Haberler » Spor » Orduspor, Oyuncusu Olan Bank Asya'nın Gol Kralını Kadrosuna Katamıyor - Spor

Orduspor, Oyuncusu Olan Bank Asya'nın Gol Kralını Kadrosuna Katamıyor

Orduspor, Halen Kadrosunda Bulunan ve Attığı 20 Golle Bank Asya'nın Gol Kralı Olan Bruno'nun Bonservisini Alamadı.

Orduspor, Oyuncusu Olan Bank Asya'nın Gol Kralını Kadrosuna Katamıyor

Orduspor, halen kadrosunda bulunan ve attığı 20 golle Bank Asya'nın gol kralı olan Bruno'nun bonservisini alamadı.


Orduspor, attığı 20 golle Bank Asya 1. Ligi'nde gol krallığı yarışında zirvede olan Brezilyalı Bruno'nun bonservisini alamadı. Bruno için öncelikli transfer hakkı Orduspor'da bulunuyordu. Orduspor 31 Mart'a kadar 800 bin dolar yatırması halinde Flemengo Kulübü'nden 20 yaşındaki oyuncunun bonservisini alabilecekti.


Orduspor Onursal Başkanı Cavit Köksal, doların artış göstermesi ve dünyada etkili olan kriz sebebiyle Bruno'nun bonservisini alamadıklarını açıkladı. Kriz etkili olmadan önce Bruno'nun 1 Milyon 100 Bin Lira'ya alınabildiğini şu anda rakamın 1 Milyon 700 Bin Lira'ya çıktığını belirten Köksal, Orduspor'da bu imkanın olmadığını ancak aynı şartlarda gelecek senede kadroda olması için çalışacaklarını söyledi.


Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in ilgilendiklerini spor kamuoyuna açıkladığı Bruno'nun Galatasaray ve Fenerbahçe tarafından da izlendiği spor gazetelerine yansımıştı. Orduspor yönetime ise Bruno ile ilgili tüm tasarruf hakkını Başkan Şükrü Bodur'a bıraktığını ilan etmişti.


Bruno attığı 20 golle halan Bank Asya 1. Ligi'nin gol krallığı koltuğunda oturuyor. Güçlü fiziği, sert şutları ve hava toplarına olan hakimiyeti ile dikkat çeken Bruno, ligin yıldız oyuncuları arasında gösteriliyor. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler