Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Uludağ'da adam küçük bir kulübe yeri için izin almış ama oraya kaçak olarak koca otel yapmış.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Uludağ'da adam küçük bir kulübe yeri için izin almış ama oraya kaçak olarak koca otel yapmış. Kaçak olanların hepsini yıktık. Hatta kendini güçlü sananlar oldu. 'Benimkini kimse yıkamaz' diyenler oldu' ama hepsini yıktık. Uludağ'da bundan sonra her şey plana göre yapılacak. 1 santimetre dahi kaçak yapı yapılamayacak." dedi.

Eroğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük'ü ziyaretinde yaptığı konuşmada, geçen yıl aralık ayında Bursa'ya geldiğinde 74 müjde verdiğini anımsatarak, bugün de 23 müjdeyle geldiğini bildirdi.

Bakanlığın Bursa'ya büyük yatırımlar yaptığını belirten Eroğlu, şöyle devam etti:

"Bursa'da DSİ büyük yatırımlar yapıyor. Bugünkü müjdelerin 14'ü DSİ'ye, 5'i 14 Orman Genel Müdürlüğüne 4'ü de Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne ait. DSİ'nin projeleri tamamlandığında 122 bin 180 dekar arazi modern sistemle sulanacak. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız 'Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçme' talimatı verdi. Bu sebeple orman köylerine gelir getirici destek veriyoruz. Bu yıl 61 mahallede ceviz, badem, kestane, fıstık çamı ve dut dikerek 3 yıl masrafları bize, geliri vatandaşa ait olmak üzere teslim ediyoruz. 49 yıl gelirinden onlar istifade edecek. Bunu parselleyerek eşit ve adil şekilde yapıyoruz. Bunun dışında Allah nasip ederse bugün 434 milyon lira bedelindeki 8 tesisin temelini atacağız. Hayırlı uğurlu olsun."

"1 santimetre dahi kaçak yapı yapılamayacak"

Bakan Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığının Bursa'ya yatırımlarının artarak devam edeceğine değinerek, hayal olan tesisleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

"Burası çok turist bölge"

Uludağ'da 15 Aralık'ta Uludağ Milli Parkı ile ilgili büyük bir çalıştay düzenleyeceklerine dikkati çeken Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Uludağ'ın yeni projeleriyle ilgili temel atacağız. Uludağ Milli Parkı'nda çok büyük değişiklikler yaptık. Orman köşkleri yaptık, çok ilgi görüyor. Uludağ'da adam küçük bir kulübe yeri için izin almış ama oraya kaçak olarak koca otel yapmış. Kaçak olanların hepsini yıktık. Hatta kendini güçlü sananlar oldu. 'Benimkini kimse yıkamaz' diyenler oldu ama hepsini yıktık. Uludağ'da bundan sonra her şey plana göre yapılacak. 1 santimetre dahi kaçak yapı yapılamayacak. Ayrıca orada yapılacak otellerin tipini yarışmalarla belirleyeceğiz. Burası çok turist alan bir bölge."

Bakan Eroğlu, AK Parti hükümetlerinin Bursa'ya çok önem verdiğini vurgulayarak, 15 yılda Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Bursa'ya yapılan yatırımların 3 milyar lirayı geçtiğini kaydetti.

Ziyarette, AK Parti Bursa milletvekilleri Efkan Ala, Mehmet Müezzinoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, Bennur Karaburun ve AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da yer aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyareti

Valiliğin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı da ziyaret eden Eroğlu, Aktaş'a yeni görevinde başarı diledi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının Bursa Büyükşehir Belediyesine her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirten Eroğlu, "Buraya ayrı bir gönül bağım var. Bakanlık olarak Bursa'ya her türlü desteği vereceğiz." dedi.

Belediye Başkanı Aktaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakan Eroğlu'na günün anısına tablo hediye etti.

Bakan Eroğlu, daha sonra AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title