Organizasyon Bozukluğu Rus Çocukları Mağdur Etti

Organizasyon Bozukluğu Rus Çocukları Mağdur Etti

Rusya'dan Antalya'ya Tatile Gelen 120 Çocuk Organizasyon Bozukluğu Nedeniyle Mağdur Oldu. Yaşları 8 ile 17 Arasında Değişen Rus Çocukların Sorunu, Rusya Federasyonu Başkonsolosu Mirjalol Husanov'un Girişimleriyle Çözüldü.

Organizasyon Bozukluğu Rus Çocukları Mağdur Etti

Rusya'dan Antalya'ya tatile gelen 120 çocuk organizasyon bozukluğu nedeniyle mağdur oldu. Yaşları 8 ile 17 arasında değişen Rus çocukların sorunu, Rusya Federasyonu Başkonsolosu Mirjalol Husanov'un girişimleriyle çözüldü.

Rusya'da televizyon kanallarında 'Kemer'e tatile giden Rus çocuklar aç, susuz kaldı' şeklinde yansıyan olayın organizasyon bozukluğundan kaynaklandığı belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkonsolosu Mirjalol Husanov, çocukların otele yerleştiğini ve tatillerini yapmaya başladıklarını bildirdi.

Rus çocukların Antalya'ya tatile gelirken tatsız olaylar yaşadıklarını belirten Husanov, "Çocukları taşıyan uçak Moskova'dan kalktıktan 2,5 saat sonra geri dönmek zorunda kaldı. Moskova'da başka bir uçağa bindikten sonra 6 saatlik bir gecikmeden sonra Antalya'ya gelebildiler. Sıkıntıları burada da devam etti. 2 otel arasında dolaşmak zorunda kaldı. Çamyuva'ya gidecekleri yerde Alanya'da başka bir otele gitmişler." dedi.

Husanov, çocukların Çamyuva'daki otele yerleşirken de sıkıntı yaşadığını ifade etti. Husanov, şöyle devam etti: "Otele geldikleri geceyi 2-3 kişilik odada 6-7 kişi olmak üzere sıkıntılı gece geçirdiler. Ama daha sonra durum düzelmeye başladı. Şu an itibariyle çocuklar tatillerini yapıyorlar. Odalarını yerleştiler."

Otel yöneticilerinin gerekli tedbirleri alarak eksiklikleri giderdiklerini kaydeden Husanov, bu tür organizasyonları gerçekleştirmekle yükümlü tarafların gerektiği özeni göstermeleri gerektiğini vurguladı.

Söz konusu olaydan dolayı çocukların ıstırap çekmesinin üzüntü verici olduğunu dile getiren Rus Başkonsolos, "Bizim kanaatimize göre bu tür hadiselerle karşılaşmamak için gönderen tur acentesi ile kabul eden acente ve oteller doğru mukavele imzalamalıdırlar. Bu sözleşmede kim ne kadar ve ne zaman turist getireceğini belirtmelidirler. Kendi üzerlerine düşen yükümlülükleri yerine getirmelidirler. Bu olaydan ders çıkartılarak taraflar bu gibi tatsız olayların yaşanmaması için gereken tedbirleri almalıdırlar." diye konuştu.