika - 23.06.2021
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde muhalefet Rus paralı askerlerinin ülkeyi terk etmesini istedi
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (OAC) muhalif partilerin oluşturduğu 2020 Demokratik Muhalefet Koalisyonu (COD-2020) Rus paralı askerlerinin koşulsuz olarak ülkeyi terk etmesini talep etti.
Orta Afrika - 21.06.2021
Orta Afrika Cumhuriyeti, Rus paralı askerlerinin sivilleri infaz ettiği iddialarını reddetti
Orta Afrika Cumhuriyeti (OAC) yetkilileri, Rus paralı askerlerinin ülkedeki sivilleri infaz ettiğine yönelik iddiaları reddetti.
Orta Afrika - 17.06.2021
Yurtdışındaki Faslılar sınırın açılmasıyla ülkelerine dönmeye başladı
Fas Hükümeti, korona virüs salgını kapsamında ülkeleri durumuna göre iki gruba ayırmıştı. Türkiye, Kanada, Belçika, Fransa gibi A listesinde yer alan ülkelerden gelenler aşı sertifikası veya 48 saat içerisinde yapılmış PCR testinin negatif sonucuyla Fas'a girebilecek. Hindistan, Endonezya, Nepal, Pakistan, Orta Afrika Cumhuriyeti gibi pek çok ülke kapsayan B grubundan gelenleri ise 10 günlük zorunlu karantinada kalacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Orta Afrika Haberleri | Orta Afrika Haber - Haberler - Sayfa 2 - Orta Afrika haberleri, son dakika orta afrika haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Moritanya Cumhurbaşkanı el-Gazvani'den Mali'nin Wagner ile olası anlaşmasına tepki Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 15:54:37. #1.16#

title