Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Açıklaması

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Açıklaması

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti hükümetinin Çankırı'ya devasa yatırımlar yaptığını, derelerin yüzde 80'inin ıslah edildiğini belirterek, "Çankırı köy gibiydi, şimdi şehir oldu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Açıklaması

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti hükümetinin Çankırı'ya devasa yatırımlar yaptığını, derelerin yüzde 80'inin ıslah edildiğini belirterek, "Çankırı köy gibiydi, şimdi şehir oldu. Çankırı'ya çok büyük önem veriyoruz" dedi.

Bakan Eroğlu, AK Parti Çankırı İl Teşkilatını ziyaret etti. Eroğlu'nu, il binası önünde AK Parti milletvekilleri İdris Şahin, Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Başkanı Salim Çivitcioğlu ve partililer karşıladı.

Partililerle sohbet eden Eroğlu, Çankırı'ya karşı özel bir ilgisi bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, kente selamı olduğunu söyledi.

Çankırı'da çok faydalı bir koordinasyon toplantısı yaptıklarını belirten Eroğlu, "Hükümetimiz buraya çok devasa yatırımlar yaptı. Çankırı ilk defa AK Parti hükümeti zamanında il olduğunu anımsadı. Ben Çankırı'nın eski halini de biliyorum, köy gibiydi. Ama şimdi, AK Parti iktidarında Çankırı şehir oldu. AK Parti hükümeti olarak Çankırı'ya çok büyük önem veriyoruz" diye konuştu.

Eroğlu, Çankırı'daki derelerin yüzde 80'inin ıslah edildiğine, bunun kolay bir iş olmadığına değinerek, "Çankırı'da su meselesi diye bir sorun kalmadı. Üniversitemizin su talebi varmış, o su ihtiyacı da karşılanacak. Önümüzdeki sene üniversite açılırken onun da açılışını yapacağız" ifadesini kullandı.

Bakan Eroğlu, "Vekilleriniz çok çalışkan ve girişken insanlar. Aynı şekilde belediye başkanınız da çok çalışkan. Çankırı'yı 5 yıldızlı bir şehir yaptı. İl teşkilatımızın da aynı şekilde siyasi destekleri çok fazla. O bakımdan ben de sizlere bu çalışmalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

Eroğlu, ziyaretin ardından Çankırı'dan ayrıldı.

- ÇANKIRI