Organları ile 7 Kişiye Hayat Verecek

Organları ile 7 Kişiye Hayat Verecek

Muğla'da Geçirdiği Trafik Kazası Sonrası Beyin Ölümü Gerçekleşen 23 Yaşındaki Üniversite Öğrencisinin Organları, 7 Kişiye Hayat Verecek.

Organları ile 7 Kişiye Hayat Verecek

Muğla'da geçirdiği trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki üniversite öğrencisinin organları, 7 kişiye hayat verecek.

Alınan bilgiye göre, Muğla'nın Yerkesi beldesinde dün gece meydana gelen kazada otomobili ile bir ağaça çarpan Doğu Akdeniz Üniversitesi 3. sınıf öğrencisi Yusuf Baykara'nın, tedavi gördüğü Muğla Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşti. Üniversite öğrencisi oğlunun beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından baba Selçuk Baykara, organların bağışlanmasına karar verdi. Üniversiteli Yusuf'un organlarını almak için İzmir'den helikopter ile sağlık ekibi geldi. Zamanla yarışan ekip, üniversiteli Yusuf'un

organlarını alarak İzmir'e döndü.

Üniversiteli Yusuf'un bir böbreği ve kalbi 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi, bir böbreği ve pankreası Bozyaka Devlet Hastanesi, ince bağırsağı Kent Hastanesi, korneaları ve karaciğeri Ege Üniversitesi'nde bekleyen 7 kişiye nakledilecek.

(BT-SE-OK-Y)

Kaynak: İHA