Ören Haberleri

Ören haber, Ören son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ören - 18.8.2020
KALDIRIMLARA SATILIK- KİRALIK ARAÇ KONULMAYACAK.. YAYALAR MEMNUN, GALERİCİLER SIKINTILI
"BİZE ARACIMIZI KOYACAK OTOPARK GÖSTERSİNLER" Aracını koyacak yer bulamadığını söyleyen çevre sakinlerinden Serkan Ören ise İstanbul'daki otoparkların az olmasından dert yandı.
Ören - 18.8.2020
Muğla'da Lavanta Hasat Şenliği yapıldı
Yerkesik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Feyzullah Ören, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek'in de katıldığı hasat devam ediyor.
Ören - 18.8.2020
Zerzevan Kalesi'nde 100 gönüllüyle tarih gün yüzüne çıkarılıyor
Zerzevan Kalesi'nin önemli bir ören yeri olduğunu ifade eden Nur, projede yer almanın kendisine büyük artılar sağladığını vurguladı.
Ören - 18.8.2020
tZonguldak'ta, otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 2 yaralı
Zonguldak'ta, otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 2 yaralı ZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.Kaza, saat 22.00 sıralarında Ören kavşağında meydana geldi.
Ören - 17.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ-TEKRAR
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -------------------------------- -Ladik Gölü'nden drone detayları -Yüzen adalardan detaylar -Yüzen adalarda yuva yapan kuşlardan detaylar -Detaylar -Röportajlar Haber-Kamera: Hüseyin KALAY/LADİK(Samsun), Haber Kodu : 200817021 ================================= Kapadokya'nın gözdesi  Ihlara Vadisi'nde turizm yoğunluğu TÜRKİYE'nin en çok ziyaret edilen 10 ören yeri arasında yer alan, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Ihlara Vadisi'nde turizm yoğunluğu yaşanıyor.
Ören - 17.8.2020
Beçin Antik Kenti'nde 7 asırlık sarnıç bulundu
Bölgenin en önemli ören yerleri arasında yer alan ve yıl boyunca kazı çalışmaları yapılan Beçin Antik Kenti'nde, gün yüzüne çıkartılan kalıntılar tarihe ışık tutuyor.
Ören - 17.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -------------------------------- -Ladik Gölü'nden drone detayları -Yüzen adalardan detaylar -Yüzen adalarda yuva yapan kuşlardan detaylar -Detaylar -Röportajlar Haber-Kamera: Hüseyin KALAY/LADİK(Samsun), ================================= Kapadokya'nın gözdesi  Ihlara Vadisi'nde turizm yoğunluğu TÜRKİYE'nin en çok ziyaret edilen 10 ören yeri arasında yer alan, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Ihlara Vadisi'nde turizm yoğunluğu yaşanıyor.
Ören - 16.8.2020
Kars'ta Ani'nin fethinin 956. yıl dönümü kutlandı
Etkinlikler, Ani Ören Yeri'ndeki yürüyüşle başladı.
Ören - 16.8.2020
Alman arkeoloğun baskında ele geçirilen eşyaları Adıyaman'daki müzede sergilenecek
Müzede ayrıca, Nemrut Dağı destinasyonu üzerinde bulunan 6 ören yerinin maketleri ile Kommagene Uygarlığı'na ait dünyada yayımlanan kitaplar da yer alacak.
Ören - 16.8.2020
Koronavirüs, kongre turizmini de etkiledi
TATİL İÇİN GELENDEN 3 KATI PARA HARCIYORLAR Kongreye gelenlerin tamamına yakınının kongre dışındaki serbest zamanda kenti tanımak adına faaliyetlere katıldığını da kaydeden ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, katılımcıların kongreye gittikleri kentte mutlaka bir anı edinmek istediğini ifade etti. Bu anlamda çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini ve Antalya'nın tanıtımı adına farklı ortamlarda, ören yerlerinde konserler düzenlediklerini ifade eden Ege, katılımcıların konakları otel dışına çıkarak para harcadığını, yemek yediğini, gezip, alışveriş yaptığını söyledi.
Ören - 16.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
17 Ağustos depreminin kendilerine ders verdiğini belirten Gölcük Arama Kurtarma Derneği Tim Komutanı Necmi Kocaman, "Asrın afetini yaşadığımızda ülke olarak hazırlıksız ve materyalimiz olmadan yakalanmıştık. Bilgisizlik ve çaresizlik nedeniyle yüzlerce, binlerce arkadaşımızın ölümüne neden olmuştuk. Bize 17 Ağustos ders verdi" dedi.  Gönüllü olarak çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Kocaman, "Öncelikli çalışmalarımız depremle alakalıydı ama sel, çığ ve medikal kurtarma yani afetle alakalı olan her şeyde devletimizin bayrağımızın altında bize verilen görevlerde faaliyetlerimiz oldu. Bu yıl ki 6 aylık eğitime katılan 11 kursiyer daha ekibimize katıldı. Marmara depreminin ardından kurulduğumuz bugüne kadar okullar, vatandaşlar ve kursiyerlerimiz olmak üzere 20 bin 850 kişiye eğitim verdik." diye konuştu.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- -Gesotim'e yeni katılan kursiyerlerin yemin töreni  -Necmi Kocaman ile röp  -Kursiyerler röp  -Ekibin enkaz altından bir yaralıyı kurtarma canlandırma görüntüleri  HABER-KAMERA: Ergün AYAZ-Dinçer AKBİR/GÖLCÜK (Kocaeli),   Haber Kodu : 200816026 =============================================== İnşaat Mühendisleri Odası Şubesi: Kocaeli'de binaların yaklaşık yüzde 50'si riskli   İNŞAAT Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Kahraman Bulut, kentte inşa edilen binaların yüzde 50'sinin 17 Ağustos 1999 depreminden önce yapıldığını, deprem yönetmeliğine uygun olmaması nedeniyle riskli yapılar olduğunu söyledi.
Ören - 16.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
TATİL İÇİN GELENDEN 3 KATI PARA HARCIYORLAR Kongreye gelenlerin tamamına yakınının kongre dışındaki serbest zamanda kenti tanımak adına faaliyetlere katıldığını da kaydeden ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, katılımcıların kongreye gittikleri kentte mutlaka bir anı edinmek istediğini ifade etti. Bu anlamda çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini ve Antalya'nın tanıtımı adına farklı ortamlarda, ören yerlerinde konserler düzenlediklerini ifade eden Ege, katılımcıların konakları otel dışına çıkarak para harcadığını, yemek yediğini, gezip, alışveriş yaptığını söyledi.
Ören - 16.8.2020
Kibyra'nın Medusa'sı ziyaretçileri çekiyor
Burdur'un Gölhisar ilçesinde bulunan Kibyra Antik Kenti'ne ziyaretçiler her geçen yıl daha fazla ilgi gösteriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan projeyle düzenlenmiş ören yeri vasfı kazanan Kibyra Antik Kenti'nde en çok Medusa mozaiği ilgi çekiyor.
Ören - 16.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
17 Ağustos depreminin kendilerine ders verdiğini belirten Gölcük Arama Kurtarma Derneği Tim Komutanı Necmi Kocaman, "Asrın afetini yaşadığımızda ülke olarak hazırlıksız ve materyalimiz olmadan yakalanmıştık. Bilgisizlik ve çaresizlik nedeniyle yüzlerce, binlerce arkadaşımızın ölümüne neden olmuştuk. Bize 17 Ağustos ders verdi" dedi.  Gönüllü olarak çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Kocaman, "Öncelikli çalışmalarımız depremle alakalıydı ama sel, çığ ve medikal kurtarma yani afetle alakalı olan her şeyde devletimizin bayrağımızın altında bize verilen görevlerde faaliyetlerimiz oldu. Bu yıl ki 6 aylık eğitime katılan 11 kursiyer daha ekibimize katıldı. Marmara depreminin ardından kurulduğumuz bugüne kadar okullar, vatandaşlar ve kursiyerlerimiz olmak üzere 20 bin 850 kişiye eğitim verdik." diye konuştu.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- -Gesotim'e yeni katılan kursiyerlerin yemin töreni  -Necmi Kocaman ile röp  -Kursiyerler röp  -Ekibin enkaz altından bir yaralıyı kurtarma canlandırma görüntüleri  HABER-KAMERA: Ergün AYAZ-Dinçer AKBİR/GÖLCÜK (Kocaeli),   =============================================== İnşaat Mühendisleri Odası Şubesi: Kocaeli'de binaların yaklaşık yüzde 50'si riskli   İNŞAAT Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Kahraman Bulut, kentte inşa edilen binaların yüzde 50'sinin 17 Ağustos 1999 depreminden önce yapıldığını, deprem yönetmeliğine uygun olmaması nedeniyle riskli yapılar olduğunu söyledi.
Ören - 15.8.2020
Son dakika haberi | Mersin'de çıkan orman yangını söndürüldü
Alınan bilgiye göre, Ören mevkisinde henüz bilinmeyen nedenle ormanlık alanda yangın çıktı.
Ören - 15.8.2020
Plajlara dadanan 'hırsızlık çetesi' çökertildi
Plajlara dadanan 'hırsızlık çetesi' çökertildi BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde, turizmin en hareketli olduğu dönemlerde plajlarda kendilerine aile görünümü vererek, denize giren vatandaşların çantalarından cep telefonu, ziynet eşyası ve paraları çalan 5 kişilik hırsızlık çetesi çökertildi.  Ayvalık Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, denize giren tatilcilerin çanta, telefon ve paralarını çalan hırsızlara yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda harekete geçen ekipler, İzmir'in Dikili ilçesi, Aydın'ın Kuşadası ilçesi ve Balıkesir'in Ayvalık ilçesi ile Akçay, Altınoluk ve Ören mahallelerinde plajlarda hırsızlık olayına karışan Dilara E.
Ören - 13.8.2020
Sümela Manastırı'nı 45 bini aşkın kişi ziyaret etti
İkinci etap çalışmalarının da tamamlanması ile manastırın yüzde 65'lik bölümü, 28 Temmuz 2020'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da mekandan katıldığı törenle ziyarete açıldı.
Ören - 13.8.2020
Türk turizminin başkenti, dünyanın açık hava müzesi: Antalya
Tarih meraklılarının görmeden geçmemesi gereken ören yerlerinin başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2020'nin "Patara Yılı" ilan edilmesiyle tekrar gündeme gelen Patara Antik Kenti yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ören Haber, Ören Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Ören haber sayfamızda Ören haberleri okuyabilir, Ören son dakika haberleri ve güncel Ören gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haber | Yardımsever çocuklardan örnek davranış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.9.2020 19:02:51. #1.14#
title