Organ Bağışına Dikkat Çekmek İçin 'Ölüme Gol' Sergisi Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Organ Bağışına Dikkat Çekmek İçin 'Ölüme Gol' Sergisi Açıldı

CHA - Haberler | Güncel
Organ Bağışına Dikkat Çekmek İçin 'Ölüme Gol' Sergisi Açıldı

Giresun Organ Bankası Derneği'nin Organ Bağışı Haftası'nda 'Sizde Bir Hayat Kurtarın' sloganıyla hayata geçirdiği 'Ölüme Gol' sergisi Can Akengin Sanat Galerisi'nde açıldı. Açılışta konuşan Vali Hasan Karahan, organ bağışının önemine...

Giresun Organ Bankası Derneği'nin Organ Bağışı Haftası'nda 'Sizde Bir Hayat Kurtarın' sloganıyla hayata geçirdiği 'Ölüme Gol' sergisi Can Akengin Sanat Galerisi'nde açıldı.

Açılışta konuşan Vali Hasan Karahan, organ bağışının önemine dikkat çeken böylesi bir serginin açılışından duyduğu memnuniyeti belirtti. Organ bağışının hayat kurtardığını ifade eden Vali Karahan, “Giresunluların organ bağışı konusunda hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyor ve bu hassasiyetten yola çıkarak herkesi bağışa davet ediyorum. Allah muhtaç etmesin ama unutmayalım ki bu hepimizin başına gelebilir. Onun için hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz. Bizde kamu olarak bu işin her zaman arkasındayız ve destekçisiyiz.” şeklinde konuştu.

Organ bağışının önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Organ bağışının önemine bizim veya ailemizden birinin başına geldiğinde çok daha iyi anlıyoruz. Tüm Giresunluları organlarını bağışlayarak bağış bekleyen hastalara umut olmaya davet ediyorum.” dedi.

Giresun Organ Bankası Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Akyol da 10 yıllık bir arşiv çalışmasının sonucu olarak organ bağışına dikkat çekmek için sergiyi açtığını belirterek ileride verilecek desteklerle birlikte Türkiye genelinde açmayı dilediğini söyledi.

Konuşmaların ardından serginin açılış konuşması Vali Karahan ve Belediye Başkanı Aksu tarafından kesildi. Sergi konuklar tarafından büyük beğeni topladı.

Açılışa Vali Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt ve bazı davetliler katıldı.

Organ Bağışına Dikkat Çekmek İçin 'Ölüme Gol' Sergisi Açıldı

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title