Orgeneral Büyükanıt'tan 10 Kasım Mesajları

Orgeneral Büyükanıt'tan 10 Kasım Mesajları

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Vatanın Bölünmez Bütünlüğü ile Türk Ulusunun Egemenlik Hakkının, Terörizmle ve Birtakım Oyunlarla Bozulmak İstendiğini Söyledi.

Orgeneral Büyükanıt'tan 10 Kasım Mesajları

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, vatanın bölünmez bütünlüğünün, Türk ulusunun egemenlik hakkının, terörizmle ve birtakım oyunlarla bozulmak istendiğini söyledi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, bazı çevrelerin Atatürkçülüğü unutturmaya çalıştığını ifade etti. Büyükanıt, "Başta Yüce Atatürk olmak üzere O'nun düşünce ve uygulamalarından ilham alan Atatürkçülük bazı çevrelerce unutturulmaya çalışılarak laik düşünce sisteminin içi boşaltılmaya çalışılmaktadır. Yüce Atatürk'ün kazandırdığı değerlere karşı yürütülen bu faaliyetler, amacı değişmeksizin tarzı değişerek devam etmektedir" dedi.

Büyükanıt, Atatürk'ü anlamanın daha çok çalışmayı gerektirdiğini anlatarak “Büyük Ata'ya en büyük saygı ve bağlılığı, O'nun eserlerine sahip çıkmakla, düşüncelerini anlamakla, ilke ve devrimlerini gönülden benimsemekle, O'nun ulusuna armağan ettiği Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmakla gösterebiliriz" ifadelerini kullandı.

Vatanın bölünmez bütünlüğünün ve Türk ulusunun egemenlik hakkının, terörizmle ve birtakım oyunlarla bozulmak istendiğini söyleyen Büyükanıt şunları belirtti:

Kaynak: ANKA