Ordu Üniversitesinde Kongre

Ordu Üniversitesinde Kongre

Ordu Üniversitesi tarafından Milli İrade ve Katılımcı Demokrasi İçin Eğitim ve IX. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi düzenlendi.

Ordu Üniversitesinde Kongre

Ordu Üniversitesi tarafından Milli İrade ve Katılımcı Demokrasi İçin Eğitim ve IX. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi düzenlendi.

ODÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Salonu'nda yapılan kongreye Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, daire müdürleri, öğretim görevlileri, Malezya Eğitim Araştırmaları Birliği Başkanı Prof. Dr. İbrahim Ahmed Bajunid, Polonya Eğitim Araştırmaları Başkanı Prof. Dr Joanna Madalinska Michalak, Prof. Dr. Alistair Ross, çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, kongrede yaptığı konuşmada, "Böyle önemli ve kıymetli bir etkinliğin ilimizde yapılıyor olması bizleri de son derece mutlu etti. Üniversitelerin temel fonksiyonu sadece öğrenciler yetiştirmek, onlara diploma vermek, meslek ve sanat sahibi yapmak değil, aynı zamanda bulundukları şehir ve ülkeye her alanda katkılarda bulunmaktır. Bilimsel teoriler geliştirmek, sosyal bilimlerde ve fen bilimlerinde bir şeyler getirip koymak, araştırmak son derece önemlidir." dedi.

Vali Balkanlıoğlu, üniversitelerinde bilinçli gençler, bilinçli gençlik, bilinçli halk oluşması için düzenlenen bu tür sempozyumların önemine vurgu yaparak, "Milli iradeye sahip çıkma, seçtiği insanlara sahip çıkma bilinci, demokrasiye, insan haklarına sahip çıkma bilinci önem arz ediyor." ifadesinde bulundu.


ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ise yaptığı konuşmada, "Kongrenin Ordu'da olması güzel. Burada bir çok konu ele alınacak bu yönüyle çok önemsiyoruz. Üst düzeyde paneller ve çalışma grupları oluşturulacak." diyerek, başta Vali İrfan Balkanlıoğlu olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.


Konuşmaların ardından, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyelerine plaket takdim edilirken, Vali Balkanlıoğlu da Polonya Eğitim Araştırmaları Başkanı Prof. Dr Joanna Madalinska Michalak ile Prof. Dr. Alistair Ross'a plaket verdi.


Plaket töreni sonrası ODÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü Çok Sesli Korosu seslendirdiği parçalarla davetlilerden tam not aldı.


Dört gün sürecek kongre süresince 4 çalıştay, 2 özel oturum gerçekleştirilecek.????

Kaynak: AA