Ordu Fındık Yakarak Fiyatı Protesto Ettiler

Ordu Fındık Yakarak Fiyatı Protesto Ettiler

Ordu Fındık yakarak fiyatı protesto ettilerFındık yakarak fiyatı protesto ettilerTOPRAK Mahsulleri Ofisi (TMO) Giresun kalite fındığı 10.50 lira, levant kalite fındığı 10 liradan satın alırken, serbest piyasada fındık fiyatı 8 liraya kadar indi.

Ordu Fındık yakarak fiyatı protesto ettiler

Fındık yakarak fiyatı protesto ettiler

TOPRAK Mahsulleri Ofisi (TMO) Giresun kalite fındığı 10.50 lira, levant kalite fındığı 10 liradan satın alırken, serbest piyasada fındık fiyatı 8 liraya kadar indi. Bazı üreticiler balta ile fındık bahçesini keserek fiyata tepki gösterirken, MHP Ordu il teşkilatı üyeleri de fındık yakarak fiyatları protesto etti.

Ordu'da geçen hafta fındık alımına başlayan TMO, 'Giresun kalite' fındığı 10.50 lira, 'levant kalite' fındığı ise 10 liradan satın alıyor. Serbest piyasada geçen hafta 9 lira seviyelerinde olan fındık fiyatı 8 liraya kadar geriledi. Fiyata tepki gösteren bazı üreticiler balta ile fındık ağaçlarını keserek sesini duyurmaya çalıştı. Fatsa İlçesi'nde Hamdi Çetin adlı üretici fiyatların maliyeti kurtarmadığını belirterek protesto için fındık bahçesini kesip videosunu da sosyal medya hesabından paylaştı.

MHP Ordu il teşkilatı üyeleri ise parti binası önündeki sokakta üzerine benzin dökerek bir çuval fındığı yaktı. MHP'liler fındık yakarak fiyatları protesto etti.