Organ Bağışının Önemi
Haberler » Güncel » Haber

Organ Bağışının Önemi

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Şafak Sünbül, Sağlık-sen Trabzon Şubesi Başkanı Dr. Mehmet Kurt'a Organ Bağışı Alanında Çalışmalarından Dolayı Teşekkür Plaketi Verdi.

Organ Bağışının Önemi

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Şafak Sünbül, Sağlık-Sen Trabzon Şubesi Başkanı Dr. Mehmet Kurt'a organ bağışı alanında çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Dr. Sünbül, plaket töreninde yaptığı konuşmada, organ bağışının öneminin giderek daha iyi anlaşıldığını belirterek bu anlamda sivil toplum örgütlerinin de önemli katkılarda bulunduğunu söyledi. Trabzon'da 2005 yılında 19 olan organ bağışı sayısının 2007 yılında 830'a çıktığına dikkat çeken Dr. Sünbül, bu artışta Sağlık-Sen Trabzon Şubesi'nin çalışmalarının büyük payı olduğunu anlattı.

Sağlık-Sen Trabzon Şubesi Başkanı Dr. Mehmet Kurt ise organ bağışı kampanyasıyla ilgili çalışmalarının yaklaşık bir yıldır devam ettiğini ifade ederek bu süre içerisinde organ bağışının önemini dile getiren 13 konferans düzenlediklerini söyledi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Şafak Sünbül, Sağlık-Sen Trabzon Şubesi Başkanı Dr. Mehmet Kurt ve yönetim kurulu üyelerine organ bağışı alanında yaptıkları çalışmalardan dolayı plaket verdi.

(EK-MU-HO-Y)