Ordu'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

Ordu'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Ordu'nun Fatsa İlçesine Bağlı Yalıköy Beldesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler'in de Katılımıyla Kutlandı.

Ordu'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Ordu'nun Fatsa ilçesine bağlı Yalıköy beldesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler'in de katılımıyla kutlandı.

Programları nedeniyle Kabatoj Bayramı etkinliğine geç saatlerde katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler'i alanda Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer ve Yalıköy Belediye Başkanı Ahmet Ulu karşıladı. Şenlik çerçevesinde yapılan 400 metre serbest yüzme yarışında Bora Aydınkaptan birinci, 100 metre sırtüstünde Göktuğ Gönül, 100 metre kurbağalamada Mert Gürsoy, dipten yüzmede İlhan Gültekin, ördek yakalamada Serat Tura birinci oldu. Kürekli yarışmada koç kazanan yarışmacılar büyük sevinç

yaşarken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler ve beraberindekiler yarışmacıları ayağa kalkarak alkışladı. Yarışmalarda dereceye giren yarışmacılara ödülleri Bakan Güler ve diğer protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Öte yandan, Yalıköylü denizci Mustafa Mollaoğlu, 2 bin YTL vererek ağalığı bu sene de aldı.

(MY-AG-OK-Y)

Kaynak: İHA