Ordu'da İlçelere Doğal Gaz Müjdesi

Ordu'da İlçelere Doğal Gaz Müjdesi

Ordu'da ilçelere doğal gaz müjdesi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz: "İnşallah doğal gaz bu yıl ilimizde, özellikle nüfusun yoğun olduğu Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizde geniş alanları kapsayarak bir nimete dönüşecek"ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesinin 2017'yi alt...

Ordu'da ilçelere doğal gaz müjdesi
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz:
"İnşallah doğal gaz bu yıl ilimizde, özellikle nüfusun yoğun olduğu Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizde geniş alanları kapsayarak bir nimete dönüşecek"

ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesinin 2017'yi alt yapı sorunlarından kurtulma yılı olarak ilan ettiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, bu çerçevede Büyükşehir Belediyesinin çalışma alanlarından biri olan doğal gazla ilgili firma yetkilileriyle istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Planlanan çalışmalarla birlikte doğal gaz hizmet ağının daha da genişleyeceğinin müjdesini veren Başkan Yılmaz, "2017 ve 2018 yıllarında Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizde daha geniş alanlara ulaşacak olan doğal gaz nimeti, vatandaşlarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürecek" dedi.
Başkan Enver Yılmaz, 2017 ve 2018 yılları için planlanan yatırımlar hakkında bilgiler verdi.
Ünye'de ilk doğalgaz 15 Haziran'da
Ünye ilçesinde Kaledere, Çınarcık ve Atatürk Mahallelerine daha önceden doğalgaz verildiğini ancak abonelik işlemlerinin yapılamadığını belirten Yılmaz, "Ayın 15'inden itibaren abonelik işlemlerinin başvurusu kabul edilecek ve Ünyeli hemşehrilerimiz doğal gazı fiilen kullanmaya başlayacak. Aynı zamanda bu yıl Ünye Otogarı ve Ünye İtfaiyesinin de içinde bulunduğu alana kadar doğal gaz verilmesi hususunda tam anlamıyla mutabakata vardık" dedi.
Fatsa OSB'ye doğal gaz verilecek
Fatsa ilçesinde sürdürülen doğal gaz çalışmalarının Dolunay ve Evkaf Mahalleleri başta olmak üzere şehrin iç noktalarına kadar ulaştığını kaydeden Yılmaz, "Bu çerçevede Fatsa Organize Sanayi Bölgesine doğal gaz verme konusunu konuştuk ve çözdük. Fatsa OSB'ye de 2017 yılı itibarıyla doğal gaz verilecek" diye konuştu.
Kabadüz'e doğal gaz müjdesi
Enver Yılmaz, Kabadüz ilçesine doğalgaz müjdesi vererek şöyle konuştu: "EPDK'nın almış olduğu karar çerçevesinde, doğal gaz boru hatlarının geçmiş olduğu ilçelere de doğal gazın verilmesine yönelik talepler var. Geçen meclis toplantısında doğal gaz ana borusunun Kabadüz ilçesinden geçmesi sebebiyle Kabadüz ilçesine de doğal gaz verilmesine evet demiştik. Sadece Kabadüz'e değil, kayak tesisimizin açılmasının ardından yani bu yıl sonu itibarıyla orada da ciddi bir doğal gaz ihtiyacı doğabileceği düşüncesiyle hareket ederek Çambaşı'na da doğal gaz verilmesi talebinde bulunmuştuk. Bu çerçevede inşallah AKSA Doğal Gaz firması, hem kayak tesisimize hem de Kabadüz ilçemize doğal gaz verilmesine ilişkin gerekli taahhüdü bize verdi"
Kumbaşı'na doğalgaz
Başkan Yılmaz, Altınordu ilçesi Kumbaşı Mahallesi sakinlerininde doğalgaz talebinde bulunduğunu ifade ederek, "Allah izin verirse 2018 yılında doğal gazı Kumbaşı'nın da tamamına götürmüş olacağız. Kumbaşılı hemşehrilerimize de bu mahiyette müjdeyi vermek isterim. İnşallah doğalgaz bu yıl ilimizde, özellikle nüfusun yoğun olduğu Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizde geniş alanları kapsayarak bir nimete dönüşecek" açıklamasında bulundu.