Örnek Oy Pusulaları Heyecan Yarattı
Haberler » Güncel » Örnek Oy Pusulaları Heyecan Yarattı - Haber

Örnek Oy Pusulaları Heyecan Yarattı

İzmir'in Altındağ Semti'ndeki bir otomobilde, örnek oy pusulalarının bulunması, heyecan yarattı.

Örnek Oy Pusulaları Heyecan Yarattı

İzmir'in Altındağ Semti'ndeki bir otomobilde, örnek oy pusulalarının bulunması, heyecan yarattı. İnternette de dolaşan bilgiye göre, pusulaların AK Parti mühürlü olduğu ileri sürülürken, polis, örnek olarak hazırlanan pusulaların, kentte bağımsız adaylara oy verecek kişileri bilgilendirme amaçlı olduğunu bildirdi.

Bugün, sabah saatlerinden itibaren oy verme işlemi başlarken, büyük kentlerde de bazı iddialar ortaya atıldı. İnternette de dolaşan bir bilgiye göre, İzmir'in Çınarlı Semti'ndeki bir otomobilde, yüzlerce AK Parti mühürlü oy pusulularının bulunduğu, polisin aracı emniyet otoparkına çektiği iddia edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise iddiaya konu durumun dün saat 17. 00 sıralarında yaşandığını, Ak Parti ile ilgisinin bulunmadığını belirtti. Bu otomobilin, Altındağ Semti'nde farkedilerek durdurulduğu açıklandı. Yetkililer, araştırmada, BDP'nin desteklediği bağımsız adaylar için müşahitlik yaptığı öğrenilen M. A. 'nın, kentin varoş semtlerinde oturan, kendi adaylarını destekleyen seçmenleri bilgilendirme amaçlı, üzerinde 'örnektir' yazan yaklaşık 500 örnek oy pusulasını taşıdığının anlaşıldığını bildirdi. Seçim yasağının başlamaması nedeniyle savcıyla yapılan görüşmelerin ardından M. A. 'nın hakkında herhangi bir yasal işlem uygulanmadan serbest bırakıldığı kaydedildi. Ayrıca bugün de, aynı amaçla çeşitli okullarda faaliyet gösteren 5'e yakın kişinin, polis tarafından gözaltına alındığı, işlemlerinin sürdüğü dile getirildi. - İzmir

Kaynak: DHA