Ordu: Ordu'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Çamur Esareti

Ordu: Ordu'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Çamur Esareti

Ordu'nun Ünye İlçesi'nde Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreninin Yapıldığı Spor Salonuna Gidenler, Yağışlı Hava Nedeniyle Oluşan Çamura Karşı Mücadele Vermek Zorunda Kaldı.

Ordu: Ordu'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Çamur Esareti

Ordu'nun Ünye İlçesi'nde Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninin yapıldığı spor salonuna gidenler, yağışlı hava nedeniyle oluşan çamura karşı mücadele vermek zorunda kaldı.

Ünye'de Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak tören, havanın yağmur yağışlı olması nedeni ile Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Ancak, spor salonunun bahçe girişinden itibaren merdivenlere kadar çamur olması, törene katılanlara zor anlar yaşattı. Gelenlerin çamura basmaması için merdivenlere kadar olan bölümde yere tahta döşendiği görülürken, bu durum karşısında törene katılanlar tepki gösterdi. Bir süre sonra da tahtalar da çamura bulandı. Tören çıkışında ise Ünye Belediyesi'ne ait kepçenin son anda yere ince çakıl serdiği anlaşıldı. Ancak yere serilen malzemenin bahçe çıkış kapısına kadar olan çamurlu bölgeyi tam kaplayamadığı görüldü. Çamur ile birlikte bahçe kapısı önünde de su birikintisinin olması da özelikle öğrencilere zor anlar yaşatırken, veliler bu duruma tepki gösterdi. Bazı öğrenciler de suya girmemek için bahçe duvarından atladı.

Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende ise Ünye Kaymakamı Nevzat Ergün'ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Etkinlikler, halk oyunları gösterisi ve tören geçiş ile son buldu.

Kaynak: İHA