Orhan Veli Haberleri

Orhan Veli haber, Orhan Veli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orhan Veli - 16.01.2021
Doğan Hızlan, kitap söyleşilerine konuk oldu
Hızlan, anı-söyleşi türündeki son kitabı "Hatırlamak: Günlük yaşamdan dipnotlar" üzerine konuştuğu yayında, İlhan Başgöz, Tahir Alangu, Mengü Ertel ve Orhan Veli Kanık gibi isimlerle dair hatıralarını aktardı.
Orhan Veli - 26.12.2020
Edebiyat, müzik ve sanat dünyasının ünlü isimleri, 2020'de hayata veda etti
"Sen Neredesin", "Beyaz Güvercin", "Ayrılanlar İçin" ve "İspanyol Meyhanesi" adlı eserlerin de aralarında bulunduğu unutulmaz şarkılara imza atan sanatçı, Ümit Yaşar Oğuzcan, Orhan Veli, Attila İlhan ve Nazım Hikmet'in şiirlerinden bestelediği şarkıları müzikseverlerle buluşturdu.
Orhan Veli - 28.11.2020
"Beykoz Sempozyumu 2020"nin açılış oturumu yapıldı
"Orhan Veli'nin Beykoz'da çukura düştüğü bir şehir efsanesidir" Yazar Doğan Yarıcı ise çocukluk ve genç yıllarının Beykoz'da geçtiğine dikkati çekerek, "Beykoz'u mahalle mahalle gezerek de irdeleyebiliriz.
Orhan Veli - 08.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1950- Şair Orhan Veli, Ankara'da yol yapım çukuruna düştükten iki gün sonra İstanbul'da öldü.
Orhan Veli - 07.11.2020
Son dakika... Timur Selçuk son yolculuğuna uğurlandı
"Sen Nerdesin", "Beyaz Güvercin", "Ayrılanlar İçin" ve "İspanyol Meyhanesi" adlı eserlerin de aralarında bulunduğu unutulmaz şarkılara imza atan sanatçı, Ümit Yaşar Oğuzcan, Orhan Veli, Attila İlhan ve Nazım Hikmet'in şiirlerinden bestelediği şarkıları müzikseverlerle buluşturdu.
Orhan Veli - 06.11.2020
Besteci, piyanist ve yorumcu Timur Selçuk hayatını kaybetti
"Sen Nerdesin", "Beyaz Güvercin", "Ayrılanlar İçin" ve "İspanyol Meyhanesi" adlı eserlerin de aralarında bulunduğu unutulmaz şarkılara imza atan sanatçı, Ümit Yaşar Oğuzcan, Orhan Veli, Attila İlhan ve Nazım Hikmet'in şiirlerinden bestelediği şarkıları müzikseverlerle buluşturdu.
Orhan Veli - 30.10.2020
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, "Cumhuriyet Konseri"nde sahne aldı
Türk Beşleri'nde yer alan Ulvi Cemal Erkin'in, Altı Halk Türküsü eserinden "Divan", Ahmet Adnan Saygun'un Yunus Emre Orotoryosu'ndan "Ağlamaktır Benim İşim", Necil Kazım Akses'in, Orhan Veli Kanık şiirini bestelediği "Anlatamıyorum", Hasan Ferit Alnar'ın "Biraz da Yürüdükçe" eserleri seslendirildi.
Orhan Veli - 26.10.2020
İDOB, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı iki konserle kutlayacak
Türk Beşleri'nde yer alan Ulvi Cemal Erkin'in, Altı Halk Türküsü eserinden "Divan", Ahmet Adnan Saygun'un Yunus Emre Orotoryosu'ndan "Ağlamaktır Benim İşim", Necil Kazım Akses'in, Orhan Veli Kanık şiirini bestelediği "Anlatamıyorum", Hasan Ferit Alnar'ın "Biraz da Yürüdükçe" eseri yorumlanacak.
Orhan Veli - 14.08.2020
GRAFİKLİ "Türk tiyatrosunun ustası: Müşfik Kenter"
Müşfik Kenter, Murathan Mungan'ın Orhan Veli şiirlerinden düzenlediği "Bir Garip Orhan Veli" isimli oyunu 30 yıldan uzun süre sahneleyerek, aynı oyuncuyla Türkiye'de en uzun süre sergilenen eserlerden birine imza attı.
Orhan Veli - 25.07.2020
GRAFİKLİ "Mizahın Abisi: Oğuz Aral"
Müşfik Kenter ile uzun yıllar süren bir dostluğa sahip olan Aral, 1981'de usta oyuncunun rol aldığı tek kişilik oyun "Bir Garip Orhan Veli"yi sahneye koydu.
Orhan Veli - 01.07.2020
Ünlü oyuncu Hakkı Ergök, Orhan Veli'nin hayatını sahneye taşıdı
Ünlü oyuncu Hakkı Ergök, Orhan Veli Kanık şiirleri eşliğinde "Veli'nin Oğlu Orhan" oyununu Küçükçekmece Atakent Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahneledi.
Orhan Veli - 29.06.2020
Çorum'dan kısa kısa
Kurucu heyetin Mustafa Özateş, Ali Abbas Boynueğri ve Orhan Veli Yalçın'dan oluştuğunu ifade eden Vargeloğlu, "Sorun değil çözüm üreteceğiz.
Orhan Veli - 20.06.2020
(GRAFİKLİ) "Şiirde biçime tutkun şair: Ahmet Muhip Dıranas"
Usta şair, İstanbul'da Cahit Sıtkı Tarancı, Orhan Veli Kanık, Sait Faik Abasıyanık, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Baki Süha Edipoğlu ve Şevket Rado gibi dönemin genç şair ve yazarlardan oluşan bir edebi çevre içinde yer aldı.
Orhan Veli - 19.05.2020
Uğur Koleji öğrencileri, şiirin gücünü yansıtmak için kısa film çekti
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'inci yılında yayınlanacak olan kısa filmde öğrenciler, değerli şairler İlhan Berk, Nazım Hikmet Ran, Arif Damar, Orhan Veli Kanık, Gülten Akın, Metin Eloğlu, Melih Cevdet Anday, Edip Cansever'in şiirlerini seslendirdiler.
Orhan Veli - 13.05.2020
Oyuncu Yetkin Dikinciler, Enka Sanat Sohbetleri'ne konuk oldu Açıklaması
Dikinciler, üniversitede Orhan Veli şiirlerinden bir dinleti hazırladığı sırada Yıldız Kenter'in kendisine sorduğu "Yetkin, tiyatroyu bir meslek olarak düşünür müsün?" sorusu üzerine felsefe eğitimini yarıda bırakarak, oyunculuğa adım attığını anlattı.
Orhan Veli - 09.04.2020
Yekta Kopan "Masal Saati" ile çocuklarla buluşacak
"Masal Saati" programında bugün "Küçük Cemal Süreyya ve Masal Kitabı", 12 Nisan'da "Küçük Aziz Nesin ve Kiraz Fidanı", 16 Nisan'da "Küçük Orhan Veli ve Eski Ağaç" kitapları okunacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Orhan Veli Haberleri | Orhan Veli Kimdir - Haberler - Orhan Veli haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Orhan Veli kimdir, hayatı ve biyografisi. Edebiyat dünyasının çok yönlü yazarı: Tahsin Yücel.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 21:12:02. #1.15#
title