Haberler » Spor » Haber

Orduspor - Samsunspor Maçı Öncesi Sağduyu Çağrısı Geldi

Ordu 52 Genç Taraftarlar Grubu Lideri Murat Aydın, Orduspor - Samsunspor Maçında Ne Olursa Olsun 'Ordu Kümeye' ya da 'Samsun Kümeye' Tezahüratı Yapılmaması Gerektiğini Söyledi.

Orduspor - Samsunspor Maçı Öncesi Sağduyu Çağrısı Geldi

Ordu 52 Genç Taraftarlar Grubu lideri Murat Aydın, Orduspor - Samsunspor maçında ne olursa olsun 'Ordu kümeye' ya da 'Samsun kümeye' tezahüratı yapılmaması gerektiğini söyledi.

Bank Asya 1. Lig öncesi düşme korkusu yaşayan komşu iki şehrin takımlarını karşı karşıya getirecek ve her iki takımın camiası arasında 'büyük maç' olarak görülen Orduspor - Samsunspor maçı öncesi sağduyu çağrısı geldi.

Orduspor'un 25 yıldır hatasıyla eksiğiyle amigoluğunu yaptığını ifaden 52 Genç Taraftarlar Grubu Lideri Murat Aydın, son 9 yıldır da dernek olarak faaliyet gösterdiklerini belirterek maçla ilgili düşüncelerini aktardı.

Bu zamana kadar hangi takım olursa olsun kötülükten kaçındıklarını dile getiren Aydın, "Biz gelen ekipleri misafirimiz olarak görüyoruz çiçekle karşılıyoruz. Bundan bir Kırıkkale, Karşıyaka son olarak da Rize maçında nasıl bir taraftarlık örneği sergilediğimizi herkes biliyor. Bu hafta Samsunspor ile oynuyoruz. Bu lige çıkarken cezamız sebebiyle Samsun'da oynadığımız ve Samsunlulular'ın bize destek verdiği Eyüpspor ile Eskişehirspor karşılaşmalarını unutmadık. Zaman zaman böyle maçlarda çatlak sesler olabiliyor ama biz onlara kulak asmayacağız. Küfür ederek hiçbir yere varamayız." dedi.

Orduspor'un diğer taraftar grupları ile beraber maç sonuna kadar çirkinlik yapmadan takıma destem olmaya devam edeceklerini aktaran Aydın, "Samsunspor da bu ülkenin bu bölgenin takımı. Karşılaşmada mor - beyazlı ekibimiz öne geçebilir biz hiçbir zaman Samsun kümeye tezahüratı yapmayacağız yada Orduspor şok bir golle yenik duruma da düşebilir. O zaman da Ordu kümeyi tezahüratının yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Arada çıkabilecek çatlak seslere itibar etmemeli. Bu maçlar bizim büyüklüğümüzü göstereceğimiz maçlar olmalı her maç öyle de bunlar komşu iki şehrin takımın maçı olmasından dolayı daha bir anlam taşıyor." diye konuştu.

Orduspor'un Samsunspr maçının ardından Galatasaray karşılaması olduğunu hatırlatan Aydın, "Orduspor taraftarları olarak bizim bir şeye daha dikkat etmemiz gerekiyor. Herhangi bir taşkınlıkta saha kapanma cezası alabiliriz. Biz geçmişte bu cezaları aldık. O zaman Galatasaray maçı seyircisiz ya da başka bir sahada oynanabilir. Bunun da Ordu'ya Orduspor'a hiçbir faydası olmaz. Neden biz bir Galatasaray'ı bir Ankaragücü'nü burada yenerek göndermeyelim?" şeklinde konuştu. Aydın, maçın 52. Dakikasında 52 Genç Taraftarlar Grubu olarak bir gösteri yapacaklarını sözlerine ekledi. (CİHAN)