Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Manisa'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Manisa'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Manisa merkez Şehzadeler ve Yunusemre belediyelerini de ziyaret etti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Manisa'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Manisa merkez Şehzadeler ve Yunusemre belediyelerini de ziyaret etti.

Eroğlu, Vali Erdoğan Bektaş'ı ziyaretinin ardından bir esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Ardından ziyaret ettiği Şehzadeler Belediye Başkanlığı girişinde, Başkan Ömer Faruk Çelik tarafından çiçekle karşılanan Eroğlu, şeref defterini imzaladı.

Eroğlu, yeni bir belediye olmasına rağmen Şehzadeler Belediyesini 3. kez ziyarete geldiğini vurguladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının belediyelerle en çok münasebetinin bulunduğunu anlatan Eroğlu, "Buraya gelirken 2 baraj müjdesi verdik, Şehzadeler sınırları içinde. Bundan dolayı mutluluk yaşıyorum" diye konuştu.

"Spil Dağı Milli Parkı dünyanın en meşhur dağı ve turizm merkezi olacak, sağlık merkezi olacak" diyen Bakan Eroğlu, "Orada 41 adet orman köşkü yapıldı. Teleferikle ilgili problemler kalmadı, her şey tamam, onaylandı. Otelle ilgili her şey tamam. Tanıtımını hep birlikte yapacağız. Cenneti dünyada görmek isteyenler, gelsin Spil Dağı'na" dedi.

Ziyarette Vali Erdoğan Bektaş ile Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da hazır bulundu.

Bakan Eroğlu, daha sonra Yunusemre Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Mehmet Çerçi'den ilçedeki yatırımlar ve sorunlar hakkında bilgi aldı.

Başkan Çerçi, Yuntdağı bölgesinde uzun yıllardır mahkemelik olan geniş bir ormanlık alana yatırım yapmak için araziye talip olduklarını söyledi. Bakan Eroğlu ise arazinin eğitim, spor veya mesire alanı olarak değerlendirilebileceğini belirtti.

Eroğlu, Belediyece 3 yılda Yuntdağı bölgesinde dikilmesi hedeflenen 300 bin adet fidanın temini konusunda gerekli desteği vereceklerini kaydetti.

Bakan Eroğlu daha sonra konaklamak üzere Spil Dağı Milli Parkı'na hareket etti.

Kaynak: AA