Orduya, Savaşa Hazır Olun Talimatı Verdi

Orduya, Savaşa Hazır Olun Talimatı Verdi

Orduya, Savaşa Hazır Olun Talimatı Verdi
Haberler.Com - Haberler | Güncel

Nükleer çalışmalarıyla tepkileri üzerine çeken Kuzey Kore'de orduya savaşa hazır olun emri verildi.

Nükleer çalışmalarıyla tepkileri üzerine çeken Kuzey Kore'de ordu, Güney Kore ve ABD'den kaynaklanan tehditler nedeniyle dün uzun menzilli füzeler de dâhil tüm topçu birliklerinin savaşa hazır pozisyona geçirilmesi için emir verildiğini duyurdu.

Bunun üzerine Güney Kore Savunma Bakanı, Kuzey Kore'nin askeri üslerinde, herhangi bir şüpheli askeri faaliyet gözlemlemediklerini açıkladı.

Uzmanlar, ABD ve Güney Kore ordularının 30 Nisan'a dek sürmesi planlanan ortak askeri eğitimlerinin bitimine kadar, Pyongyang'ın bir saldırıda bulunmasına pek muhtemel gözüyle bakmıyorlar.

Seul'daki Kore Milli Savunma Üniversitesi'nde çalışmalar yapan Kuzey Kore uzmanı Lee Yoon-gyu gelişmeleri yorumlarken, Kuzey Kore'nin 2011 yılının Aralık ayında başa geçen genç lideri Kim Jong Un'un ülkeyi yönetmeye ehil olduğunu ispat etme derdinde olduğunu belirtirken bunun en iyi yolunun emrindeki askeri gücü kullanmak olduğu tespitini yaptı. Nükleer çalışmalarıyla tüm dünyanın özellikle de ABD ve bölge ülkelerinin tepkilerini çeken Kuzey Kore, sık sık bu ülkeleri vurmakla tehdit ediyor. Pyongyang, en son geçen hafta ABD'yi Japonya ve Guam'daki üslerini vurmakla tehdit etmişti.

Orduya, Savaşa Hazır Olun Talimatı Verdi

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title