"Ordu Giresun Havaalanı" Projesi

"Ordu Giresun Havaalanı" Projesi

Ordu Valisi Çiftçi, havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu.

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu.

Vali Çiftçi, 22 Temmuz 2011'de temeli atılan ve yapımı devam eden havaalanındaki çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Havaalanı inşaatındaki çalışmalar hakkında bilgi veren Çiftçi, "İnşallah en kısa sürede biter. Bugün de pist dolgu alanında sıcak asfaltı dökülüyor. Yüklenici firma yetkililerinin ifadesine göre, havalimanı pisti Aralık ayında uçak inecek hale gelecek" dedi.

Ordu ve Giresun'un böyle bir havalimanına ihtiyacı olduğunu belirten Çiftçi, "Kütahya'daki havalimanı bittiğinde sevinç gözyaşları dökmüştük. İnşallah bütün Ordu ve Giresun'da yaşayan vatandaşlarımızla bu havalimanının açılışında da sevinç gözyaşları dökeceğiz" diye konuştu.

Ordu-Giresun Havaalanı ile turist sayısında artış olacağına dikkati çeken Çiftçi, şunları kaydetti:

"Masmavi deniz, yemyeşil dağlar, yaylalar ile insanların, özellikle belirli dünya kitlelerinin ilgisini çeken bir yer burası. Bugünkü izlenimlerim, her yapısıyla Ordu muhteşem bir yer. İnsanları çok çalışkan, birkaç yere uğradım o yüzden çok becerikli insanları var. Bu havalimanı bile ayrı bir beceridir. Böyle bir havalimanıyla buradaki gelirlerimiz artar. Üreticilerimiz fındığını, balını, kivisini, kuru fasulyesini, kısaca ne üretiyorsa onu sattığında ciddi miktarda gelir elde edecektir."

Çiftçi, havalimanı projesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. - Ordu