Ordu: DYP Denizli Milletvekili Kandoğan Ordu'da

Ordu: DYP Denizli Milletvekili Kandoğan Ordu'da

Doğru Yol Partisi (DYP) Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan, Seçimde Yüzde 10 Barajın Uygulamasından Yana Olduklarını Söyledi.

Ordu: DYP Denizli Milletvekili Kandoğan Ordu'da

Doğru Yol Partisi (DYP) Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan, seçimde yüzde 10 barajın uygulamasından yana olduklarını söyledi.

1998-2001 yılları arasında kaymakamlık görevinde bulunduğu Ordu'nun Ünye İlçesi'ni ziyaret eden Ümmet Kandoğan, partisinin ilçe teşkilatıyla parti binasında bir araya geldikten sonra dışarı çıkarak vatandaşlarla sohbet etti. Parti binasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ümmet Kandoğan, seçimlerde baraj uygulamasıyla ilgili olarak ise, "Biz, DYP olarak barajın uygulanmasından yanayız. Ama en azından yüzde 10'un altında oy alan partilerin bir şekilde parlamentoda temsil edilmesi gerektiği inancındayız. Ama bundan sonra yapılacak ilk seçimlere de bu yüzde 10 barajıyla girileceği kesinleşmiştir" diye konuştu.

Kandoğan, "Cumhurbaşkanı'nın diğer siyasi partilerle de uzlaşılarak seçilmesinin memleketimiz için faydalı olacağına inanıyorum" dedi.

Kaynak: İHA