Ordu'da Kaçak İçki ve Sahte Deterjan Ele Geçirildi

Ordu'da Kaçak İçki ve Sahte Deterjan Ele Geçirildi

Ordu'nun Ünye İlçesinde, Jandarma Ekipleri Tarafından Faturasız 180 Şişe Viski ile 500'er Gramlık Paketler Halinde 720 Adet Sahte Kireç Çözücü Ele Geçirildi.

Ordu'da Kaçak İçki ve Sahte Deterjan Ele Geçirildi

Ordu'nun Ünye ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından faturasız 180 şişe viski ile 500'er gramlık paketler halinde 720 adet sahte kireç çözücü ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Tekkiraz Karakol Komutanlığı'na bağlı ekipler, Ünye-Akkuş yol güzergahında seyir halindeki 55 EP 660 plakalı otomobili, Ünye'ye bağlı Tekkiraz beldesinde saat 18.45 sıralarında durdurarak arama yaptı. Yapılan aramada, faturasız oldukları tespit edilen iki değişik markadaki 180 şişe viski ile 45 koli içerisinde 500'er gramlık toplam 720 adet çamaşır makinelerinde kireç çözücü olarak kullanılan maddeye el konuldu. Ehliyetsiz araç kullandığı ve bir ay sonra askere gideceği ileri sürülen araç sürücüsü O.Ö. (20) ile beraberindeki A.G. (34) gözaltına alındı.

Kireç çözücü maddenin temin edildiği Samsun'daki bir depoya bir süre önce yapılan baskında, sahte kireç çözücü madde ele geçirildiği iddia edildi. Gözaltına alınan zanlılar, adliyeye sevk edildi.

(OU-SA-CC-Y)