Org.büyükanıt, Cheney ile de Görüşecek

Org.büyükanıt, Cheney ile de Görüşecek

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace'in Resmi Konuğu Olarak Gelecek Hafta Washington'u Ziyaret Edecek Olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney ile de Biraraya Geleceği Bildirildi.

Org.büyükanıt, Cheney ile de Görüşecek

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace'in resmi konuğu olarak gelecek hafta Washington'u ziyaret edecek olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney ile de biraraya geleceği bildirildi.

Pazar günü New York'a gelmesi beklenen Org. Büyükanıt, salı günü Washington'a geçecek ve Türk Büyükelçiliğinde verilecek resepsiyona katılacak.

Org. Büyükanıt'ın, Cheney ile görüşmesinin 14 Şubat Çarşamba günü yapılması öngörülüyor.

Perşembe günü Pentagon'da temaslarda bulunacak olan Org. Büyükanıt, Org. Pace, ABD Savunma Bakanı Yardımcısı Eric Edelman ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Peter Schoomaker ile biraraya gelecek.

16 Şubat Cuma günü bir düşünce kuruluşunda konuşacak olan Org.Büyükanıt'ın, aynı gün temaslarının sonunda basın toplantısı düzenlemesi öngörülüyor.

Org. Büyükanıt'ın Washington görüşmelerinde ağırlıklı olarak, ikili askeri konular, Irak, terör örgütü PKK sorunu, Ortadoğu ve sözde Ermeni soykırımı tasarısının yer alması bekleniyor.